Život Karla Kryla byl neoddiskutovatelně spjat především s obdobím po srpnové okupaci roku 1968. K Praze 6 jej váže místo jeho posledního odpočinku.
Je pochován na břevnovském hřbitově, kam byly jeho ostatky uloženy po zádušní mši v kostele sv. Markéty celebrované jeho blízkým přítelem, arciopatem Anastázem Opaskem. 3. března si připomínáme 30 let od Krylova náhlého odchodu. 12. dubna pak uplyne 80 let od jeho narození.
Praha 6 si nedožité osmdesátiny výjimečného básníka a písničkáře připomene unikátním pásmem Salome, sestaveném z jeho nejznámějších písní. Koncert, který bude pro širokou veřejnost zdarma, se uskuteční v Národní technické knihovně přímo v den výročí 12. dubna. Interprety doprovodí orchestr Praga Sinfonietta pod taktovkou Miriam Němcové.
Komorní Vzpomínku na Karla Kryla najdete i na programu divadla Semafor 2. 3. a 16. 5. Divákům se představí autentická Daniela z písničky „Morituri te salutant“ se zážitky ze společného účinkování s Karlem Krylem, pořad připomene písničky i nezhudebněnou poezii. Daniela Bakerová se s Krylem seznámila v lednu 1969 po sebeobětování Jana Palacha. Na jaře téhož roku Kryl emigroval do Německa, kde se ho na čas ujal opat Opasek, který tam žil v exilu. „Setkali jsme se opět až po dvaceti letech a Kryl mi postupně věnoval všechny své básnické sbírky. Jeho krásná poezie mě okouzlila a navrhla jsem mu, aby se představil lidem nejen jako písničkář či zpěvák protestsongů, ale jako plnohodnotný básník. Vytvořili jsme výběr z jeho poezie a společně recitovali po celé republice pod názvem „Dvě půle lunety aneb Rebelant o lásce“ – posléze ho vydali na stejnojmenné desce. Scénickou hudbu složil a nahrál Marián Varga – setkali se tak dvě žijící legendy, česká a slovenská,“ vzpomíná Krylova múza. V Semaforu uslyšíte její vzpomínky a společnou recitaci s Karem Krylem. „Jsem velice vděčná panu Jiřímu Suchému, že můžeme realizovat právě v jeho divadle – Krylova poetika totiž patří na tuto legendární scénu,“ dodává Daniela Bakerová.