www.praha6.cz
email

Strážníci hlídají přechody u škol po celý rok

Začátek školního roku probíhal na šestkových ulicích pod dohledem strážníků městské policie. Strážníci obvodního ředitelství Prahy 6 vykonávali dohled na 26 přechodech poblíž základních škol.

Řidiči tento zvýšený dohled přijímali pozitivně, chovali se ohleduplně k malým účastníkům silničního provozu. „Řidiči byli díky mediální kampani dopředu informováni o zvýšeném počtu policistů a strážníků nejen na přechodech,“ podotkl ředitel městské policie v Praze 6 Viktor Richter s tím, že s přítomností strážníků se situace na přechodech v posledních letech zlepšila. U některých základních škol strážníci předvedli prvňáčkům správný postup při přecházení přes přechod. Krom zajištění přechodů pro chodce poblíž základních škol se také strážníci po celou dobu začátku školního roku věnovali v těchto místech měření rychlosti.

Dohled strážníků bude pokračovat i během školního roku, prioritně se celoročně dohlíží na frekvantované přechody u škol Červený vrch, nám. Svobody, Komenského, Petřiny-jih, Marjánka a Interbrigády. Po dohodě se základními školami se dohled rozšířil i na další přechody například v Ruzyni, Na Dlouhém lánu nebo u ZŠ Bílá.

Kromě hlídání přechodů mají strážníci práci s hlídáním pořádku. V poslední době odhalili nelegální vylepování plakátů, opilého cyklistu, ozbrojeného mezinárodně hledaného muže, několik osob pod vlivem alkoholu museli nechat převézt do nemocnice, a to dokonce mladistvé. Pokud jste svědky rušení nočního klidu, znečišťování veřejného prostranství, poškozování laviček, zastávek nebo podobného vandalismu, zavolejte vždy strážníky, a to na číslo 156, je možné ale volat přímo strážníkům z Prahy 6 na telefonní číslo 224 312 359–360.

 
© NOVINY MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 6
Šestka
oficiální noviny městské části Praha 6
náklad: 56 000 výtisků
vychází 11x ročně
Registrační číslo MK ČR 13180
Od března 2014 vydává:
Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
IČ: 00063703
tel. 220 189 111
www.praha6.cz