Sezóna šestkového Letního kina u Keplera startuje ve čtvrtek 9. června ve 21 hodin uvedením záznamu velkolepého koncertu zachyceného ve filmu Pražský výběr: Symphony bizarre. Film osobně uvede zakládající člen kapely a režisér filmu Michael Kocáb, společně s představiteli městské části.
Dejvice bývaly od středověku oblastí s mnoha vinohrady a několika usedlostmi. Vyvýšené území ohraničené údolím Šáreckého potoka, břehem Vltavy, údolím bývalého Dejvického potoka a umělým zářezem v místě dnešní Horoměřické ulice dostalo jméno po největší z nich – Hanspaulka.
Dům dětí a mládeže hlavního města Prahy ve spolupráci s nadací Karel Komárek Family Foundation připravuje na prázdniny příměstské tábory v zámečku Jenerálka. Tábory propojují české a ukrajinské děti prostřednictvím umění a kreativní činnosti.
Roční spolupráce kuchařek ze šestkových školek s nutriční terapeutkou vyvrcholila soutěží o Zlatou vařečku Prahy 6. Nešlo ani tak o titul nebo vítězství, jako spíš o přehlídku toho, jak je možné udělat dobré, zdravé a na pohled lákavé jídlo. A vzájemně se inspirovat.
Jak bude vypadat Vítězné náměstí a naplní se po více než sto letech koncepce Antonína Engela? To by mohlo být známé v létě příštího roku.
Chcete vyzkoušet chutě ze všech koutů světa? Seznámit se s kulturou pěti desítek zemí? Vydejte se v sobotu 4. června na Kulaťák a ochutnejte svět.
Léta chátrající vily v ulici Milady Horákové, kvůli špatnému stavu zavřené koupaliště Džbán, hodnotné staré vily přestavené k nepoznání… Takové nemovitosti potkává každý, a to nejen v Praze 6. A většinou si položí i otázku: Jak to mohla radnice dopustit? Současná legislativa nenabízí městským částem a městům účinné možnosti, jak donutit majitele, aby se o svůj majetek lépe starali. Praha 6 to chce nyní svou iniciativou napravit.
Nejezdit autem, nejíst hovězí maso, nekupovat balené nápoje… Rad, jak šetřit životní prostředí, je mnoho. „Já bych přestal lidi strašit a říkat jim, že se mají kvůli klimatu omezovat. Mnohem účinnější je ukázat, že mohou žít radostnější život a zároveň třeba v nakupování nebo cestování snižovat svou uhlíkovou stopu,“ říká enviromentální psycholog Jan Krajhanzl.
Posedět a zazpívat si u kytary, vydat se na vycházku po okolí, lépe ovládat internet a mobilní telefon – všem těmto aktivitám se mohou nově věnovat obyvatelé domů s pečovatelskou službou ve Šlejnické a Liboci. Díky mezigeneračnímu bydlení s vysokoškolskými studenty.