www.praha6.cz
email

Přehled článků čísla 5/2014

Hlavní město slibuje zprovoznění metra na jaře 2015, Blanku letos v září. Praha 6 chce znát termíny otevření staveb

Na 6. dubna 2015 plánuje Dopravní podnik otevření nové trasy metra A do Motola. Jde zatím ale o pracovní, oficiálně nepotvrzený termín. Skončila arbitráž o tunel Blanka a verdikt soudu je jasný: smlouvy jsou platné, hlavní město musí platit a Metrostav tunel dostavět do letošního září.

Slovo starostky Marie Kousalíkové pro Šestku

 

Praha 6 navyšuje kapacitu ve školkách

Kapacita mateřských škol v Praze 6 se v letošním roce navýší o 147 míst. Rozšíření stávajících školek i zřízení nových tříd při základních školách schválili v dubnu zastupitelé. Dodatečné zápisy dětí do těchto školek budou probíhat o prázdninách.

Volby do Evropského parlamentu 23. 5. 14–22 hod. a 24. 5. 8–14 hod.

Poslední možnost požádat o vydání voličského průkazu je 8. 5. Přestože jde o den státního svátku, dvorana radnice bude pro tento účel otevřena, a to od 8 do 16 hod. Průkazy je následně možné vyzvedávat až do 21. 5. do 16 hod. nebo je možné si je nechat zaslat poštou.

Vyjádření politických klubů na aktuální téma

Tunel Blanka, jednání zastupitelstva a zdravotnictví v Praze 6

Sportovní program pro školáky zdarma: Děti pojďte ven

Děti ze základních škol v Praze 6 mohou opět trávit odpoledne sportem pod vedením mladých lektorů z tělovýchovné fakulty. Po zimní pauze znovu startuje projekt „Děti pojďte ven“, který vznikl ze spolupráce městské části a FTVS UK a je pro školáky zdarma.

Petynka nezdražuje a nabízí řadu novinek

Koupaliště Petynka tradičně zahajuje sezónu 1. května. I letos čeká návštěvníky řada novinek.

Anketa: park Thákurova

Městská část připravuje revitalizaci parku v Thákurově ulici. Úpravy by měly pozvednout reprezentativní charakter místa a vést k příjemnějšímu užívání pro občany.

Klesl počet kapesních krádeží, auta se kradou stále

V rámci pražských policejních obvodů je obvod zahrnující území Prahy 6 druhým nejbezpečnějším. Vyplývá to ze zprávy policie i městských strážníků za loňský rok. Snížil se počet kapesních krádeží, násilných trestných činů i pořádkových přestupků.

Galerie vystavuje návrhy pomníků

Výsledky výtvarné soutěže na návrh pomníku rakouské panovnice a české královny Marie Terezie i na ztvárnění na plastiky Žofie Chotkové, manželky Františka Ferdinanda d’Este zavražděné při atentátu v Sarajevu, si mohou zájemci prohlédnout za výlohou Skleněného paláce v Galerii Chodník na nám. Svobody až do 12. května. Sami se tak na okamžik mohou stát porotci soutěže a vybírat, který návrh je osloví.

Filmová přehlídka odhaluje závislosti očima žáků

Sedmnáct amatérských filmů na téma rizikového chování se sešlo v 7. ročníku soutěže Antifetfest, která je určená žákům základních a středních škol.

Praha 6 má první discgolfové hřiště na Ladronce

Fanoušci atraktivního mladého sportu – discgolfu, který vznikl v 70. letech v USA a od té doby si získává stále větší popularitu po celém světě, mají svoje první stabilní hřiště na Ladronce.

Kavárna Do Větru a do nepohody

Jméno nekuřácké kavárny Do Větru tak trochu předurčilo místo, kde se nachází.

ZŠ nám. Svobody 2 dominovala v soutěži z anglického jazyka

Žáci ZŠ náměstí Svobody 2 slaví velký úspěch. V celopražské dramatické, recitační a pěvecké soutěži v anglickém jazyce s názvem „Come and Show“ se ve všech kategoriích umístili na předních místech. Soutěžilo celkem 480 žáků z 23 škol.

Drama na Marjánce

Žáci základní školy Marjánka si vyzkoušeli dramatickou výchovu pod vedením studentek z univerzity v Chesteru.

Markéta přivítá Grand Prix

Břevnovský stadion Markéta bude už 31. května hostit nejvýznamnější sportovní událost, plochodrážní Grand Prix.

Doktorfest 2014

II. ročník multižánrového festivalu lékařů s uměleckou duší 30. 5. od 18 hod. a 31. 5. od 12 hod., Písecká brána

Literáti z naší čtvrti

Znáte literáty z „Vaší“ čtvrti? Víte, kde bydleli Jaroslav Seifert nebo Karel Toman? Kde Ladislav Fuks napsal světové dílo Pan Theodor Mundstock a kde trávil dětství Jiří Stránský? Kde Zdeněk Mahler sedával s Josefem Škvoreckým?

Oslavy Velikonoc a dobročinný koncert u kláštera

Dva týdny zajímavého programu pro malé i velké na oslavu Velikonočních svátků připravila městská část zdarma v Písecké bráně.

Šestka gratuluje jubilantům a přeje pevné zdraví

Obdivuhodných 103 let oslavila v dubnu paní Marie Velingerová, která žije v domě s pečovatelskou službou ve Šlejnické ulici. Popřát pevné zdraví ji v dubnu přišel radní pro sociální oblast Petr Ayeboua.

 
© NOVINY MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 6
Šestka
oficiální noviny městské části Praha 6
náklad: 56 000 výtisků
vychází 11x ročně
Registrační číslo MK ČR 13180
Od března 2014 vydává:
Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
IČ: 00063703
tel. 220 189 111
www.praha6.cz