www.praha6.cz
email

Přehled článků čísla 12/2011

Nechte se unést vánoční náladou

S prvním adventním víkendem se v Praze 6 rozsvítily vánoční stromy v Dejvicích, v Břevnově, ve Vokovicích i na Hradčanech. Ulice lemuje vánoční výzdoba a městská část připravila pro své obyvatele předvánoční program plný akcí s vánoční atmosférou. 

Slovo starostky Marie Kousalíkové pro Šestku

  • V listopadu jste otevřeli novou mateřskou školu. Plánujete otevřít další školky?
  • Jak je Praha 6 připravena na zimní úklid chodníků?
  • S dobou adventu je spojena vánoční výzdoba. Jakou připravila Praha 6 v letošním roce?

Obrovská úleva: v prosinci končí objížďka kolem Pyramidy

Krátce před Vánoci, 19. prosince, se otevře Patočkova ulice v úseku od křižovatky s Myslbekovou po nájezd do Strahovského tunelu. Pro občany Prahy 6 a nejen pro ně to bude asi jeden z nejhezčích vánočních dárků. Skončí nepříjemná objížďka kolem hotelu Pyramida.

Přechod na nové občanky omezí provoz

Od ledna se začnou vydávat zcela nové typy občanských průkazů.

Co nového přinese občanům Městské části Praha 6 sociální reforma č. I

Tělesně postižené občany, příjemce dávek hmotné nouze i příjemce příspěvků na péči čeká od ledna zásadní změna. Agenda spojená s vyřizováním dávek nebo jejich vyplácením se od nového roku přesouvá z městského úřadu na úřad práce.

Mění se jízdní řády Praha 6 dostane spojení na Zličín

Od 11. prosince se mění některé jízdní řády autobusů. Změny se dotknou i oblasti Prahy 6.

Služebna městské policie už je i na Hanspaulce

V listopadu byl zahájen zkušební provoz nové okrskové služebny městské policie spadající pod Obvodní ředitelství

Pražské služby zajistí nadstandardní svoz odpadu

V době svátků bude zajištěn standardní svoz směsného i tříděného odpadu. Program svozu bude zorganizován tak, aby nedocházelo k přeplnění nádob a nevznikal kolem nich nepořádek.

Lidé se zajímali o své okolí

V listopadu se představitelé radnice sešli na pravidelných setkáních postupně s občany Střešovic, Hanspaulky a Baby a Červeného vrchu a Veleslavína.

Školka Za Oborou slavnostně otevřena

Nová mateřská škola, která od konce září funguje v Malém Břevnově, se dočkala slavnostního otevření. Pásku ke dveřím do školky, která byla po-stavena v rekordním čase, společně se starostkou Marií Kousalíkovou přestřihl i primátor Bohuslav Svoboda, který byl v Praze 6 na návštěvě. 

Úklid spadlého listí

Před očekávanou sněhovou nadílkou se intenzivně pracuje na úklidu spadaného listí. Lidé musejí být trpěliví, jednotlivé lokality

Paralelní dráha může zastavit noční provoz letiště

Ruzyňské letiště dostalo svolení ministerstva životního prostředí ke stavbě paralelní dráhy. Musí však splnit desítky podmínek, mimo jiné zastavit noční lety. Praha 6 splnění podmínek považuje za zásadní.

Praha 6 se začíná těšit na Vánoce, začal Advent

Městská část Praha 6 zve na předvánoční koncerty
17. 12. v 17 hod. Chorea Bohemica: „Vánoce s Choreou“ v usedlosti Ladronka
18. 12. v 17 hod. J. S. Bach: „Goldbergovy variace“ klavírní koncert s výkladem v usedlosti Ladronka
18. 12. v 10 hod. Koledníci o půlnoci aneb Veselá vánoční obchůzka Vánoční divadelní představení Dejvické divadlo

Vstup zdarma do naplnění kapacity sálů.

Strahovská interna léčí 40 let

Interní oddělení Strahov, pracoviště Všeobecné fakultní nemocnice v Praze 6, slavilo 40. výročí v hotelu Pyramida odbornou konferencí věnující se onemocnění ledvin.

Senioři mohou cvičit zdarma

Úspěšný projekt Cvičení v parcích, který přes léto funguje například v oboře Hvězda, rozjíždí další kolečko sportovních aktivit zdarma pro seniory. Díky tomu, že se nově zapojily Domy dětí a mládeže (DDM), cvičení poprvé probíhá i přes zimu.

Na Dědinu se vrátila knihovna

Obyvatelé sídliště Dědina mají zpět svoji pobočku městské knihovny. Vrátila se do zrekonstruovaného objektu Delty. Přesunem do nejvyššího patra navíc získala nádherný výhled na oboru Hvězda a je nejvýše položenou pobočkou městské knihovny.

Na Emě se věnovali sportům, i pro handicapované

Tématem 5. ročníku celoškolní kreativní soutěže Zlatá Ema je „Pohyb“.

Aritma zabodovala v turnaji

Fotbalisté SK Aritma ročník 2000 vybojovali skvělé druhé místo na turnaji, který na závěr podzimní sezóny uspořádal konkurenční klub SK Střešovice 1911. Jejich přemožitelem byl jen FK Admira Praha.

Letem světem: školáci cestovali pomocí písní a tance

První listopadové čtvrteční odpoledne patřilo na Základní škole náměstí Interbrigády zahradní slavnosti, kterou škola pořádá pravidelně již několik let.

Týden sportu zdarma

Hlavní město Praha ve spolupráci s provozovateli pražských sportovišť připravili akci Týden sportu zdarma. V posledním kalendářním týdnu od neděle 25. 12. do soboty 31. 12. se zdarma otevřou dveře šestatřiceti pražských sportovišť.

Nedejte šanci kapsářům

Spěch, roztržitost a starosti před Vánoci nahrávají zlodějům, zejména kapsářům. Vyplatí se proto nepodcenit zásady bezpečného chování, díky kterým ochráníme náš majetek a nepřipravíme se o vánoční pohodu.

Vozíčkáři soutěžili v plavání

V listopadu se v strahovském bazénu konal již dvacátý ročník nejstaršího plaveckého závodu vozíčkářů Strahov Dup. Mezi sebou si změřilo síly 108 plavců se zdravotním postižením.

Výstava ukazuje Vánoce před sto lety

Výstavu „Vánoce ve staré Praze“ s kouzelnou atmosférou starých časů lze až do ledna zhlédnout v Písecké bráně.

Dva v Africe znovu v galerii

Rozhlasový pořad Dva v Africe se vrací na vlny Českého rozhlasu i do Galerie Anderle v Pélleově vile. Humorné povídání, které posluchačům zprostředkují Jiří Suchý a Jiří Anderle, se pokaždé točí kolem jednoho hosta. V listopadu jím byl známý vědec, chemik, legenda české vědy prof. Rudolf Zahradník.

Praha 6 křížem krážem ve „Skleňáku“

Křížem krážem Prahou 6 lze projít nejen pěšky, ale také na papíře. A to prostřednictvím stejnojmenné knihy, která bude 14. prosince pokřtěna ve Skleněném paláci na nám. Svobody. Na křest naváže výstava, která nabídne ochutnávku z nové knihy.

Vystavené šaty vydělaly na pomoc

Do atraktivních prostor přízemí Skleněného paláce se vrací ruch v podobě zajímavých akcí. Hned ta první přinesla kromě zájmu veřejnosti i dobrý skutek. Pomohla tělesně postižené Veronice Dufkové z Prahy 6.

Věnce pro válečné veterány

Představitelé městské části, členové Českého svazu bojovníků za svobodu, zástupci Jednoty československé obce legionářské a další hosté z řad čestných občanů uctili památku válečných veteránů, kteří bojovali za svobodu během 2. světové války. U příležitosti Dne veteránů věnce 11. listopadu položili věnce u tří památníků v Praze 6.

 
© NOVINY MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 6
Šestka
oficiální noviny městské části Praha 6
náklad: 56 000 výtisků
vychází 11x ročně
Registrační číslo MK ČR 13180
Od března 2014 vydává:
Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
IČ: 00063703
tel. 220 189 111
www.praha6.cz