www.praha6.cz
email

Přehled článků čísla 5/2015

Praha 6 je nejbezpečnější částí metropole, policie přesto chce víc kamer v ulicích

Nejbezpečnější částí hlavního města je Praha 6, k takovému závěru dospěla státní i městská policie ve své zprávě, hodnotící míru kriminality za minulý rok. V pátek 24. dubna se zprávou zabývali na svém jednání i zastupitelé městské části. Policie, městská i státní, Praze 6 mimo jiné doporučuje rozšíření kamerového systému. Větší pozornost by měla být věnována také integraci bezdomovců.

Radnice pokračuje v plánech na stavbu školky Vokovická

Radnice již zná výsledky ankety mezi obyvateli domů v sousedství Mateřské školky Vokovická, kterou uspořádala počátkem roku.

Do mapy partnerských měst se zapíše francouzský Dijon

Praha 6 je před podpisem smlouvy o partnerství s Dijonem – to je výsledek krátké návštěvy zástupců šestkové radnice v tomto východofrancouzském městě, ležícím v srdci známé vinařské oblasti Burgundsko.

Koalice představila v Programovém prohlášení své záměry a cíle do roku 2018

Programové prohlášení, dokument definující cíle a priority radnice, má od pátku 10. dubna Praha 6.

Městská část 6 má ambice zřídit "park Liberátorů"

Sochy a busty významných osobností světových dějin na jednom místě – o projektu takzvaného parku Liberátorů, který by měl vzniknout v prostoru náměstí Interbrigády, se na Praze 6 diskutuje už několik let.

Letiště přišlo s návrhem, jak zrychlit cestování do centra Prahy

Zjednodušit a zrychlit cestování z Letiště Václava Havla do centra metropole se snaží Český aeroholding. Navrhuje změnu trasy linky 119 z letiště nejkratší cestou na stanici metra Nádraží Veleslavín a vizuální i prostorovou úpravu linky 119 na modrý Airport bus.

Pizzerie Grosseto zůstává

Spor o výši nájmu za pizzerii Grosseto v Bubenči skončil. Radnice se koncem dubna dohodla se stávajícím provozovatelem na nových podmínkách.

Dvorky a předzahrádky ožijí blešími trhy a bistry

Na Praze 6, především v Dejvicích a Bubenči, ale také na Břevnově nebo Červeném vrchu, se v sobotu 16. května uskuteční již druhý Dvorkový bleší trh a Restaurant Day.

Na kulturu půjdou 2 miliony, uzávěrka je už v květnu

Rozhovor s Romanou Vylitovou, vedoucí oddělení kultury MČ Praha 6

Akademie věd nabídne exkurze do světa vědy

V polovině května mají vědci z Ústavu experimentální botaniky AV ČR pro předem objednané školní skupiny připraven pestrý program v rámci Jarních exkurzí do světa vědy.

V Šestce se chystají změny

Změny v obsahu, vzhledu i zajišťování inzerce, chystá radnice Prahy pro své noviny Šestka. Od září by toto periodikum, vydávané městskou částí Prahy 6, mělo začít vycházet v upravené vizuální i obsahové podobě. Noví dodavatelé grafického zpracování, obsahu i inzerce, vzejdou z výsledků výběrového řízení.

Politická diskuze

parkovací zóny

Rozhovor s P. Michalem Němečkem: „Přijít může opravdu každý!"

V bezprostřední blízkosti Vítězného náměstí se nachází komplex budov, skrývající kromě samotného kostela sv. Vojtěcha i jeho pohnutou historii. Jedná se o objekt kněžského semináře s dominantní kupolí, díky které dostal přezdívku „Malý Vatikán“.

Do Písecké brány míří lékaři a s nimi jedinečný Doktorfest

Třináct lékařů s uměleckou duší se představí na již třetím ročníku Doktorfestu, který se během posledního květnového víkendu odehraje v prostorách Písecké brány. Veřejnosti se představí muzikanti hrající v kapelách různorodých žánrů, famózní klavírista Jiří Gilík, ale například i dvě lékařky věnující se výtvarnému umění.

HRADIŠŤAN & Jiří Pavlica zahrají na Břevnově

Máte rádi muziku s širokým žánrovým záběrem a netradičním repertoárem, který vychází nejen z folklóru?

Přednáška „Směrš. Rok v táboře nepřítele"

Ve středu 27. května se bude konat křest knihy Michaela Mondiče "Směrš. Rok v táboře nepřítele".

Fotoreportáž: Pálení čarodějnic na Ladronce

Oblíbená jarní akce – Čarodějnice na Ladronce – se letos mimořádně vydařila, šlo už o desátý ročník, který proběhl tradičně 30. dubna.

Mistrovství světa na Markétě již po devatenácté

Titul mistra světa na kráké ploché dráze i letos získá ten, kdo si vyjezdí nejvíce bodů v seriálu FIM Speedway Grand Prix (SGP).

Pétanque pro seniory Prahy 6

Díky podpoře MČ Praha 6 se již čtvrtým rokem scházejí na pravidelných úterních celoročních trénincích pétanque senioři Prahy 6 a mají za sebou i první zápasy a turnaje.

Tým HC Hvězda Praha zazářil zlatem

Turnaj 4. tříd O putovní pohár Prahy 6, který v pátek a sobotu 3. - 4. dubna proběhl na stadionu HC Hvězda, přinesl překvapivý výsledek. Tým HC Hvězda Praha sice nebyl považován za jednoznačného favorita turnaje, přesto si sáhl na zlato. Jeho vítězství domácí příznivci dlouho a bouřlivě oslavovali.

Tatran Střešovice slaví již svůj 16. titul Mistra ČR!

Strhující Superfinále před více jak 11 tisíci diváky, vítězství 7:6 v samostatných nájezdech po nekonečném prodloužení, oslava 16.titulu Mistra ČR! Tatran Omlux Střešovice je zpět na vrcholu!

 
© NOVINY MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 6
Šestka
oficiální noviny městské části Praha 6
náklad: 56 000 výtisků
vychází 11x ročně
Registrační číslo MK ČR 13180
Od března 2014 vydává:
Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
IČ: 00063703
tel. 220 189 111
www.praha6.cz