www.praha6.cz
email

Přehled článků čísla 4/2014

Praha 6 chystá nové školky, chce více míst pro více dětí

Mateřské školy v Praze 6 přitahují stále více dětí z okolních obcí. Čím dál víc rodičů si také přeje umístit do školky mladší než tříleté děti. Ukázaly to březnové zápisy. Přednostně jsou do mateřských škol přijímány děti, kterým budou do 31. srpna letošního roku tři roky. Do září se podaří umístit naprostou většinu těchto dětí.

Slovo starostky Marie Kousalíkové pro Šestku

  • Organizátor pražské dopravy – společnost ROPID plánuje změny MHD po otevření metra do Motola, už se o tom jednalo s Prahou 6?
  • Hlavní téma jsou teď zápisy do mateřských škol, jak je na tom Praha 6?
  • Duben je opět nabitý akcemi...

Vydávání průkazů pro květnové volby do EP

Volby do Evropského parlamentu se budou konat ve dnech 23. a 24. 5. Mimo trvalé bydliště lze volit pomocí voličských průkazů. Pouze však na území ČR. Do EP se na zastupitelských úřadech v zahraničí nevolí.

Začal úklid ulic i zeleně

V Praze 6 začalo komplexní čištění komunikací, které potrvá do června. Úklid provádí TSK, která denně uklidí desítky ulic.

Zlatý erb: porota ocenila aplikaci do mobilu

Aplikace Šestka do mobilu je druhou nejlepší elektronickou službou v krajském kole letošního ročníku soutěže Zlatý erb.

Hlavní město jednalo o Blance, rozhodne až soud

Zastupitelstvo hlavního města posunulo problematickou stavbu Blanky k jejímu dokončení.

O Velikonocích nepojede metro A v celé trase

Pražský dopravní podnik o Velikonocích obousměrně přeruší provoz metra A na celé trase od stanice Dejvická až po Depo Hostivař.

Vyjádření politických klubů na aktuální téma

Rizikové a chátrající objekty v Praze 6

Proč chátrají? Vinou majitelů!

Chátrajících budov jsou v metropoli stovky. Výjimkou není ani Praha 6. Tady bezpečnostní komise eviduje na 35 rizikových objektů. Není mezi nimi ale jediná kulturní památka v majetku obce. Většina objektů totiž patří soukromým vlastníkům.

Připravuje se revitalizace parku v Bubenči

Městská část v letošním roce připravuje revitalizaci Parku Generála Lázaro Cárdenase del Río v Bubenči.

Ruzyňskému letišti by pomohlo kolejové spojení s městem

V Praze se v březnu konala mezinárodní konference týkající se provozu velkých letišť a zejména opatření na snížení negativních vlivů spojených s jejich provozem. Problematika se týká i pražského letiště V. Havla.

Dopravní změny u Kulaťáku: uzavírka se přesouvá na druhou vozovku

V souvislosti s pokračující rekonstrukcí stropní desky stanice metra A Dejvická a opravou vozovky bude od 1. dubna až do 31. července uzavřena Evropská třída v úseku Vítězné náměstí – Thákurova v obou jízdních pruzích ve směru z centra.

Vypálené koťátko: káva s inspirací

Milí čtenáři, přinášíme Vám další díl seriálu o nekuřáckých kavárnách a dalších výhradně nekuřáckých restauračních podnicích v Praze 6, kde o hosta s cigaretou u úst nezavadíte. Kde vám oblečení nebude zapáchat cigaretovým kouřem a kam v klidu můžete zajít i s dětmi.

Malování duše v Písecké bráně

Na březnovém setkání Fresh senior klubu v Písecké bráně, které organizuje občanské sdružení PORTE za podpory Městské části Praha 6, čekal členy klubu autentický zážitek.

Lovci perel na Hanspaulce

Od začátku února se mohou děti ve školní knihovně ZŠ Hanspaulka stát lovci perel. Perly získávají v celoroční hře, která podporuje u dětí zájem o čtení a rozvíjí prvky čtenářské gramotnosti.

Přehlídka Švankmajerových filmů na Ořechovce

Jedinečnou přehlídku toho nejlepšího z tvorby surrealistického režiséra Jana Švankmajera mají zájemci možnost spatřit v Kině Ořechovka od 23. do 28. dubna.

Výstava o Bohumilu Hrabalovi 2. 4.–31. 8. letohrádek Hvězda

Kdo jsem. Bohumil Hrabal: spisovatel – Čech – Středoevropan je název výstavy, kterou pořádá v prostorách letohrádku Hvězda Památník národního písemnictví ve spolupráci s Literárním domem Berlín ke 100. výročí autorova narození. Jedná se o největší výstavní projekt, jenž byl na toto téma dosud uspořádán.

Klavíristé v klášteře

V březnu se v prostorách Tereziánského sálu břevnovského kláštera konal již 14. ročník prestižní soutěže mladých klavíristů „Pocta Carl Czerny“.

Pietní akt k uctění památky škpt. Václava Morávka

Dvaasedmdesát let uplynulo v březnu od smrti jednoho z nejznámějších odbojářů druhé světové války, škpt. Václava Morávka.

Koncert pro nové piano v knihovně

Národní technická knihovna je jedním z nejlepších akustických prostředí v Praze 6 a současně originálním místem, kde městská část již třetím rokem pořádá koncertní hudební vystoupení mladých umělců.

Výlety pro seniory pořádané Městskou částí Praha 6

Zájemci se mohou přihlásit k účasti na vybraném zájezdu na Odboru sociálních věcí ÚMČ Praha 6 u pí. Michaly Tiché, tel. 220 189 666.

ZUŠ Jana Hanuše v Břevnově slaví 60 let

24. dubna od 14 do 18 hodin se u příležitosti 60. založení Hudební školy v Praze 6 školy koná Den otevřených dveří.

 
© NOVINY MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 6
Šestka
oficiální noviny městské části Praha 6
náklad: 56 000 výtisků
vychází 11x ročně
Registrační číslo MK ČR 13180
Od března 2014 vydává:
Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
IČ: 00063703
tel. 220 189 111
www.praha6.cz