Horský hotel a televizní vysílač na Ještědu, Labská bouda, karlovarský hotel Thermal, obchodní dům Kotva, nádražní budova Ostrava-Vítkovice a další – Národní technická knihovna vás zve prostřednictvím webových stránek na 3D prohlídku výstavy To nejlepší z české architektury 60. a 70. let.
Praha se dočká svého prvního Muzea literatury. Sídlit bude v Bubenči v bývalé Petschkově vile, kam se v letošním roce přestěhuje Památník národního písemnictví ze Strahovského kláštera.
Nový požadavek na zpracování další varianty vedení silničního okruhu kolem Prahy v úseku 518 a 519 z konce loňského roku opět brzdí přípravu této stavby, která je klíčová pro zklidnění dopravy v Praze 6.
Dny otevřených dveří v základních školách pomáhaly rodičům při rozhodování, kam zapsat své dítě.
Opravené pozemní komunikace jsou dobrou vizitkou každé městské části. Ovšem radnice mají bohužel jen omezené možnosti, jak je udržovat v bezvadném stavu. Jsou totiž v majetku hlavního města Prahy, a tak městské části mohou iniciovat, doporučovat a naléhat, maximálně pomoci s přípravou jejich rekonstrukcí.
Praha 6 společně s Ústřední vojenskou nemocnicí v rámci pilotního projektu naočkovala seniory ve svých centrech sociální péče.
Když manželé Milada a František Müllerovi v roce 1928 zakoupili stavební pozemek ve Střešovicích a prostřednictvím plzeňského architekta Karla Lhoty oslovili známého vídeňského architekta Adolfa Loose, doufali, že brzo budou bydlet v krásném novém domě.
Petřiny se řadí mezi nejkrásnější sídliště nejen v Praze 6, ale celém hlavním městě. Jak místní občané, tak odborná studie, kterou si nechala městská část zhotovit, místu vytýkají, že zde chybí centrální náměstí a prostor určený k potkávání obyvatel. To by se mohlo v následujících letech změnit.
Peter Weiss, dnes už bývalý slovenský velvyslanec v Praze, působil na ambasádě sedm let, o tři roky déle, než je obvyklé. „Možná je to taková tradice. Můj přítel a politický kolega Laco Ballek, diplomat a vynikající spisovatel, tady působil ještě o něco delší dobu. Peter Brňo, kterého jsem střídal, tady působil také šest let,“ vyjmenovává Peter Weiss a dodává, že pro něj bylo ctí sloužit v Praze tak dlouho.