www.praha6.cz
email


PRAHA 6.CZ
Aktuální číslo Šestky

2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000


prosinec
listopad
říjen
září
červenec
červen
květen
duben
březen
únor
leden

201106.pdf
(formát PDF, velikost 7.6 MB)

Na Blance se šetří, Praha 6 ale nepřijde zkrátka

Školkové děti otestovaly svoji zdatnost

Na Emě se žije kulturou, soutěží i myslí na jiné

Bambiriádu vystřídá Brána dokořán

Starostka děkovala mistrům

Dukla se po 17 letech vrací do první ligy

Fotbal ve Střešovicích slaví století

El Niňo udrželo titul mistrů v Dejvicích

14. titul mistra ČR družstev ve squashi má domov na Strahově

Školáci hledali kontroly

Hudbu a pohyb spojil Petřinský pohár

Pražská vlastivěda

Vlastivědné vycházky

Motorky vystřídají dětská kola

Nové výstavy v Galerii Anderle

Nový muzikál psal Jiří Suchý rok, teď čeká na diváky

Lidé se baví na koncertech ve Hvězdě

Na Petynce zazní Tosca

Povedený areál Ladronky má další cenu

Nové stromy mají definitivní místa

Děti znají rizika a točí o nich filmy

Slovo starostky Marie Kousalíkové pro Šestku

Brandtův park, Reaganova ulice

Zdraží MHD, děti jezdí zdarma

Nájemní bydlení střeží „ombudsman“

Zapište dítě do pasu

Blanka vydala další poklady z historie

V Podbabě bude obchodní centrum

V Praze 6 přibyly lavičky

Tramvaj do Podbaby má výluku do konce prázdnin

Pohotovost pro dospělé zajistí ÚVN

Praha 6 pokračuje v rekonstrukcích chodníků

Stavba metra zabrala další staveniště

Dětí je čím dál víc, staví se další školka

Park v Thákurově je uzavřen, minimálně do konce června

Voda na Petynce se už jen přihřívá

Seniory v bytech může hlídat systém bezpečnostního dohledu

Chraňte noční klid, neváhejte zavolat strážníky

Maminky postižených dětí odpočívaly

Fotbal ve Střešovicích slaví století

Když si pár mladých chlapců okolo Jendy Brennera, Pepy Blažka a Vojty Kahovce dalo na začátku minulého století, v létě 1911 po fotbalovém derby Sparty s Čafkou, schůzku v hostinci pana Strnada ve Veleslavíně a založili fotbalový klub SK Střešovice, zcela jistě neměli ani tušení, co všechno bude následovat. Dnes jsou SK Střešovice jedním z nejstarších pražských fotbalových klubů.

Sportovní klub a jeho členové prožili v zelenobílých klubových barvách již celé století. Dvě světové války, meziválečné krize, totalitní režim 2. poloviny dvacátého století, sametovou revoluci a demokratický stát. Za těch sto let od svého založení urazil klub dlouhý kus cesty, překonal řadu překážek, prožil mnohá vítězství, a také prohrával.... A také měnil názvy. V průběhu historie se objevily názvy TJ Dynamo Střešovice, TJ Vozovna Střešovice, TJ Sportovní stavby i TJ Sprint. „Už je to dlouho, co jsme se vrátili k historickému názvu, který už doufám měněn nebude,“ říká předseda fotbalového oddílu Střešovic Radek Trhlík.

Z dávné historie klubu je známo, že družstvo juniorů fungovalo v klubu již od 20. let minulého století, první vlastní hřiště získal klub již v roce 1919 a zajímavé byly také velké slavnosti pořádané klubem u příležitosti 25. výročí založení se zdravicí presidentům T. G. Masarykovi a E. Benešovi. V dobách nedávných dosáhl klub největších sportovních úspěchů vletech 1970–1975, kdy A mužstvo mužů bojovalo v Pražském přeboru. Pak již přišlo období velkého rozvoje fotbalu ve Střešovicích odstartované na sportovním poli v sezoně 1999/2000 postupem dorostu do Přeboru Prahy. Následovaly postupy žáků i přípravky do téže soutěže (také několik sestupů) a před dvěma lety i historický úspěch družstva starších žáků, kteří se stali Přeborníky Prahy.

Střešovice chtějí pohár

Současná, jubilejní sezóna je rozehraná nadmíru dobře. Družstva mládeže mají opět šance na pár postupů. Muži klepou na dveře síně slávy poté, co se s trenérem Václavem Šebestou probojovali do finále poháru Pražského fotbalového svazu „Tescahor cup“ vítězstvím nad Unionem Vršovice 1:0. Držet palce jim mohou fanoušci ve středu 8. června, kdy od 17.30 hodin nastoupí na stadionu ABC Braník proti FC Čechie Uhříněves, jednomu z nejsilnějších přeborových mužstev, ve finálové bitvě o pohár.

Kvalitní zázemí

Areál střešovického klubu se za poslední roky změnil k nepoznání. Po stabilizaci majetkoprávních vztahů k nemovitostem klub postupně vybudoval travnaté hřiště, zkulturnil okolí i vnitřek areálu a provedl rekonstrukci technologického vybavení a interiérů oddílového objektu. Následovalo hřiště s umělou trávou doplněné umělým osvětlením, malá treninková plocha a dětské hřiště pro nejmenší. „Areál tak v současné době poskytuje podmínky odpovídající úrovni práce v klubu. To vše se podařilo za významného přispění hlavního města, městské části Praha 6, ministerstva školství a dalších, i soukromých partnerů a také díky obětavé a kvalitní práci dobrovolných trenérů a funkcionářů klubu, členů i příznivců,“ podotýká předseda střešovického fotbalového oddílu Radek Trhlík. „Tito lidé se dlouhodobě, koncepčně a zodpovědně starají o výchovu nejmladší generace sportovců v jedenácti družstvech mládeže. Všichni ve svém volném čase, což zaslouží, nejen v dnešní obtížné ekonomické situaci rodin, velký obdiv a úctu,“ dodává oddílový předseda.

Dospělí fotbalisté dnes v klubu tvoří již tři družstva, všechna s účastí v pravidelných soutěžích Pražského fotbalového svazu. Prapor střešovického fotbalu tak nad areálem v Cukrovarnické ulici vlaje a vlát bude i nadále. Zakladatelé by dnes jistě v klubovém areálu hleděli s údivem tváří v tvář svým následovníkům, téměř 300 sportovcům ve věku od pěti do osmdesáti let.

Klub: SK Střešovice 1911
Datum založení: 11. července 1911
Klubové barvy: zelená a bílá
Družstva: přípravky – 5, žáci – 4, dorosty – 2, muži – 3

 
© NOVINY MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 6
Šestka
oficiální noviny městské části Praha 6
náklad: 56 000 výtisků
vychází 11x ročně
Registrační číslo MK ČR 13180
Od března 2014 vydává:
Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
IČ: 00063703
tel. 220 189 111
www.praha6.cz