www.praha6.cz
email

Caramella tančí country

Zvláštní důvod se letos naskýtá k představení Caramelly, souboru, jehož  název připomíná sladkou chuť oblíbeného bonbonu. Členové Caramelly se věnují country tancům a sladký pocit zažívají při potlesku na podiu. Letos oslaví Caramella dvacet let své činnosti.

Caramella brázdí Evropu křížem krážem z jednoho country festivalu na druhý, ale v Praze 6 o ní ví málokdo. Caramella se v Praze moc nezdrží. Zatímco jeden srpnový víkend se ráchá v moři Středozemním, po vystoupení na francouzské Rivieře u Cannes, druhý víkend ji najdete ve vlnách moře Severního o přestávce největšího holandského country festivalu. Mezitím stihne vystoupit na obřím Truck and Country festivalu ve švýcarském Interla-kenu, kam si ji již na pátek vyžádal manager známých Rednex. O víkendech pak Caramella vystupuje na vlastním podiu a s vlastním programem.Caramella na festivalu v Polsku.

Caramellu tvoří mladí lidé z celé Prahy a okolí, kteří 2x týdně trénují (jednou v Bubenči, jednou na Praze 4). Chodí normálně do práce či studují a jejich hlavním cílem je sláva a potlesk, které na otevřených scénách za své taneční umění sklízejí. Soubor po taneční stránce vede Jarka Vašáková, její manžel Jiří se stará o kontakty, organizaci festivalů, seminářů, letních tanečních škol, propagaci a výuku country tanců. Bydlí na Puškinově náměstí a Caramelle se věnují profesionálně již deset let.

Mezi největší úspěchy Caramelly patří vystoupení v Paříži v Bercy hall a Disneylandu, v americké Stompin Ground Hall, kde sídlí Síň slávy cloggingu, což je americký country step. V něm patří Caramella k absolutní evropské špičce. Váží si ceny „Country Europe Spirit“ od prestižního německého časopisu „Western mail“, stejně jako si cení pozvání na největší country festival v Dánsku, Holandsku či Itálii. „Za poslední čtyři roky jsme byli 16 x pozvaní do Francie a rádi vzpomínáme na naše účinkování v rakouských hrách Karla Maye po boku Vinnetoua a Old Shatterhanda. Caramella tancovala v Utahu, Coloradu, Kansasu a Oklahomě, tureckém Istanbulu, maďarském Szegedu, polských Gliwicích, ve Vicenze, Vídni, Hamburku, Avignonu,“ vypočítává Jiří Vašák místa, kam všude Caramella za dobu svého tancování zavítala.

 
© NOVINY MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 6
Šestka
oficiální noviny městské části Praha 6
náklad: 56 000 výtisků
vychází 11x ročně
Registrační číslo MK ČR 13180
Od března 2014 vydává:
Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
IČ: 00063703
tel. 220 189 111
www.praha6.cz