www.praha6.cz
email


PRAHA 6.CZ
Aktuální číslo Šestky

2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000


prosinec
listopad
říjen
září
červenec
červen
květen
duben
březen
únor
leden

201509.pdf
(formát PDF, velikost 5.7 MB)

Slovo z radnice

Zažijte Šestku jinak

Spitfiry v Ruzyni

Tichý dům na Hanspaulce

Hanspaulkou od "Houtyše" až ke králi komiků

Piknik s Rusalkou: velmi příjemný způsob opery

Praha 6 Na Hradě

Ladronkafest nabídne 50 možností jak trávit volný čas

V kondici s měsícem Zdravé Šestky, a to zdarma

Akce „donáška balené vody domů zdarma“ pokračuje

Cíl nejdelšího cyklomaratonu v Česku? Ladronka

Taekwondo pro děti?

Návrat legendárního kina Dlabačov

Farmářské trhy se rozrůstají: v sobotu Kulaťák, ve čtvrtek Petřiny

Kurzy pro seniory: v pondělí keramikem, ve čtvrtek jogínem

Evropský týden mobility v Dejvické ulici

Vladimír Beneš - docela dlouhý a vážný vztah

Noví čestní občané

Školáci mezi mikroskopy: Základní škola na ČVUT

Žáci se vrátili do škol

Tramvaj na Dědinu o krok dále

Historický okamžik na vlastní kůži: bitva na Bílé hoře

Rekonstrukce na Evropské

Bangladéš ve Veleslavíně

Tunel Blanka start?

Bělohorská bude příjemnější

Vyrobte si vlastní domácí med!

Sousedské trhy začnou znovu na Puškinově náměstí 13. září

Poctiví kontroloři se za průkaz nestydí

Seniory čeká odpoledne plné barev

Kauza Bořislavka

Psi a lidé ve městě

Do Břevnovského kláštera každý měsíc na světové umělce

Evropský týden mobility v Dejvické ulici

Dejvická ulice bude hostit finální část Evropského týdne mobility, a to 21. a 22. září

Magistrát, který tuto akci zastřešuje pod záštitou radní hlavního města Prahy RNDr. Jany Plamínkové (STAN/Trojkoalice), připravil pro veřejnost program s cílem poradit, jak namíchat „dopravní koktejl“, aby přesun po Praze byl rychlý a ekologický.

Mottem letošního ročníku je „Choose Change Combine: (v češtině “Vyber. Změň. Zkombinuj”), tedy nalezení co nejvíce efektivní kombinace pěší, cyklistické a hromadné dopravy. Snaží se ukázat, že kombinace dopravních prostředků pro přesuny po městě se opravdu vyplatí. Ať už z pohledu komfortu, času nebo ceny – jak pro uživatele, tak pro jeho okolí – město.

Dejvická ulice bez aut

Vyvrcholení celého týdne proběhne právě v Praze 6 – během pondělí a úterý (21.–22. září), kdy bude Dejvická ulice vyhrazena pro zábavný a vzdělávací program pro děti ze ZŠ a SOŠ hlavního z města Prahy.

Alternativy k automobilové dopravě představí organizace, jakými jsou ROPID, Dopravní podnik hl. m. Prahy, ČVUT, Městská policie, Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy, Zažít město jinak a mnoho dalších účastníků.

Program akce je koncipován jako soubor tří tematických okruhů: „Škola hrou“, „Sdílená Praha“ a „Měníme naše město“. Návštěv níky zcela jistě zaujmou atrakce, jako jsou Kinobus, jízda na elektrokole, nebo jiných inovativních dopravních prostředcích na testovací dráze či ukázky nových technologií a koncepcí sdíleného dopravování. Hl. město Praha i městská část Praha 6 představí koncepce dopravních změn, které cílí na zlepšení pohybu po Praze. Debatní fórum zpřístupní tato témata k diskuzi všem. Dva dny z Evropského týdne mobility zkrátka nabídnou zase něco navíc.

„Jsme rádi, že můžeme hostit tak důležitou a velmi prospěšnou akci. Dejvická ulice obyvatelům šesté městské části ukáže, co může tato důležitá obchodní třída i bez aut nabídnout. Tímto krokem jsme se v tradici podobných aktivit znovu přiblížili standardům dalších velkých evropských metropolí,“ uvedl Ondřej Kolář, starosta městské části Praha 6.

„Lidé na Dejvické budou moci načerpat inspiraci pro rychlejší, levnější a příjemnější cestování po Praze. K bezplatnému zapůjčení budou připravena elektrokola, své služby nabídnou carsharingové společnosti. K dispozici budou také dva stánky, kde budeme sbírat podněty, jak Dejvickou revitalizovat,“ řekla zástupkyně starosty Petra Kolínská (SZ).

Místní obyvatelé se detaily o změně dopravního režimu dozvědí včas prostřednictvím informačních letáků. Pro dotazy rezidentů je již zřízena telefonní informační linka +420 236 003 100.

Vybírejte, měňte a kombinujte nové cesty a způsoby objevování Prahy!

Zde jsou osobní zkušenosti některých radních či zastupitelů: "Auto nemám už šest let. Zjistil jsem, že dokážu žít v pohodě i bez něj i se dvěma malými dětmi. Na radnici chodím každé ráno pěšky, nemám to daleko. Lidé mě zastavují a ptají se na to, co je zajímá. Připadám si tu trochu jako na vesnici," říká zástupce starosty Jan Lacina /Starostové a nezávislí/ a dodává: "Před léty jsem vedle metra a tramvají objevil jako dopravu ve městě také vlak. Je to nečekaně rychlé a navíc s hezkým výhledem."

„Nejefektivnějším způsobem přepravy v Prahy 6 je bezesporu možnost využití návaznosti všech druhů dopravních prostředků,“ říká Mgr. Jaroslav Břeň / ČSSD/.
„Při cestování po Praze 6 vyhledávám takový způsob přepravy, ve kterém strávím co možná nejkratší dobu. Z tohoto důvodu využívám především MHD. Ke zlepšení dopravní situace v Praze 6 je však zapotřebí ještě dořešit parkovací zóny, záchytná parkoviště a možnost prodloužení tramvajové trati na Dědinu.“

„Po Praze 6 se snažím co nejvíc pohybovat pěšky,“ říká Helena Briardová /KSČM/. „Stejně tak v centru města. K cestě na větší vzdálenosti využívám metra, které je rychlé a spolehlivé. Ovšem když mám těžký nákup, používám auto.“

„Rád chodím pěšky, někdy i do práce, ale nejčastěji jezdím tramvají a metrem,“ uvádí svou zkušenost zástupce starosty Martin Polách, /ANO/. „Jako nejvýhodnější způsob dopravy po Praze 6 volím tramvaj. Je to příjemné a ekologické cestování. Dostanu se s ní téměř kamkoliv. I proto podporuji rozvoj tramvajové sítě na Dědinu a do Suchdola.

 
© NOVINY MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 6
Šestka
oficiální noviny městské části Praha 6
náklad: 56 000 výtisků
vychází 11x ročně
Registrační číslo MK ČR 13180
Od března 2014 vydává:
Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
IČ: 00063703
tel. 220 189 111
www.praha6.cz