Od podzimu minulého roku se 45 dětí ze šestkových základních škol věnuje příběhům jedenácti pamětníků a pamětnic ze sousedství. Představí je ve čtvrtek 2. března od 16.30 hodin v sále Na Marjánce.
Poradit nebo pomoci chtějí v současné době i lidé, kteří to nikdy před tím nepotřebovali. Praha 6 pro ně připravila poradnu zdarma.
Stavba nové tramvajové tratě Divoká Šárka – Dědina se od 1. února rozšiřuje na Evropskou ulici, kde kvůli tomu dojde k výraznému omezení dopravy. Místo dvou pruhů v každém směru zde budou mít vozidla k dispozici pouze jeden.
Městská část spolu s Domem dětí a mládeže připravila letní příměstské tábory pro děti navštěvující některou z mateřských škol na území Prahy 6.
Hlavní město, jako vlastník silnic a chodníků po celé Praze, spolu s Technickou správou komunikací připravilo rekonstrukci Říčanovy ulice. Lidé k nim mají řadu připomínek, radnice proto připravila setkání přímo na místě a chce o nich s investorem vyjednávat.
Při výletech mimo areál školky, v parcích nebo při cestách hromadnou dopravou ocení učitelky monitorovací zařízení, které jim ukáže polohu dětí. Tento pilotní projekt nyní zkoušejí mateřské školy MŠ Motýlek a MŠ Bubeníčkova.
Je pravidelnou průvodkyní a organizátorkou vycházek Prahou 6. Má zde připravenou zhruba šedesátku tras, převážně pro místní. Turisté a cizinci sem moc často nezavítají. „Je škoda, že šestku opomíjejí. Je zde spousta nádherných věcí, ale turisté jsou možná trochu líní a Praha 6 je na ně příliš velká,“ říká Hedvika Čenková.
Ačkoli se Praha 6 řadí k nejzelenějším městským částem, najdou se i zde místa se špatnou kvalitou vzduchu. Hlavním zdrojem znečištění ovzduší je doprava, ke znečištění nicméně přispívá i špatné topení v domácích topeništích.
Působí jako prevence proti nemocem, jde o sport, který nestojí žádné peníze a provozovat ho můžete téměř všude – to jsou výhody otužování. Svůj rozmach zažívá v posledních zhruba třech až pěti letech. I proto můžete vidět otužilce jak v rybníku Terezka, tak u vodní nádrže Džbán.