www.praha6.cz
email

Přehled článků čísla 3/2006

Tradiční masopust ovládl Prahu 6

Čtyřicet dní před Velikonocemi pravidelně přichází veselý masopust. Svátek, který do dlouhé zimy přináší příjemnou představu, že jaro už se blíží. Patří k němu zábava, muzika a dovádění v maskách. Letos se vydal masopustní průvod po Bělohorské ulici již po dvanácté, v pátek 24. února.

Slovo starosty Tomáše Chalupy pro Šestku

 • Letošní zima je opravdu dlouhá a na pořádku v ulicích je to znát. Proč se neuklízí i v zimě? Myslíte, že systém jednorázových „jarních úklidů“ stačí?

 • Radnice často organizuje různé aktivity pro děti či dospívající mládež. Pro seniory, kterých je v Praze 6 téměř 25 procent, ale jakoby se nepořádalo nic…

 • Radnice chystá rekonstrukci obecních domů
  Domy, kterých se nedotkla privatizace a zůstávají natrvalo majetkem obce, se stanou dobrou vizitkou městské části. Řada z nich je ve špatném technickém stavu. Radnice nechala zpracovat jejich přehled a postupně připravuje generální rekonstrukce těchto objektů.

  Prodloužení tramvaje by mělo být veřejně prospěšnou stavbou

  Radní Prahy 6 požadují prodloužení tramvajové trati z Podbaby do Suchdola. Ve svém stanovisku žádají hlavní město, aby prohlásilo prodloužení této trati za veřejně prospěšnou stavbu.

  Břevnovská radiála pouze v tunelu

  Břevnovská radiála by podle požadavků městské části měla být plně vedena v tunelu, a to v obou směrech. Vyplývá to z vyjádření, které schválili v únoru radní Prahy 6. Ti se společně s odbornými komisemi vyjadřovali k záměru stavby z hlediska jejích vlivů na životní prostředí.

  Radnice rozšířila úřední hodiny

  Radnice rozšířila úřední hodiny v informační kanceláři v budově radnice. Od března mohou občané vyřizovat své záležitosti každé pondělí až do 20 hodin. Fungovat bude ověřování dokumentů, podatelna a informační pult.

  Ze zastupitelských klubů

  Zastupitelské dny jednotlivých klubů

  Nové auto pro postižené

  Centrum pro zdravotně postižené, které sídlí ve Wuchterlově ulici, má k dispozici vlastní sociální automobil. „Klientům bude možné levně nabízet odvoz k lékaři, na rehabilitace, na nákupy nebo i k návštěvě příbuzných. Auto využijeme i pro nově otevřenou půjčovnu pomůcek,“ říká ředitelka centra Jana Zavadilová a dodává, že pokud se podaří získat finanční příspěvek EU, bude možné auto s řidičem nabízet i bezplatně.

  Sociální služby mají plánovat občané i organizace

  Jak již bylo zveřejněno v jednom z předchozích vydání Šestky, byl v naší městské části zahájen proces komunitního plánování sociálních služeb. Komunitní plánování zavádí Ministerstvo práce a sociálních věcí v souvislosti s připravovaným zákonem o sociálních službách, který by měl začít platit od roku 2007.

  Zápisy potvrdily zájem o školy v Praze 6

  Prvňáčků v příštím školním roce nebude málo. Naopak, k zápisům jich letos přišlo ještě více než vloni. Strach z toho, že ubývá dětí, školy v Praze 6 trápit nemusí. „V posledních letech se situace stabilizovala, do prvních tříd nastupuje kolem sedmi set žáků,“ uvedla k tomu místostarostka Jaroslava Trnková, která má na starosti oblast školství.

  Kreativní děti se uplatní ve výtvarných třídách

  Již dvanáct let nabízí ZŠ Petřiny-sever svým žákům rozšířenou výuku výtvarné výchovy a uměleckých řemesel. Ve třech hodinách výtvarné výchovy týdně se děti učí základům malby a kresby. Na ně navazují činností v dílnách – pracují s hlínou, textilem, dřevem, kovem, papírem, sklem nebo s porobetonem.

  O hřišti na Červeném Vrchu rozhodli školáci
  Jakmile poleví mrazy a začne se oteplovat, spustí se práce na dokončení dětského hřiště v ulici K Červenému vrchu. Část zemních prací byla zahájena na podzim. Mezitím proběhla zajímavá debata o tom, jak bude hřiště vypadat. O konečné podobě rozhodovaly děti z prvního stupně školy Červený Vrch, které na něm s družinou tráví odpoledne.

  Zúží se silnice v Podbabě, kvůli chodcům

  Silnice Podbabská, vedoucí směrem k Suchdolu, bude v místě přechodu u Paťanky zúžena do jednoho pruhu. V každém směru by měly jeden jízdní pruh omezit betonové city bloky, které usnadní přecházení.

  Staveniště na Hanspaulce má problémy s úklidem

  Na Hanspaulce, ve stráni nad sportovním areálem vysokých škol, vyrůstá nový obytný komplex. Stavby si bohužel všimli nejen lidé v bezprostřední blízkosti stavby, ale i lidé ze vzdálenějších ulic a inspektoři životního prostředí radnice.

  Granty podporují výstavbu garáží

  Radní Prahy 6 doporučili zastupitelům schválit granty na výstavbu garáží s minimálním počtem osmi stání dvěma zájemcům. Družstvu ul. Ke Dvoru ve výši 330 tisíc korun a sdružení nájemníků Hadovka ve výši dva miliony 215 tisíc korun.

  „Nechceme být kamennější než Karlova Univerzita,“ říká nový rektor ČVUT

  Profesor Václav Havlíček byl tři roky proděkanem elektrofakulty ČVUT a šest let prorektorem se dvěma různými děkany. Poslední tři roky, po minulých volbách na funkci rektora, se vrátil na fakultu a věnoval se pedagogické a vědecké práci. To mu dalo i dostatek sil vrátit se do managementu ČVUT. V březnu byl inaugurován do funkce rektora vysokého učení technického.

  Denní stacionář pro seniory
  Denní stacionář v Šolínově ulici poblíž Vítězného náměstí je zde pro všechny, kdo se cítí doma osaměle, hledají nové přátele nebo potřebují pomoc při běžných denních úkonech.

  Projekt Rozvoj lidských zdrojů - osvěta a poradenství

  se zaměřením na oblast hl. města Prahy.

  Březen měsíc internetu 2006 aneb Na úřad přes internet

  Již devátým rokem není březen měsícem knihy, ale internetu. „Zásluhu“ na tom má sdružení Březen (www.brezen.cz), které za projektem Března měsíce internetu stojí. Tématem letošního ročníku BMI je e-government. Do češtiny volně přeloženo je to dostupnost úřadů a vládních institucí přes internet.

  Výlety se Šestkou za vzácnými sochami, lidovou kulturou a do přírody

  Dne 11. března uskutečníme výlet do stálé expozice zachovaných vzácných soch v Lapidáriu Národního muzea, které je na Výstavišti. Sejdeme se v 9.30 hodin na zastávce Hradčanská, (nástupní ostrůvek linek čís. 1, 15, 25 a 26) a dojedeme na Strossmayerovo náměstí, odkud je to už jen kousek. Podle časových možností si prohlédneme všech osm výstavních prostor a 415 exponátů z 11. až 19. století. Zpět se vydáme Stromovkou.

  Hokejoví dorostenci Hvězdy míří do extraligy

  Zatímco v únoru byli hokejoví fanoušci přilepeni k obrazovkám a prožívali boje české reprezentace o medaile na olympiádě, rušno bylo i na ledě ve vokovické hale HC Hvězda.

  Zimní maratón prověřil výdrž cyklistů

  Zimní maratón na horských kolech, který odstartoval v půli února z Dejvic, byl hlavně zkouškou silné vůle. Ze všech čtyř ročníků, které se zatím jely, byl letošní ten nejnáročnější. Na tom se shodli nejen závodníci, ale i pořadatelé. Led a bláto, které se na trati střídaly, změnily místy závod takřka v boj o přežití.

  Dejvické má peníze a chystá Hamleta

  Dejvické divadlo získalo grant magistrátu hlavního města. Pražští zastupitelé schválili divadlu čtyřletý grant ve výši 1,77 milionu na letošní rok, v příštím roce to bude 3,8 milionu a po pěti milionech v dalších dvou letech.

  Radnice vystavuje Modré obrazy

  V tzv. Galerii chodba, neboli v 1. patře radnice, vystavuje do konce března své kresby Petra Kameníčková. Česká televize v současné době o této tělesně postižené výtvarnici natáčí televizní dokument.Výtěžek ze tří svých kreseb z výstavy, jejichž minimální cena je 250 korun, věnuje autorka Domovu sv. Rodiny. První obrázek se prodal již při vernisáži, kterou zahájil starosta Tomáš Chalupa.

   
  © NOVINY MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 6
  Šestka
  oficiální noviny městské části Praha 6
  náklad: 56 000 výtisků
  vychází 11x ročně
  Registrační číslo MK ČR 13180
  Od března 2014 vydává:
  Úřad městské části Praha 6
  Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
  IČ: 00063703
  tel. 220 189 111
  www.praha6.cz