www.praha6.cz
email

Přehled článků čísla 5/2006

Na Štrozoku bylo dobře

Jarní bubenečské trhy Na Slamníku neboli "Slavnosti na Štrozoku" ovládly první povelikonoční víkend. Městská část oživila tradiční slavnost, kterou léta připomínal jen název hostince "Na Slamníku" a která před sto lety bývala lidovou veselicí hojně navštěvovanou lidmi z celé Prahy.

Petynka zahájila sezónu

Od prvního května koupaliště Petynka opět slouží návštěvníkům. V tomto měsíci je otevřeno od 9 do 20 hodin, v červnu se otevírací doba prodlouží.

Roztocká ulice je neprůjezdná, přívoz funguje

S desetikiliometrovou objížďkou přes Suchdol a Únětice musejí od dubna počítat řidiči, kteří se vydávají z Prahy směrem do Roztok.

Slovo starosty Tomáše Chalupy pro Šestku

 • Praha 6 bude dotovat květiny za okny soukromníků. V ulicích a parcích jich rozkvétají tisíce. Není to zbytečné plýtvání prostředky?
 • Jedna věc je, že by květiny měly být, druhá pak, že peníze mohou jinde chybět. Nebo nechybí?
 • Proč s tím něco neděláte, vždyť ty podpory vyplácí vaše radnice?
 • Nemůžete nějak změnit pravidla?
 • Myslíte ale, že jim přestanou chodit peníze z dávek?
 • Praha 6 zveřejní více informací

  Webové stránky Prahy 6 budou nabízet podrobné informace o práci zastupitelstva, rady městské části a jejích dalších orgánů. Na internetu budou k dispozici také informace o samotných zastupitelích. Konkrétně o tom, zda jsou příjemci peněz z veřejných prostředků, tedy grantů, odměn nebo zda například užívají obecní byt nebo si jej v minulosti od obce koupili. Pravidla zveřejňování schválili v dubnu všemi hlasy zastupitelé.

  Okolí Ladronky se upravuje

  Skalnatý svah pod poutní cestou a prohlubeň za usedlostí Ladronka, to byla černá místa břevnovské pláně. Hromadily se zde odpadky a neudržované křoví se stávalo úkrytem bezdomovců. Městská část nechala území kompletně vyčistit a odplevelit.

  Krátce

  Radní Prahy 6 znovu rozhodli, že nezvýší nájemné. Letiště Praha odstartovalo pravidelnou údržbu. Nový chodník podél Evropské ulice. Ředitelkou ZŠ Petřiny ­ sever se stane Mgr. Jana Kindlová.

  Na květiny do oken přispěje lidem radnice

  Ulice i domy by vypadaly mnohem veseleji, kdyby z oken a balkónů visely trsy muškátů. Radní Prahy 6 rozhodli, že formou grantu podpoří květinovou výzdobu. "Rozkvetlé ulice přeci lidi těší. Proto jsme vytvořili celý Květinový program, kterého se mohou zúčastnit i obyvatelé naší městské části," říká starosta Tomáš Chalupa.

  Ze zastupitelských klubů

  Zastupitelské dny jednotlivých klubů.

  Šikulové počítali o ceny

  V ZŠ Červený Vrch se konal již 12. ročník matematické soutěže Šikula, určené žákům pátých tříd základních škol. Matematického klání se zúčastnilo celkem 64 dětí z jedenácti škol Prahy 6 a Prahy 10.

  Dar pro Vltavou zaplavenou obec

  Dva miliony korun jako dar pro město Veselí nad Lužnicí schválili v dubnu zastupitelé. Pomoc směřuje na odstranění škod, které tam v březnu napáchala povodeň způsobená jarním táním.

  Ekologické granty opuštěným kočkám

  Ve druhém kole grantů pro ekologickou oblast rozdělili radní městské části 62 tisíc korun.

  Informace k volbám do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR

  Volby se budou konat v pátek 2. 6. od 14 do 22 hod. a v sobotu 3. 6. od 8 do 14 hod. V městské části Praha 6 se bude volit ve 104 okrscích. Adresy volebních místností se od minulých voleb nezměnily.

  Další škola po opravě

  Mnohem pohlednější a modernější mají svoji školu prvňáci a druháci ze ZŠ Emy Destinnové. Dokončenou opravu staré budovy školy v Českomalínské ulici předali v dubnu ředitelce Ludmile Fišerové zástupci městské části.

  Blíží se dovolené, zkontrolujte pasy

  K cestování v rámci zemí Evropské unie lze použít místo cestovního pasu také občanský průkaz, ale pouze nový, se strojově čitelnými údaji. Na jiný typ občanského průkazu není od letoška možné do zemí EU vycestovat. Rovněž nelze vycestovat na občanský průkaz, který má z důvodu změny povinného údaje odstřižený roh.

  Supermarkety vybízejí ke třídění odpadu

  Z pěti sklenic ozdobná váza, z deseti časopisů krabice na televizi a z třiceti PET lahví fleecová bunda. Co vše se dá vyrobit z vytříděného odpadu lidem připomene nový druh kampaně, který dorazil i na šestku.

  Petřinský pohár si získal soutěžící i diváky

  Pod nesmlouvavým zrakem poroty a za vydatné podpory diváků soutěžily dívky o Petřinský pohár v aerobiku. Druhý ročník amatérské soutěže zaplnil sportovní halu školy na Petřinách ­ jih a stal se téměř společenskou událostí.

  Návštěva Motýlků u motýlků

  Děti z MŠ Motýlek v Arabské ulici slavnostně zahájily Jarní výstavu motýlů ve skleníku Fata Morgana v trójské botanické zahradě.

  Prázdninový provoz mateřských škol

  Provoz mateřských škol v červenci a srpnu.

  Den Země na Praze 6

  Ti, kteří se 22. dubna nechali zlákat krásným, takřka letním počasím na výlet do Šárky, měli možnost zúčastnit se 4. ročníku Dne Země na Praze 6.

  Úpravy v oboře Hvězda vyvolávají rozpaky

  S jarem se obora Hvězda znovu stává jedním z nejnavštěvovanějších míst Prahy 6. Úpravy, které již druhým rokem postupně v oboře probíhají, vyvolávají různé názory. Na změny lidé reagují s rozpaky, někteří jsou spokojeni, jiní to vnímají s nelibostí. Diví se a ptají: proč zmizela cesta k letohrádku, záhony růží, proč nemůže být v oboře dětské hřiště?

  Tvrději proti vandalům

  Dopis od V. Kosteleckého a odpověď radního J. Holického.

  Máte doma volnou postel?

  Každoročně do České republiky přijíždí strávit jeden školní rok studenti z nejrůznějších zemí světa ­ účastníci programu AFS pro středoškolské studenty. Přijedou s cílem poznat důvěrně život v naší zemi, seznámit se s její kulturou, postupně se naučit jazyk a v neposlední řadě ­ navázat nová přátelství.

  Komunitní plánování v Praze 6

  V současné době probíhá v městských částech Prahy příprava na komunitní plánování sociálních služeb v souvislosti s přijetím nového zákona o sociálních službách. Prvním počinem je vyvolání diskuse o dostupnosti, kvalitě a komplexnosti sociálních služeb a informování veřejnosti o těchto službách.

  Sdružení Emauzy pomáhá mužům

  Emauzy ČR, dnes občanské sdružení, vzniklo v roce 1991 jako reakce na náhlou potřebu postarat se o lidi bez domova. Cílem je pomoci těmto lidem navrátit se zpět do plnohodnotného života.

  Výlety se Šestkou

  Od Křivoklátu do Zbečna. V sobotu 13. května se budeme toulat kousek kolem Berounky. Sejdeme se v 7.30 hod. na tramvaji číslo 20 Hradčanská směr Smíchovské nádraží. Vlakem odjedeme ze Smíchova v 9.06 hodin do stanice Křivoklát. Půjdeme kolem hradu přes Amalín, Plasčkov a Kaly do Zbečna. Výlet bude asi 13 km dlouhý a po cestě budeme mít dvě stoupání ­ v Křivoklátě a při přechodu údolí Klíčavy. Je možno zkrátit jej na 7 a 9 km.

  Florbalisté Střešovic nemají v ČR konkurenci

  Tatran Techtex Střešovice získal jubilejní 10. titul Mistra ČR. Střešovický tým tak pošesté v řadě potvrdil suverénní postavení v české nejvyšší florbalové soutěži. Finálovým soupeřem nebyl opět nikdo jiný, než ostravské FBC, se kterým se Tatran utkal o ligový titul počtvrté za sebou.

  Atleti běhali Šárkou

  Již dvacátý ročník Běhu šáreckým údolím odstartoval začátkem dubna ve Vokovicích. Nejzajímavější boje se odehrály v dětských a žákovských kategoriích, ve kterých se na startu sešlo nejvíce, více než stovka účastníků.

  Baseball o Dejvický pohár

  Napínavé bitvy o Dejvický pohár v žákovském baseballu se uskutečnily poslední dubnový víkend na Stadionu mládeže na Kotlářce.

  Jiří Sedmík má pamětní desku

  Významnou, byť veřejnosti málo známou osobnost legionáře, politika, diplomata a účastníka protinacistického odboje Jiřího Sedmíka, připomíná pamětní deska umístěná v ulici Na Valech 10. Na domě, kde žil až do svého zatčení gestapem roku 1940. Slavnostního odhalení se zúčastnili představitelé městské části a pozvání přijala také paní Jana Žmolíková, vnučka Jiřího Sedmíka.

  Hurvínek oslaví premiérou

  Stále vypadá jako chlapeček, a přesto je mu už 80 let. Hurvínek. Dřevěná postavička, kterou 2. května 1926 přivedla na svět ruka řezbáře Gustava Noska, slaví narozeniny.

  DD hraje poprvé tragédii

  Jako hru o hrdinství, které nikdo nepotřebuje, označili dramaturgové Shakespearova Hamleta, který je od dubna nově v repertoáru Dejvického divadla.

  Výlety se Šestkou

  Od Křivoklátu do Zbečna 13. 5 a do lomů v Českém Krasu 27. 5. ...

   
  © NOVINY MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 6
  Šestka
  oficiální noviny městské části Praha 6
  náklad: 56 000 výtisků
  vychází 11x ročně
  Registrační číslo MK ČR 13180
  Od března 2014 vydává:
  Úřad městské části Praha 6
  Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
  IČ: 00063703
  tel. 220 189 111
  www.praha6.cz