www.praha6.cz
email

Přehled článků čísla 12/2003

Z úřední desky
Všem osamělým seniorům a zdravotně postiženým občanům městské části Praha 6!

Městská část Praha 6 pro Vás připravila "Vánoce Prahy 6"
Zde najdete program....

Kam do přírody
Severním okrajem Šárky k Matěji

Vliv Mařatky a Štursy znovu ožil na Ořechovce
Sochař Jan A. Vítek se nenarodil v pravý čas na pravém místě. Jeho vrstevníky byla totiž velmi silná generace sochařů. Přesto jeho unikátní kolekce třiceti plastik, tzv. bozzett a modelet, zapůjčených ze soukromé sbírky, je k vidění v Galerii P+P Kobylka v Buštěhradské ulici na Ořechovce.

Ze zastupitelských klubů
I v tomto měsíci připravují jednotlivé zastupitelské kluby setkání občanů se zastupiteli.

Na gymnáziu se sešly osobnosti
Tzv. „Den osobností“ uspořádali na gymnáziu Arabská v Praze 6.

Základní pravidla a odpovědi na některé dotazy kolem prodeje bytů
Zde Vám nabízíme odpovědi na nejčastější otázky týkající se privatizace bytů MČ Praha 6.

Diskuse s občany, kteří se zúčastnili jednání zastupitelstva
Jednání zastupitelů se setkalo s velkou účastí občanů, kteří zaplnili i přilehlé prostory jednacího sálu. Zeptali jsme se některých, proč sem přišli a jak vnímají nový návrh předložený zastupitelstvem.

Výstava ukázala milou tvář
Autorka milých obrázků, televizního pořadu Domácí štěstí a herečka v jedné osobě Iva Hüttnerová uspořádala ve spolupráci s Městskou částí Praha 6 výstavu v Písecké bráně, která potrvá až do 17. prosince. Vernisáž výstavy byla zahájena v podobně milém duchu, jaký provází její obrázky a nenechalo si ji ujít mnoho osobností především uměleckého světa. Paní Hüttnerová poskytla Šestce i rozhovor (viz. rubrika Rozhovor

Dokončení prodeje obecních bytů schváleno
Na jejich koupi dosáhnou i starší a sociálně slabší občané

Spolupráce mezi ČVUT a Prahou 6 pokračuje…
Zástupci Prahy 6 a ČVUT prodloužili počátkem listopadu svými podpisy „Dohodu o spolupráci“, která byla poprvé podepsána už v říjnu 2001.

Okolí Libockého rybníka by měla zlepšit nová výstavba
Mezi jinými bytovými komplexy, které již na Praze 6 vznikly či vznikají, by měl přibýt další, tentokrát na břehu rybníka v Liboci. Jedná se o projekt, počítající s výstavbou asi 180 bytů na soukromém pozemku. Při územním řízení si však městská část Praha 6 vymínila některé požadavky, které by měly napomoci tomu, aby v Liboci nevznikl obytný areál nevhodně zatěžující své okolí.

Pozvánka Domu dětí a mládeže
Dům dětí a mládeže U Boroviček zve...

Pozvánka
Domov sv. Karla Boromejského zve....

U Strahovského tunelu zavládne stavební ruch
Přibližně na tři roky se okolí Petynky a Strahovského tunelu změní na staveniště. Ve třech etapách zde totiž proběhne výstavba městské radiály Strahovský tunel – Pelc Tyrolka.

Rektoři čtyř evropských technických univerzit navázali na tradice z dob Rakousko-Uherska
Dvoudenní setkání rektorů čtyř evropských technických univerzit – Bratislavy, Budapešti, Vídně a Prahy – skončilo podepsáním společného komuniké vyjadřujícím dohodu o spolupráci na nových projektech, rozvoji výzkumné a vědecké spolupráce a podpoře mobility pedagogů i studentů. Setkání navázalo na silné historické pouto, kterým byly tyto země vždy spojeny.

Na Hanspaulce u počítačů
Základní škola Hanspaulka má „novou“ počítačovou učebnu. Ve třídě, v níž bylo do loňska jen jedenáct starých a nevýkonných počítačů, je od listopadu plnoprávná počítačová učebna s pětadvaceti novými „stroji“, které škola získala jako sponzorský dar.

ZŠ Bělohorská 103 a J. A. Komenského od příštího školního roku
Na zasedání zastupitelstva byla schválena druhá část koncepce školství Prahy 6, navazující na již schválenou první část. Koncepce se zabývá přehledem a jednotlivými profily všech ZŠ a MŠ na Praze 6 (Šestka informovala).

V Písecké bráně zavládlo domácí štěstí aneb s Ivou Hüttnerovou nejen o obrázcích…
Zpříjemnit si nevlídný podzim mohou Pražané návštěvou výstavy v Písecké bráně, kde na ně čekají něžné obrázky plné veselých barev a roztomilých tváří. Obrázky navozující nostalgickou, příjemnou a klidnou náladu. Stejně to umí i jejich autorka Iva Hüttnerová, známá a oblíbená malířka, nyní populární i díky televiznímu pořadu Domácí štěstí, který připravuje a uvádí. Je také vášnivou sběratelkou starých předmětů. Povídání s ní bylo velmi milé a inspirativní. Iva Hüttnerová totiž tvrdí, že malovat umí každý.

Rozhovor s předsedou komise pro výchovu a vzdělávání Jiřím Vihanem
O nové školské koncepci, o slučování škol a dalších chystaných změnách...

Kulturní událost roku: Galerie Anderle otevřena
Africké sochy se ocitly v sousedství moderního umění

Co nového v péči o prostředí na Praze 6?
Městská část navrhuje v právě projednávaném rozpočtu finanční navýšení v kapitole péče o životní prostředí, které by mělo směřovat na zlepšení úklidu šestkových ulic.

Poslední kámen byl křišťálový – Kámen mudrců
Celkem šest kamenů různých barev a nakonec poslední – křišťál – získaly děti, které se úspěšně účastnily nové dobrodružné hry pro školáky z Prahy 6, nazvané Permoník.

 
© NOVINY MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 6
Šestka
oficiální noviny městské části Praha 6
náklad: 56 000 výtisků
vychází 11x ročně
Registrační číslo MK ČR 13180
Od března 2014 vydává:
Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
IČ: 00063703
tel. 220 189 111
www.praha6.cz