www.praha6.cz
email

Přehled článků čísla 12/2010

Radnici znovu vede Tomáš Chalupa, v Praze 6 vládne ODS a ČSSD

Starostou Prahy 6 je pro nadcházející čtyři roky opět Tomáš Chalupa z ODS, který ve funkci pokračuje již třetí volební období. Radnici Prahy 6 povedou občanští demokraté společně se sociální demokracií. ODS podepsala s ČSSD koaliční dohodu, která zaručuje rozložení křesel v obecní radě v poměru 7:2 pro ODS jako vítěze voleb.

Staronový starosta: Řadu věcí ještě musíme dodělat

Před osmi lety byl Tomáš Chalupa jedním z nejmladších pražských starostů. Dnes je jedním z nejdéle sloužících starostů.

Rada městské části Prahy 6 pro období 2010 – 2014

Složení RMČ Praha 6

Nová noční linka do Nebušic

Pražský dopravní podnik rozšiřuje noční obsluhu okrajových částí Prahy. Od 12. prosince se lidé dostanou novou noční linkou č. 515 z Hradčanské do Nebušic. Autobus bude cestou stavět v zastávkách Hanspaulka a Horoměřická.

Vánoční trhy budou každý víkend

Vánoční trhy v Dejvicích nahradily oblíbené farmářské trhy. Konat se budou až do Vánoc každý víkend. Nabídnou Vánoční sortiment i tradiční zboží, na které si lidé od jara zvykli.

Stromky patří vedle kontejnerů, ne do nich

Volně odložené vánoční stromky u nádob se směsným komunálním odpadem budou odváženy při pravidelném svozu od 25. prosince až do 28. února 2011.

Na ulici Čs. armády jsou v hlavní roli chodci

Bezpečnost chodců v ulici Čs. armády budou hlídat nové kamery. Unikátní zařízení, které je první svého druhu v Čechách, zaznamenává, zda řidiči respektují přítomnost chodce na přechodu nebo v jeho blízkosti. Přestupky posílá na policii.

Kamery a upravené přechody ohlídají bezpečnost

Rychlost řidičů hlídají nově kamery v ulici Střešovická, kde měří úsekově rychlost 30 km/h. Rychlost je v místě přechodu na Norbertov snížena zejména kvůli dětem přecházejícím od tramvaje ke škole.

Sněhová pohotovost už uklízí

První sněhová nadílka vyhnala do ulic brigádníky sněhové pohotovosti. Na své úseky nenastoupilo jen 23 brigádníků z 574.

Praha 6 dýchá adventem

Vánoční atmosféra v Praze 6 dýchá na své obyvatele na každém rohu. Během adventu mohou lidé navštívit bohatý vánoční program v Písecké bráně. První adventní neděli se rozsvítila vánoční výzdoba a postupně také všechny vánoční stromy. Ty má Praha 6 letos dokonce čtyři.

Tramvaj do Podbaby se začne prodlužovat ke konci roku

Prodloužení tramvajové trati do Podbaby postaví společnost Eurovia CS. Kromě dodavatele má stavba stavební povolení. Podle mluvčí pražského dopravního podniku Ilony Vysoudilové byly zahájeny projekční práce a stavět se začne na přelomu roku. Zveřejnila to ČTK.

Kovové prolézačky na Pernikářce nahradí dřevo

Park Pernikářka na Hanspaulce prochází ještě jednou změnou. Radnice nechá vyměnit moderní kovové herní prvky za dřevěné.

Letiště Praha v programu na snižování emisí CO2

Letiště Praha bylo díky aktivnímu přístupu k řešení dopadů letecké dopravy na životní prostředí přijato do programu Airport Carbon Accreditation, což je evropská iniciativa směřující k postupnému snižování emisí CO2.

Přes „Kulaťák“ bez bariér

Bezbariérová úprava přechodu na Vítězném náměstí je první z řady plánovaných úprav, které by v budoucnu měly usnadnit pohyb handicapovaným lidem v centrální části Dejvic a Bubenče. Časem by se mělo dostat i na další problematická místa v Praze 6.

Aktuální dopravní omezení

na Praze 6

Z džungle u Červeného vrchu bude park

Městská část mění další zanedbané území připomínající džungli v parčík. Jde o plochu při ulici k Červenému vrchu v sousedství mateřské školy a dětského hřiště, která se svažovala terénem s neprostupným roštím.

Seniory v bytech může hlídat systém bezpečnostního dohledu

Městská část Praha 6 zajišťuje pro seniory a zdravotně postižené občany systém elektronického bezpečnostního dohledu (neboli systém tísňového volání). Tísňové volání sníží riziko, že v případě samostatného bydlení zůstane senior při náhlých zdravotních potížích či zraněních bez pomoci.

Manželé z Prahy 6 oslavili briliantovou svatbu

Obdivuhodných 70 let strávili ve společném manželství Ludmila a Bohuslav Mackovi. V listopadu oslavili briliantovou svatbu v domově pro seniory v Thákurově ulici, kam se z Veleslavína přestěhovali teprve před třemi měsíci.

Azylový dům pro děti má nové zázemí

Azylový dům Přemysla Pittra v Ruzyni získal díky Praze 6 nové prostory. Městská část je poskytla občanskému sdružení Dům tří přání, které azylový dům provozuje, a zaměřuje se na pomoc ohroženým dětem.

Přepestrá podívaná v Dejvickém divadle

Snad každý, kdo byl v první listopadový podvečer přítomen v prostorách Dejvického divadla, musel být upoután minimálně pestrostí veškerých divadelních, tanečních i hudebních čísel, které zde bylo možno shlédnout a vyslechnout. Konal se zde totiž již jedenáctý ročník představení s názvem „Podívejte, co umíme“, kde se prezentují zájmově-umělecká sdružení handicapované mládeže.

Draci na Marjánce

Zajímavá galerie pohádkových draků vznikla v listopadu v Základní škole Marjánka.

Školáci si připomněly jak pomáhat

Během prvního listopadového pátku proběhl na ZŠ Petřiny-sever ,,akční den“ pro žáky 7. a 9. tříd. Za účasti hasičů hasičské záchranné služby hl. m. Prahy, záchranářů a městské policie se děti naučily poskytovat první pomoc a poznaly, jak se chovat v krizových situacích. Příjemným zpestřením byly ukázky práce se služebními psy, kteří se ihned stali miláčky všech přítomných.

Dejvické divadlo se rozloučí s Oblomovem, na scénu přicházejí pokeroví hráči

Devatenáctou divadelní sezónu Dejvického divadla odstartuje premiéra nové hry, která je čistě pánskou záležitostí. Jde o hru britského dramatika Patricka Marbera Dealer´s choice v překladu Dany Hábové a vše se točí kolem pokeru.

Bez 17. listopadu 1939 by nebylo 17. listopadu 1989

Tato myšlenka zaznívala z projevů při pietním shromáždění u památníku „Ruzyně 1939 – 1941 Nezapomeneme“, který jako každý rok uspořádaly Český svaz bojovníků za svobodu, Československá obec legionářská, Historická skupina 17. listopad 1939, Ministerstvo obrany a Generální štáb AČR.

Vzpomenutí na válečné veterány

Položením věnců u památníku padlým československým letcům na nám. Svobody, v Technické ulici v Dejvicích i u památníku československým vojákům z II. světové války na Vítězném náměstí uctili 11. listopadu představitelé městské části spolu s legionáři památku válečných veteránů, ozdobeni květy vlčích máků.

 
© NOVINY MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 6
Šestka
oficiální noviny městské části Praha 6
náklad: 56 000 výtisků
vychází 11x ročně
Registrační číslo MK ČR 13180
Od března 2014 vydává:
Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
IČ: 00063703
tel. 220 189 111
www.praha6.cz