www.praha6.cz
email

Internetová diskuze nebude anonymní

Volná internetová diskuze na radničních internetových stránkách (www.praha6.cz/forum) bude mít nový režim. Každý návštěvník, který bude chtít vložit svůj příspěvek, se bude muset zaregistrovat. Při registraci bude nutné uvést pravé jméno, adresu a skutečnou emailovou adresu, na kterou zpětně obdrží heslo pro vstup do diskuze.

"Někteří uživatelé si diskuze na oficiálním internetovém serveru Prahy 6 pletli s místem pro sdělování svých postojů, které jsou nejenom v rozporu s dobrými mravy, ale hraničí s rasistickými a xenofobními názory," vysvětluje krok radnice tiskový mluvčí Martin Šalek. Zároveň popírá, že by radnice chtěla příspěvky cenzurovat. "Provozovatelé serverů se pouze tímto způsobem sami chrání před sankcemi. Za zveřejněné informace totiž nesou zodpovědnost. Pokud by provozovatel serveru nepodnikl potřebné kroky k odstranění případného protiprávního jednání, nesl by sám veškeré sankční následky," říká Šalek.

Radnice má podle něj zájem, aby diskusní fórum sloužilo k výměně názorů a zkušeností a debatách o problémech. "Taková diskuze ale musí mít určitou úroveň, nesmí být zaneřáděna urážkami. Proto jsme sáhli k tomuto omezení. Doufáme totiž, že když příspěvky nebudou zcela anonymní, budou mít i ti největší hulváti a rasisti zábrany," dodává. Pokud by registrovaný uživatel nadále porušoval pravidla, správce diskuze má možnost jeho příspěvky odstranit, případně zabránit mu v přístupu do diskuzí. "Věříme, že rozumní čtenáři, kterých je naprostá většina, náš krok pochopí," doufá tiskový mluvčí. Původní diskuse před zavedením registrace bude přístupná v archívní verzi, ale již nebude aktivní.

 
© NOVINY MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 6
Šestka
oficiální noviny městské části Praha 6
náklad: 56 000 výtisků
vychází 11x ročně
Registrační číslo MK ČR 13180
Od března 2014 vydává:
Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
IČ: 00063703
tel. 220 189 111
www.praha6.cz