www.praha6.cz
email

Přehled článků čísla 9/2013

Práce na stavbách ovlivní dopravu po celé září

Práce na dopravních stavbách v Praze 6 pokračují i v září. Do konce měsíce tak platí dopravní omezení v centrální části Dejvic a v oblasti Prašného mostu, a to včetně výluky tramvají z Hradčanské směrem do Dejvic a na Prašný most. 

Slovo starostky Marie Kousalíkové pro Šestku

  • Záměr hlavního města zřídit v Dejvicích centrum pro bezdomovce rozproudil velkou diskuzi. Co na to říká radnice?
  • Je pravda, že podle médií hrozí zástavba koupaliště Džbán?
  • Září je na Praze 6 společenskými a kulturními akcemi nabité, na co se můžeme těšit?

Čestná občanství převezmou tři osobnosti

Tři významné osobnosti rozšíří výjimečnou společnost čestných občanů Prahy 6. U příležitosti Dne Prahy 6 převezmou čestná občanství lékař Jan Betka, profesor anglistiky Martin Hilský a diplomat Otto Pick.

Vydávají se voličské průkazy

Předčasné volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR se konají 25. a 26. října 2013. 

Centrum pro bezdomovce v Dejvicích si radnice nepřeje

Magistrát má v úmyslu vybudovat ve městě denní centra pro bezdomovce. Jedno z nich má být podle záměru pražských radních umístěno v Dejvicích. Radnice Prahy 6 se záměrem nesouhlasí. 

Více strážníků v ulicích

Počátkem září začala druhá etapa reorganizace Městské policie hl. m. Prahy. Záměrem je navýšit počty strážníků v přímém výkonu služby, aniž by bylo nutné navyšovat celkový počet zaměstnanců, nebo navyšovat rozpočet městské police. 

Informace z radnice lze pohodlně číst v telefonu

Městská část Praha 6 jako první z pražských radnic spustila mobilní aplikaci „Šestka do mobilu“ pro chytré telefony. Od července je dostupná pro mobilní telefony s operačním systémem Android a pro uživatele telefonů iPhone. Aplikace jsou ke stažení zdarma. 

Do školek v létě místo dětí nastoupili dělníci

Doba prázdnin obvykle patří rekonstrukcím zejména školních objektů. Největší letošní akcí je stavba nové mateřské školy Meziškolská v Břevnově. I další opravy se dotkly zejména mateřských škol.

Letadla se vrátí na hlavní runway

Na konci září dojde k definitivnímu ukončení generální opravy hlavní dráha na Letišti Václava Havla Praha a od 1. října bude runway RWY 06/24 zpět v provozu.

DPS v Liboci je kompletně opraven

Dům s pečovatelskou službou v Liboci prošel během prázdnin komplexní rekonstrukcí. První obyvatelé se do zrekonstruovaných bytů nastěhovali již na konci srpna. Další zájemci z řad občanů Prahy 6 se mohou hlásit na dosud volná místa.  

Jubilejní „Prodanka“ trhla návštěvnický rekord

„Proč bychom se netěšili, když nám Pán Bůh zdraví dá. Jenom ten jest v pravdě šťasten, kdo života užívá…“ znělo stejně jako před sto lety Divokou Šárkou. Poprvé to bylo 16. května 1913.

Nabídka volnočasových aktivit v září je pestrá - Měsíc zdravé Šestky pro všechny

Pokud vás zajímá, jakým způsobem můžete vy nebo vaše děti trávit volný čas ve své městské části, není zábavnějšího a komplexnějšího způsobu, než využít Měsíc zdravé Šestky.

Největší festival volnočasových aktivit se blíží

Největší festival volnočasových aktivit LADRONKAFEST 2013 se letos uskuteční v sobotu 14. září.

Autobusové výlety pro seniory pořádané MČ Praha 6

Praha 6 i letos na podzim organizuje pro své seniory oblíbené zájezdy po Čechách a Moravě a před Vánoci též do zahraničí. 

Dejvické hraje nově i odpoledne

Dejvické divadlo s novou sezónou vrací do repertoáru čtyři oblíbená představení. Rozloučí se naopak s hrou Wanted Welzl. Aby uspokojilo stále větší zájem diváků, zařazuje do programu „dvojáky“.

Semaforská sezona začíná staronovou operetou

Divadlo Semafor otevírá novou sezónu 20. září premiérou hry Kdyby 1000 klarinetů. Do hry, kterou Jiří Suchý napsal již před více než půl stoletím a která byla mnohokrát různě zpracována a zfilmována, vkládá po letech současný pohled. 

Základní pravidlo – zamykat!

Pražská policie varuje před vloupáním do bytů a domů. Přestože se za poslední dva roky počet případů vloupání snížil, letos opět dramaticky vzrostl. Policie za první polovinu roku eviduje již o 304 případů více, než za stejné období v loňském roce. 

Stalo se o prázdninách

V ulici Na Pískách na Hanspaulce havaroval 13. srpna autobus linky 131. Řidič narazil nejprve do zastávky, následně vjel na zahradu a do zdi domu.

Prahou 6 se přehnala větrná bouře

Po červnových povodních zažila v srpnu Praha 6 další kalamitu. Větrná bouře lámala a vyvracela stromy, ničila ploty, auta nebo dopravní značení napříč celým územím.

Ožijte s Prahou 6

V druhé polovině září (21.–22. 9. a 26.–29. 9.) oživí Prahu 6 již potřetí festival Živé město, který pořádá stejnojmenné občanské sdružení.

Dílna Eliáš léčí pomáhá již 15 let

Již patnáct let funguje na stejné adrese. Keramická dílna Eliáš ve stejnojmenné ulici dává práci lidem s mentálním i fyzickým postižením, pomáhá jim se začleněním do společnosti a její výrobky dělají radost ostatním. 

Gratulace jubilantům

Božena Svobodová, Jan Hlaváč, Marie Březinová

 
© NOVINY MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 6
Šestka
oficiální noviny městské části Praha 6
náklad: 56 000 výtisků
vychází 11x ročně
Registrační číslo MK ČR 13180
Od března 2014 vydává:
Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
IČ: 00063703
tel. 220 189 111
www.praha6.cz