Velkolepá rekonstrukce bitvy nebyla jedinou připomínkou historického milníku našich dějin.
Ekumenická rada církví, Česká biskupská konference, Federace židovských obcí společně s Prahou 6 chystají v den výročí 8. listopadu od 15 hodin přímo v místě přelomové bitvy ekumenickou bohoslužbu a následně umístění tři a půl metru vysokého Kříže smíření v Aleji exulantů. Poselstvím kříže je připomínat lidem to, co mají církve společné, a to je služba Bohu a lidem. Autorem díla je umělec a řeholník z bavorského kláštera Abraham Fisher. Na financování kříže se významně podílí Česko-německý fond budoucnosti. Bohoslužbu společně s výstavou připravují také sestry benediktinky v poutním místě Panny Marie Vítězné na Bílé hoře.
Praha 6, která církevní aktivity koordinuje, připravila k výročí bitvy tabulky s vysvětlujícími popisky pro 27 ulic, jejichž názvy souvisejí s osobnostmi nebo událostmi kolem Bílé hory. Patnáct z nich se se souhlasem vlastníků domů podaří umístit jako vysvětlivky k uličním cedulím.
Výročí 400 let od osudové bitvy si připomene také Národní muzeum listopadovou výstavou na toto téma. Další výstava, kterou připravuje Praha 6 ve spolupráci s Rytíři Koruny České, bude k vidění v Galerii Skleňák na nám. Svobody. Od 17. října poběží o Bílé hoře v České televizi desetidílný dokumentární seriál. Původně plánované konference se v důsledku epidemiologických nařízení přesunou s největší pravděpodobností do virtuálního prostoru.