www.praha6.cz
email


PRAHA 6.CZ
Aktuální číslo Šestky

2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000


prosinec
listopad
říjen
září
červenec
červen
květen
duben
březen
únor
leden

200405.pdf
(formát PDF, velikost 4.8 MB)

K opravené budově přibude tělocvična

Ze zastupitelských klubů

Peníze za kraslice pomohou dětem

Školka jako každá jiná?

Ozvěny jednoho divadelního odpoledne

Nový systém udrží čisté ulice

Nadvláda Střešovic v nejvyšší florbalové soutěži pokračuje

Speedway Grand Prix na Markétě

Petynka zahajuje sezónu v novém

Dopravně přetížené Vokovice hledají řešení

Operu Zlatovláska hrají děti

„Vlastinka“ pokřtila hřiště vítězstvím v trojboji

„Suchdol se o nás nestará“, tvrdí Sedlečtí

Čarodějnický rej oživil „Kulaťák“

Třídění odpadů se stává nezbytnou nutností

Historie skautských oddílů patří k Praze 6

Mladí fotbalisté vyrůstají na Marjánce

Pamětní deska připomene hrdiny i skautské ideály

ČVUT má sportoviště pro studenty i veřejnost

Dětský den na Babě bude pro všechny

Nová železniční linka pražské integrované dopravy

Talentové zkoušky pro budoucí výtvarníky

Umíte skákat na kole?

Slovo starosty

Matematická soutěž Šikula

Výlet v květnu

SMS NEWS aneb městský rozhlas „do kapsy“

Den otevřených dveří Městského soudu v Praze

Ceny volných bytů vyvolaly velký zájem

Z historie Prahy 6 - Lysolaje

Sběratelé se vracejí na Prahu 6

Bengálský básník má bustu ve své ulici

Ceny volných bytů vyvolaly velký zájem

Patnáct volných bytů, které radnice připravila k prodeji, má nové majitele. Určilo je veřejné losování, které na dvoře základní školy Emy Destinnové během dubnové neděle sledovalo kolem dvou set lidí.

Všichni doufali, že právě jejich číslo bude vytaženo z osudí a oni získají možnost koupit od městské části volný byt za cenu, kterou mají byty určené k privatizaci stávajícími nájemníky. „Tato akce je šance těm, kteří tady bydlí a doposud neměli možnost si byt od Prahy 6 koupit,“ řekla Marie Kousalíková, která tento systém prodeje volných bytů navrhla radě městské části.

Obrovský zájem o losování potvrdil, že ceny bytů určených k privatizaci jsou skutečně výhodné. Do losování se sešlo 25 467 přihlášek, z toho téměř 15 tisíc během posledních dvou dnů před uzávěrkou. „Čekali jsme, že bude o losování zájem, ale konečný počet přihlášek nás překvapil,“ sdělil tiskový mluvčí radnice Martin Šalek a dodal, že radnice musela vyčlenit třicet lidí, kteří během sedmdesáti hodin dokázali připravit všechny lístky do osudí.

Veřejné losování volných bytů k prodeji vtipně moderovala dvojice Aleš Háma a Jakub Wehrenberg. Čísla z osudí vybíraly malé mažoretky ze ZŠ Emy Destinnové.

Anketa mezi diváky losování ukázala, že většina považuje losování za spravedlivé a chtěla se pokusit touto cestou vyřešit svou bytovou situaci. „Bydlíme v Praze 6 přes třicet let. Máme syna a dceru, kteří potřebují bydlet. Přihlášky máme podané na více bytů,“ uvedli manželé sledující losování.

Novým majitelem jednoho z bytů se stal Josef Kubeček, který na předání symbolického klíče místostarostkou Kousalíkovou dorazil ve chvíli, kdy se již losovaly další byty. O tom, že vyhrál, mu ze školního dvora zavolala sousedka. „Mám to kousek, tak jsem přiběhl,“ usmíval se Josef Kubeček. „Jsem moc rád. Měl jsem takové tušení, že bych mohl vyhrát. Takové věci já cítím dopředu,“ řekl novinářům výherce. Do nového bytu v Nekrasově ulici se přestěhuje z pronájmu v soukromém bytě. Další klíč si převzal osmnáctiletý Pavel Vlk, který zatím bydlí u rodičů. Poté, co za něj radnici zaplatí něco přes 600 tis. Kč, bude se moci osamostatnit a odstěhovat na novou adresu v Terronské ulici v Bubenči. Ostatní vylosovaní si na podium pro klíče nepřišli. Mezi diváky však bylo patrné, jak se radují ti, kteří měli štěstí stát se 1.–4. náhradníkem. Na ně by se dostala řada ve chvíli, kdy by výherce losování nesplnil dané podmínky, tedy bydlet v Praze 6 déle než tři roky, neúčastnit se žádné etapy privatizace a být plnoletý.
Volné byty, které městská část určila k losování, měly rozlohu od 23 až 109 m2 a jejich ceny se pohybovaly od dvou set do milionu korun. Téměř současně probíhaly prodeje dalších volných bytů za nejvyšší nabídku. Na zajímavé srovnání upozornila místostarostka ve chvíli, kdy se za 367 200 Kč losoval byt v ulici Na Dlouhém lánu o velikosti 65 m2. Za velmi podobný byt ve stejné ulici, pouze o 13 m2 větší, je nový majitel v prodeji za nejvyšší nabídku ochoten zaplatit přes 3 100 000 Kč!

Městská část připravila k prodeji formou losování celkem 25 volných bytů za ceny určené pro privatizaci. Dalších deset je připraveno ke schválení Radě městské části 13. května. „Snažíme se touto cestou částečně narovnat podmínky při prodeji obecních bytů,“ řekla místostarostka Kousalíková. Nabídky bytů budou vyvěšeny na úřední desce, v informačních kancelářích Prahy 6, v kanceláři SNEO, a. s., a na webových stránkách www.praha6.cz.

 

 
© NOVINY MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 6
Šestka
oficiální noviny městské části Praha 6
náklad: 56 000 výtisků
vychází 11x ročně
Registrační číslo MK ČR 13180
Od března 2014 vydává:
Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
IČ: 00063703
tel. 220 189 111
www.praha6.cz