www.praha6.cz
email

Přehled článků čísla 10/2014

Lidé volí nové zastupitele, Praha 6 bude mít nového starostu

Druhý říjnový víkend budou občané Prahy 6 v komunálních volbách hlasovat o tom, kdo za ně bude následující čtyři roky rozhodovat v zastupitelstvu městské části.

Slovo starostky Marie Kousalíkové pro Šestku

 

Účet za 1. pololetí 2014

Příjmy Prahy 6 za první pololetí tohoto roku činily po zaokrouhlení 293 milionů korun, výdaje pak 374 milionů korun. Jednaosmdesátimilionový schodek byl kryt mimorozpočtovými zdroji. Zprávu o plnění rozpočtu schválili na posledním jednání zastupitelé.

Kluby si přilepší z dotací

Dvacet osm sportovních klubů z Prahy 6 si rozdělí přes dva miliony korun. Peníze směřují do podpory pravidelné sportovní činnosti dětí prostřednictvím sportovních klubů, rozhodli zastupitelé Prahy 6.

Zastupitelé schválili prodej pozemku pro Open Gate

Zastupitelstvo na svém posledním jednání schválilo prodej pozemků přiléhajících k areálu bývalého hotelu Praha. Kupující za něj obci zaplatí 49,5 milionu korun.

Názory politických klubů

Povrchová doprava v Praze 6

Praha 6 má nový park plný atrakcí pro děti

Nová klidová zóna při ulicích Patočkova a Myslbekova v blízkosti hradních bastionů poskytne zábavu i odpočinek.

Atleti otevřeli nové hřiště

Sprinter Pavel Maslák a hokejista David Kočí, stejně jako sportovní hvězdy Roman Šebrle, tenista Jan Kodeš a fotbalista Antonín Panenka, se stali patrony nového sportoviště, které se po rekonstrukci slavnostně otevřelo při ZŠ Na Dlouhém lánu.

Praha 6 udělovala mince a medaile policistům

Šedesát dva policistů včetně pěti žen převzalo mimořádné ocenění za svoji práci od Jana Záruby, místostarosty Prahy 6 pro bezpečnost. Toto ocenění bylo uděleno vůbec poprvé v historii městské části Praha 6.

Kabáti dají Vypich do pořádku. I kdyby čert na koze jel!

Tuny nové zeminy, stovky pytlů nového osiva, už dva týdny práce zahradníků a dělníků. Přesně tak to teď vypadá na Vypichu, který agentura obnovuje po megakoncertu nejpopulárnější české skupiny Kabát.

Poctu Teslovi ztvárňuje elektický výboj

Originální pomník zasvěcený vynálezům geniálního vědce Nikoly Tesly ozvláštnil dejvický park při stejnojmenné ulici.

Dům čtyř múz pro seniory

Objekt bývalého domu pro seniory v Šolínově ulici má i nadále sloužit seniorům. Praha 6 společně s nadací Charty 77 navrhla unikátní projekt, který nabídne seniorské bydlení nejen občanům Prahy 6, ale také umělcům. „Dům čtyř múz“ by mohl poskytnout až osmdesát míst.

Nevídaný úspěch Zaručeně čerstvé kytice

Bouřlivé ovace ve stoje vyvolalo uvedení balady K. J. Erbena v podání seniorů z letní herecké dílny Fresh senior na prknech divadla Semafor.

Lidé si mohou zdarma zapůjčit kompostér

Občané městské části si mohou bezplatně zapůjčit zahradní kompostér, pokud ho budou 5 let využívat ke kompostování.

Podesáté zněla Šárkou opera, tentokrát Čert a Káča

Jubilejní desáté operní představení v Divoké Šárce znovu přilákalo do hlediště mezi stromy tisíce návštěvníků. Premiérově se u příležitosti oslav Dne Prahy 6 hrála Dvořákova pohádková opera Čert a Káča.

Filosof Jan Sokol je čestným občanem

Čestným občanem Prahy 6 se stal filosof a pedagog Jan Sokol. Titul převzal, jak bývá zvykem, u příležitosti oslav Dne Prahy 6 4. září. Zastupitelstvo zároveň udělilo „Cenu městské části“ sestře Konsolátě, představené domova sv. Karla Boromejského a hudebníkovi Ivanu Hlasovi.

Zahráli za železnou oponou

Výstava Popmusea připomene ojedinělé koncerty výjimečných interpretů ze Západu v předlistopadovém Československu.

Festivaly na Ořechovce

Kino Ořechovka představilo divákům tvorbu Františka Vláčila. Další filmovou přehlídku připravuje v říjnu a to k výročí 80 narozenin režiséra Juraje Herze.

Kytara napříč žánry začíná

Zahajovací koncert XVII. ročníku mezinárodního hudebního festivalu „Kytara napříč žánry“ se tradičně uskuteční v Praze 6. Poprvé bude umístěn do Pelléovy vily. 12. října v 19.30 hod. ji rozezní dvě zajímavé a zcela rozdílné osobnosti.

Pelléova vila po otevření láká Niklovým Švábením

Pelléova vila se po půl roce opět otevírá veřejnosti. První výstavou je originální projekt multimediálního umělce a šestkového občana, Petra Nikla „Švábení aneb Broučí práce“. Vernisáž, na kterou je zvána veřejnost, se uskuteční ve čtvrtek 9. 10. od 19 hodin.

Objevte v sobě umělce!

Výtvarný ateliér Mozaika na Praze 6 na Babě pořádá 23. 10. od 14 hodin výtvarný den pro dospělé a děti od 9 let. Zdarma si můžete přijít zkusit, co ve vás dřímá.

Fotbalové legendy i fanoušci Dukly zhlédli film o její historii

Především pocta legendám, ale také snaha vypořádat se s vlastní minulostí, byla motivem k vytvoření dokumentu o historii legendárního, kdysi armádního fotbalového klubu. Na výpovědi hvězd zlaté éry se do letního kina na Julisku přišlo podívat jeden a půl tisíce lidí.

Škola kouzel v pohádkovém lese

Mezi velmi úspěšné akce v posledním období patří akce pro celé rodiny s názvem „Pohádkový les“, kterou pořádá Městská část Praha 6 v oboře Hvězda. Vybrané místo je pro pořádání této akce ideální v každém ročním období.

Přes 300 lidí šlapalo na paty násilí

Z kempu Džbán v Divoké Šárce odstartoval 20. září první ročník charitativního pochodu proti domácímu násilí.

Busta pro hrdinu Sedláčka a pamětní desky osobnostem

Bronzová busta hrdiny protinacistického i protikomunistického odboje generála Tomáše Sedláčka je novou dominantou areálu dejvického Posádkového velitelství.

 
© NOVINY MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 6
Šestka
oficiální noviny městské části Praha 6
náklad: 56 000 výtisků
vychází 11x ročně
Registrační číslo MK ČR 13180
Od března 2014 vydává:
Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
IČ: 00063703
tel. 220 189 111
www.praha6.cz