www.praha6.cz
email

Přehled článků čísla 4/2015

Pondělí 6. dubna 2015: Den, který stojí za pozornost

Pondělí 6. dubna 2015 - datum se zapíše do historie Prahy 6 jako den, kdy se poprve oficiálně rozjela první souprava prodlouženého úseku trasy A z Dejvic do Motola. Stavba přišla Prahu na víc než 20 miliard korun. Na mapu metra přibudou stanice Bořislavka, Nádraží Veleslavín, Petřiny a Nemocnice Motol, celkem tedy bude mít trasa A 17 stanic. Diskuze na téma prodloužení metra do západní části Prahy se vedly už od 90. let minulého století.

Prahu 6 čeká letos konečně revoluce v parkování

Zklidnění dopravy, zlepšení parkovacích podmínek pro rezidenty a rozšířená nabídka možností platby parkovného. To vše by měl přinést Praze chystaný nový systém zón placeného stání (ZPS). S jeho realizací se začne už letos. Praha 6 bude jednou z prvních městských částí, kde se se zaváděním nového systému začne.

Externí správci majetku městské části končí

Akciová společnost SNEO, jejímž zřizovatelem je Městská část Praha 6 se nově stane výhradním správcem městského majetku. Rada městské části rozhodla postupně vypovědět smlouvy s externími subjekty, jež část nemovitostí v majetku Prahy 6 doposud spravovaly.

Radnice zrušila plány na stavbu bytového komplexu

Praha 6 ustoupila od záměru stavět rozsáhlý bytový komplex na ulici Rakovnická. Ve čtvrtek 26. března vedení radnice přijalo usnesení, jímž tento projekt definitivně pohřbilo. Proti stavbě se v minulosti zvedla vlna odporu. Petici, požadující zrušení tohoto záměru, loni podepsaly stovky obyvatel.

Kvůli Dědině spustí radnice dotazníkovou akci

Velký zájem veřejnosti a bouřlivá diskuze i nesouhlas provázely představení nových projektů, plánovaných v sídlišti Dědina.

Noc literatury slibuje neobvyklá místa a osobnosti

V pondělí 13. května se Praha 6 stane místem, v němž se odehraje série veřejných čtení soudobé evropské literární tvorby.

Nová kariéra pro zkušené

Nový vzdělávací program projektu Místo pro mne, je určen pro zájemce z řad osob starších 50 let, kteří jsou momentálně bez práce. Měl by jim pomoci uvědomit si vlastní potenciál a najít způsob, jak jej uplatnit. První běh začíná již 25. dubna.

Tunel Blanka zůstává příběhem s otevřeným koncem

Za příběh s otevřeným koncem označují i ti nejlépe informovaní lidé záležitosti kolem nejproblematičtější stavby začátku 21. století v Praze - tunelu Blanka.

Od úterý 7. dubna se změní autobusové a tramvajové linky

V souvislosti s otevřením čtyř nových stanic metra A, dojde od úterý 7. dubna k trvalým změnám jízdních řádů Pražské integrované dopravy. Nejvíce se změní linky povrchové dopravy v oblasti nových stanic metra A, a to včetně návazných příměstských linek.

Praha 6 má volná místa v domech s pečovatelskou službou!

Bydlení pro jednotlivce i manželské páry je v tuto chvíli schopna zájemcům nabídnout Městská část Praha 6 ve svých domech s pečovatelskou službou (DPS). Největší počet volných míst nabízí DPS Liboc, několik garsoniér je ale volných také v DPS Šlejnická.

Děti ze školy Pod Marjánkou zkoumají životní prostředí

Veřejnosti, která se zajímá o kvalitu životního prostředí v Praze, by neměla uniknout aktivita, do níž se zapojili žáci Základní školy Pod Marjánkou. Ti v těchto dnech zkoumají kvalitu ovzduší, vody a zeleně v okolí své školy. Projekt s názvem MIKROKLIMA OKOLÍ ŠKOLY připravila 01/71 ZO ČSOP Koniklec, p. s.

100 dní na radnici Prahy 6

Rozhovor se starostou Mgr. Ondřejem Kolářem

Autobusové výlety pro seniory pořádané MČ Praha 6

 

Osudy povstalce, přeživší holocaustu i disidenta očima pražských žáků

V rámci projektu Příběhy našich sousedů natáčeli žáci z Prahy 6 v uplynulých týdnech vyprávění pamětníků a na základě nahrávek a archivních materiálů zpracovali jejich celoživotní osudy. Ty představili ve středu11. března v Ballingově sále Národní technické knihovny.

Do Villy Pellé se vejde celý MĚSTOSVĚT

Výstavní prostory Villy Pellé se od 10. dubna do 19. června 2015 promění v MĚSTOSVĚT – jedinečný imaginární prostor, ohraničený pouze fantazií šestnácti aktuálně nejvýraznějších českých ilustrátorů literatury pro děti. Mimořádný výstavní projekt připravil spolek Porte, současný provozovatel Villy Pellé.

Aukce děl mladých výtvarníků měla větší úspěch, než se čekalo

Mimořádný úspěch mají za sebou děti, které navštěvují výtvarné oddělení Soukromé ZUŠ Orphenica v Praze 1 na Pohořelci.

Politická diskuze

Železnice Praha – Letiště Václava Havla – Kladno

Škola Červený vrch pořádá setkání absolventů

V tomto roce uplyne přesně 50 let od okamžiku, kdy poprvé usedli do lavic žáci ZŠ na Červeném vrchu ve Vokovicích.

Šestka nabízí ideální sportovní vyžití

Na území Prahy 6 se nachází hned několik míst, které se staly pro pražské milovníky běhání díky svému profilu trasy, okolnímu prostředí, kvalitnímu značení i pocitu bezpečí, vůbec nejvyhledávanějšími na celém území hlavního města.

FK Dukla podpoří kampaň pro léčbu hemofilie

Pořádá sportovní odpoledne s účastí slavných tváří

Festival zdravých a domácích produktů se vrátil

Po zimní přestávce se v sobotu 7. března na Vítězné náměstí v Dejvicích, takzvaný „Kulaťák", znovu vrátily oblíbené Farmářské trhy. Letos tak začala jejich už šestá sezóna a ani tentokrát si Praha 6 na nezájem o tuto akci stěžovat nemohla. Dostatek bylo prodávajících i zájemců o jejich produkty.

Na Kulaťáku chtějí vychovávat malé farmáře

Program je určen dětským návštěvníkům farmářských trhů a je naučně vzdělávací aktivitou.

Osvobození 70

Jak si vlastně připomínat 70. výročí konce druhé světové války? Jak mluvit o událostech, které většina z nás nezažila a o nichž mnozí mladí lidé vůbec nemají tušení?

 
© NOVINY MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 6
Šestka
oficiální noviny městské části Praha 6
náklad: 56 000 výtisků
vychází 11x ročně
Registrační číslo MK ČR 13180
Od března 2014 vydává:
Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
IČ: 00063703
tel. 220 189 111
www.praha6.cz