www.praha6.cz
email

Přehled článků čísla 6/2015

Výzkum: Kontaminovanou vodou se nakazilo 18 tisíc lidí

Přes 30 tisíc obyvatel Dejvic a části Bubenče, včetně několika dalších tisíc jedinců, kteří do těchto částí Prahy 6 dojíždějí za prací nebo příbuznými, bylo vystaveno vlivu kontaminované vody. Mimořádná událost si vyžádala nasazení stovek lidí, kteří se podíleli na eliminaci rizik, spojených s možnou nákazou ze znečištěné vody. Jak ukázaly analýzy hygieniků, byla voda kontaminována nejen takzvanými koliformními bakteriemi, jejichž zdrojem jsou fekálie. Rozbory ukázaly, že obsahuje také noroviry.

Na zvelebení vnitrobloků jsou připraveny miliony

Vlastníci obytných domů, společenství vlastníků jednotek, bytová družstva i občanské spolky, včetně fyzických osob, mají jedinečnou možnost získat dotaci na zkrášlení a oživení vnitrobloků.

Společnost SNEO přebírá správu Úřadu městské části

S datem prvního června přešla budova Úřadu městské části Praha 6 pod správu společnosti SNEO, a. s.

Praha 6 vyhlásila dotace na podporu ekologických aktivit

Půl milionu korun rozdělí radnice MČ Praha 6 na na ekologické aktivity v období od září letošního roku do konce roku 2016. Maximální výše jedné dotace činí 50 tisíc korun.

O dotaci na kulturní projekty požádalo přes šedesát subjektů

Přes šedesát subjektů si v jarním kole dotačního programu Kultura 2015 podalo žádost na podporu celkem 83 projektů.

Intervaly na novém úseku metra jsou od června kratší

Pražský ROPID od 1. června zkrátí intervaly v novém úseku metra A. O posílení provozu metra rozhodlo Hlavní město Praha na základě přepravních průzkumů i podnětů cestujících a městských částí. Posílení pomůže zejména cestujícím, kteří přestupují na návazné autobusy ve stanicích Bořislavka a Nádraží Veleslavín, zejména pak těm, kteří směřují na letiště Václava Havla Praha metrobusovou linkou 119.

Jednání o budoucnosti lokality Džbán vstupují do další fáze

O získání pozemků v přírodní lokalitě Džbán usiluje radnice Prahy 6. V polovině května oslovil starosta Ondřej Kolář (TOP 09) primátorku Adrianu Krnáčovou (ANO) dopisem, v němž žádá, aby magistrát pomohl městské části získat zmíněnou lokalitu do vlastnictví.

Na Petynce připravili Dětský den

V sobotu 6. června se v areálu koupaliště Petynka od 11.00 do 16.00 uskuteční Dětský den. Srdečně zveme rodiče s dětmi na akci plnou zábavy, zážitků, zajímavých atrakcí a překvapení v příjemném prostředí. Na své si tady přijdou větší, malí i ti nejmenší. Naleznete tajný poklad Koupaliště Petynka? Neváhejte a přijďte si to vyzkoušet! Pro děti do 15 let je vstup zdarma.

Výluky tramvajové dopravy MČ Praha 6 v 2. pololetí 2015

Ve 2. pololetí letošního roku předpokládá Dopravní podnik hl.m. Prahy rekonstruovat na území městské části Praha 6 tři úseky tramvajových tratí (dále jen RTT).

Politická diskuze

70. výročí konce války

Vzdělávací program pro obyvatele Prahy 6 SENIOR AKADEMIE

Jedná se o vzdělávací program prevence kriminality k ochraně života, zdraví a majetku, realizovaný moderní alternativní metodou na principu univerzity třetího věku, který je zaměřen na generaci seniorů a pro tyto občany Prahy 6 jej ve spolupráci s Městskou policií hl. m. Prahy připravila MČ Praha 6.

Výdech z Blanky v ulici Nad Octárnou: Pomozte najít řešení

Radnice MČ Praha 6 hledá nejvhodnější řešení objektu a jeho okolí. Pomozte nám.

Do finále soutěže Antifetfest 2015 míří snímek MY

Šikana, rasismus, nezdravý rizikový životní styl mladých, závislost na alkoholu, návykové látky, závislost na mobilu – taková jsou témata 8. ročníku filmového klání Antifetfest 2015.

Vytížený zpěvák Tomáš Savka: Někdy bych potřeboval vlastní letadlo

Je na roztrhání. Český zpěvák a muzikálový herec Tomáš Savka získává jednu velkou roli za druhou. Představení má v Praze, Ostravě i slovenské Bratislavě, do toho vystupuje po republice s orchestrem Hudby hradní stráže a Policie ČR

Občané mohou pomoci vybrat místa pro cyklostojany

Na území Prahy se plánuje rozšíření počtu míst, na nichž mohou cyklisté bezpečně odstavit svá kola. Obyvatelé Prahy 6 mohou sami pomoci k vytipování nejvhodnějších prostranství pro umístění cyklostojanů. Do 21. června mohou oddělení dopravy a komunikací doporučit nejvhodnější lokality.

Dobrá chůva pomůže rodičům i dětem

Jak být dobrou chůvou, či pečující osobou je otázka, na kterou se v těchto dnech snaží najít odpověď dvacítka zájemců a zájemkyň o práci ve službách péče o děti. Během letošního dubna zahájila v Praze 6 rekvalifikační vzdělávání v oboru pečovatel/pečovatelka pro malé děti dvacítka osob.

Finále nejdelšího cyklistického závodu bude na Ladronce

28. července odstartuje z Václavského náměstí v Praze třetí ročník unikátního Opel handy cyklo maratonu. Jedná se o štafetu smíšených týmů zdravých a handicapovaných cyklistů napříč Českem a Slovenskem. Trasa dlouhá 2222 km bude mít cíl, stejně jako v loňském roce, v parku Ladronka.

Květnový bleší trh a Restaurant day na Šestce: Dvorky plné pokladů i kulinářské zážitky

Nové kulinářské zážitky a kouzlo objevování pokladů z druhé ruky na bleším trhu, to vše nabídly Dvorkový bleší trh a Restaurant day. V sobotu 16. května se na Praze 6 uskutečnil za značného zájmu návštěvníků již druhý ročník této zajímavé akce, kterou koordinovalo sdružení Živé město.

Děti z mateřských škol změřily své síly v několika disciplínách

Už podeváté se na Petřinách utkali v olympijském klání malí předškoláci. Stejně jako v minulých letech akci pořádala Mateřská škola Bubeníčkova. Na školním hřišti ZŠ Petřiny - jih se sešlo 50 soutěžících dětí z okolních školek Volavkova, Sbíhavá, Na Okraji, MŠ Petřiny - jih a pořádající školky Bubeníčkova.

 
© NOVINY MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 6
Šestka
oficiální noviny městské části Praha 6
náklad: 56 000 výtisků
vychází 11x ročně
Registrační číslo MK ČR 13180
Od března 2014 vydává:
Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
IČ: 00063703
tel. 220 189 111
www.praha6.cz