Památník národního písemnictví / Muzeum literatury nabízí vůbec první příležitost spatřit v úplnosti originály komiksových stran Rychlých šípů z let 1938–1941.
Když Andreu Šenkyříkovou zaujal londýnský festival Open House, oslovila jeho zakladatelku, že by ráda stejnou akci uspořádala v Praze. Za dva roky otevřela veřejnosti první běžně nepřístupné budovy. „Tak jednoduché to samozřejmě nebylo. Jak jsem se dozvěděla až později, zakladatelka Victoria Thornton měla pocit, že je Praha hodně historická a že nebudeme mít co nabídnout z moderní architektury,“ říká Andrea Šenkyříková.
Od začátku roku lze žádat o zprostředkování zaměstnání a podporu v nezaměstnanosti na úřadech práce online, a to prostřednictvím klientské zóny Jenda. Ta už slouží k vyřizování například rodičovského příspěvku, přídavku na dítě či příspěvku na bydlení. Její využití se nadále rozšiřuje.
Od 21. ledna do 28. února mohou jak občané, tak právnické osoby požádat o finanční podporu na své ekologické projekty. V rozpočtu městské části je na ně vyčleněna částka 800 tisíc korun. Maximální výše dotace na jeden projekt činí 100 tisíc korun s povinnou spoluúčastí v minimální výši deset procent z celkových nákladů projektu.
Potřetí se v prosinci konala soutěž Zlatá vařečka Prahy 6. Ačkoli jde o soutěž, kuchařky ze šestkových škol a školek – letos se jich zúčastnilo dvacet – považují akci za příležitost potkat se a předat si zkušenosti a inspiraci, jak dětem vařit, aby jim chutnalo.
Zóny 30 se v Praze 6 začaly objevovat v největší míře souběžně se zaváděním zón placeného stání, tedy v roce 2016. Nyní pokrývají velkou část šestky s výjimkou vytížených komunikací první a druhé třídy, což jsou například Evropská, Patočkova, Jugoslávských partyzánů, Na Petřinách a podobně. Během jara by se měly na základě poptávky místních rozšířit i do Staré Ruzyně.
Zatímco někdo v prosinci obíhá vánoční večírky, občané Prahy 6 mohli trávit večery na participačních setkáních. Diskutovalo se o úpravě centrálního prostoru Baby i úpravě severního předpolí Písecké brány.
Služba veřejnosti, podpora sociální soudržnosti, zlepšování kvality života a udržování pospolitosti mezi občany – to jsou zásluhy komunitních center, za něž také letos získala Cenu městské části. V Praze 6 jich působí několik desítek. Dle odhadů jejich služby aktivně využívá a do programů se pravidelně zapojuje více než deset tisíc lidí.
Digitalizace značně zjednodušuje život, při jednání s úřady to platí především. Proto se také městská část snaží o neustálé změny, aby občané mohli využívat vše, co informační technologie nabízejí.
Zastupitelé na prosincovém jednání schválili rozpočet městské části na letošní rok. Ze 45 zastupitelů hlasovalo 23 koaličních pro, naopak z 22 opozičních zástupců ho nepodpořil nikdo.
Advent na šestce patřil hlavně dětem.