www.praha6.cz
email

Prodej potravin na sídlišti Dědina zůstává

Obyvatelé sídliště Dědina si mohou spokojeně vydechnout. O prodejnu potravin v objektu Delta nepřijdou. Na svém posledním zasedání totiž radní Prahy 6 rozhodli o pronájmu nebytového prostoru o velikosti asi 1500 m2 společnosti Delvita, a. s. Stalo se tak poté, co byla uzavřena dosavadní prodejna firmy Knedlík, s. r. o.

Jak uvedl Josef Tůma, ředitel správní firmy SNEO, která na chod Delty spolu s Navatypem dohlíží, je „charakter tohoto objektu poplatný době svého vzniku a po dlouhodobém úsilí městské části Praha 6 a správců konečně dojde k jeho oživení tak, jak požadovali občané i v provedeném průzkumu“.

Delvita bude v prostorách bývalé prodejny, v druhém podlaží areálu Delta, sídlit do června příštího roku. Pak se přestěhuje do nového supermarketu Delvita, který se bude v létě příštího roku otvírat právě v areálu Delta.

O budoucím využití obchodně administrativního areálu Delta rozhodli radní již před dvěma měsíci. Kromě supermarketu Delvita vyšly z výběrového řízení nakonec vítězně i bankovní expozitura Komerční banky a provoz sportovních aktivit, jako aerobik, spinning, bowling, squash a podobně.

Došlo tak k naplnění snahy radních o další využití a regeneraci obchodně administrativního komplexu Delta na sídlišti Dědina. Dosud mohli občané sídliště využívat potraviny, pekárnu, poštu, tabák, prádelnu a čistírnu, ordinace s lékárnou, optiku, divadlo a knihovnu, restauraci s vinárnou a novou Informační kancelář Úřadu městské části Praha 6 se služebnou městské policie.

 
© NOVINY MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 6
Šestka
oficiální noviny městské části Praha 6
náklad: 56 000 výtisků
vychází 11x ročně
Registrační číslo MK ČR 13180
Od března 2014 vydává:
Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
IČ: 00063703
tel. 220 189 111
www.praha6.cz