Francouzské město Dijon je novým, v pořadí devátým partnerským městem Prahy 6. Dohodu o pětiletém partnerství podepsali v Dijonu starostové obou měst, za Dijon François Rebsamen a Ondřej Kolář za Prahu 6. Cílem je spolupráce budování tématických vztahů, které poslouží rozvoji obou území.
Příležitost zapojit se do rozhodování o tom, jak má Praha 6 vypadat, by se v příštích letech mohlala významně rozšířit. Vedení radnice deklaruje záměr nabídnout rezidentům městské části možnost participace, tedy spolurozhodování o významnějších projektech a záměrech. Jako malou "předpremiéru" skutečné participace připravila Praha 6 pro veřejnost možnost rozhodnout v anketě o milionové investici.
Britská škola The Prague British School (PBS) požádala o prodloužení nájmu školního objektu na Vlastině o patnáct let. Podle aktuální smlouvy může zůstat do roku 2022. Škola ale plánuje investovat do opravy budovy, která není v dobrém stavu. Vedení radnice nyní žádost vyhodnocuje.
Za úklid chodníků zaplatila loni Praha 6 přes 37 milionů korun. Tolik z rozpočtu vydá za zametání, kropení a ruční čištění ulic od papírů, nedopalků cigaret, obalů, popadaných větví, prachu. A také psích exkrementů. Lidí, kteří chovají psy, rok od roku přibývá. Zatímco většina z nich se snaží znečištění po nich uklízet, jiným to je lhostejné.
Docent Miroslav Sedláček z ČVUT překvapil objevem, který se bez nadsázky dá považovat za revoluční. Jeho speciální turbína je totiž schopna vyrobit elektřinu i tam, kde by jiné typy vodních turbín nebyly efektivní. Otvírá se tím možnost získat energii i v místech, jež jsou mimo dosah elektrické sítě. K tomu, aby jeho zařízení vyrábělo elektřinu, stačí jen nevelká říčka či potok. Také instalace tohoto typu turbíny je nesrovnatelně snadnější než je tomu u jiných typů vodních turbín. Objev tohoto českého vědce by mohl splnit sen mnoha lidí o energetické nezávislosti. Za svůj objev byl docent Sedláček nominován na cenu Vynález roku, udělovanou Evropským patentovým úřadem.
Značný rozruch vzbudilo zatím neoficiální zveřejnění takzvaného Metropolitního plánu. Dokument zpracovával Institut rozvoje a plánování (IPR) od roku 2013. Jde vlastně o nový územní plán, jehož smyslem je definovat, jak se bude metropole v příštích letech stavebně rozvíjet. Plán ovšem počítá s výstavbou výškových budov v těsném sousedství rezervace Divoká Šárka. A to na úseku přibližně patnáct set metrů. Právě to vzbudilo u řady obyvatel Prahy 6 značnou nelibost.