www.praha6.cz
email

Přehled článků čísla 12/2012

Nastává adventní čas, pojďte se pobavit s Prahou 6

Jen dny zbývají do začátku Adventu. O víkendu se slavnostně rozsvítí vánoční stromy v Břevnově, Dejvicích, ve Vokovicích i u Písecké brány. Vánoce jsou za dveřmi a s nimi i vánoční program Prahy 6.

Slovo starostky Marie Kousalíkové pro Šestku

  • Radnice je silně kritizována za prodej obecních bytů, proč?
  • Už se ví, jak vysoké bude nájemné v obecních bytech?
  • Co dalšího plánujete?

Praha 6 si vymohla úpravy v MHD

Schůzka starostky Prahy 6 Marie Kousalíkové s primátorem Bohuslavem Svobodou a náměstkem primátora Josefem Noskem vedla k úpravám provozu veřejné hromadné dopravy. V Praze 6 se zlepší například dopravní obsluha sídliště Dědina.

Peníze z hazardu pomohou sportovním klubům

Zastupitelé Prahy 6 na návrh rady městské části schválili přidělení peněz plynoucích z hazardu sportovním klubům. Jedenadvacet sportovních jednot v Praze 6 si rozdělí více než 7,4 milionu korun, které se vybraly na odvodech z loterií za první pololetí roku. 

Břevnovský spolek slavil 20 let

Spolek břevnovských živnostníků oslavil 20. výročí svého založení velkolepým koncertem v bazilice sv. Markéty a setkáním všech lidí, kteříbyli se spolkem svázáni, členů současných i minulých, partnerů, sponzorů a přátel, což se koneckonců týká vlastně většiny Břevnováků a mnohých dalších z širokého okolí.

Průměrný nájem v obecních bytech klesne

Od nového roku končí zákonem regulované nájemné. Městská část Praha 6 se rozhodla na situaci v deregulaci reagovat diferencovanými nájmy, které bude od 1. ledna nabízet nájemníkům obecních bytů.

Občanská sdružení vytvořila společnou platformu

Třiadvacet občanských sdružení působících v Praze 6 se představilo v říjnu veřejnosti na společné schůzce v Národní technické knihovně. Cílem jednotné platformy je zahájit permanentní komunikaci mezi občanskými iniciativami s lokálními zájmy, komunikovat s veřejností i vedením městské části. 

O historii v NTK

Poslední letošní beseda ze série otevřených debat s veřejností patřila Danielu Hermanovi, řediteli Ústavu pro studium totalitních režimů. 

Štíty Tonda a Adéla přijely do Dejvic

Ražby tunelů na trase prodlouženého metra jsou dokončeny.  V celé délce se tak pod zemí spojily Dejvice s budoucí stanicí Motol. 

Senior fitnes nabízí cvičení nebo bridž

Cvičení Senior fitnes, které se za podpory městské části pravidelně koná ve třech tělocvičnách v Praze 6, se nyní rozšiřuje o novou aktivitu. Senioři mají možnost naučit se hrát bridž.

Pétanque i v zimě

Bezplatné tréninky pétanque pro seniory probíhají díky podpoře MČ Praha 6 i v zimě, jenom 20 minut z metra Dejvická.

Praha 6 pozvala seniory do Semaforu na vánoční operu

V předvánočním čase se rozhodla městská část potěšit své seniory pozvánkou do divadla Semafor. Jako dárek jim přichystala vstupenky na čtyři představení premiérové vánoční představení Opera Betlém. 

Prohlídka Müllerovy vily pro seniory

Dalším vánočním dárkem, který městská část připravila pro své aktivní seniory, je bezplatná prohlídka Müllerovy vily. 

Výstava Praha 6 mění tvář

Praha 6 pozvala své obyvatele na výlet do budoucnosti. Prostřednictvím osmdesáti panelů vystavených před Skleněným palácem nechává nahlédnout do vizí a plánů investorů na území naší městské části.

Oranžerie i zahrady v klášteře získaly Cenu starostky

Projekt rehabilitace klášterní zahrady Břevnovského kláštera, rekonstrukce oranžerie a kaple Josefka získal Cenu starostky 2012 ve třetím ročníku architektonické soutěže. Z vítězství se tak radovali architekti ateliéru M1 architekti, kteří projekt připravili, i břevnovské arciopatství, které bylo investorem náročné rekonstrukce.

Bubenečská Vila Verde oceněna architekty

Developerský projekt luxusního bydlení Vila Verde získal dvě ocenění v soutěži nejlepších českých developerských projektů v jednotlivých regionech České republiky.

Zahradní slavnost světel

Světélka z vydlabaných obřích dýní i desítky lampionů ozářily zahradu Základní školy náměstí Interbrigády během zahradní slavnosti světel. Doplnila je libá vůně špekáčků pečených nad ohněm. 

Speciální škola Rooseveltova slavila třicet let divadlem a koncerty

Třicáté výročí založení slaví letos Základní škola speciální Rooseveltova, která vzdělává žáky se speciálními vzdělávacími potřebami.

120 let TJ Sokol Liboc

Tělovýchovná jednota TJ Sokol Liboc slaví letos 120. výročí svého založení.

Rizikové objekty v hledáčku radnice i policie

Komise pro bezpečnostní problematiku rady městské části vyjela do terénu. Zaměřila se na problematiku staveb, které představují na území městské části bezpečnostní riziko. Jde především o stavby, které jsou v dezolátním stavu a soukromí vlastníci o ně nedostatečně pečují. 

50 let Olympiku na padesáti metrech čtverečních

Popmuseum u příležitosti výročí půl století nejstarší české fungující rockové skupiny uchopilo její pozoruhodný příběh a vypravuje jej slovem i obrazem. Výstava s názvem 50 LET OLYMPIC! je k vidění v břevnovském KC Kaštan. 

Galerie Anderle dojímá koncem starých zlatých časů

Sérii výstav věnovaných životnímu jubileu Jiřího Andrleho uzavírá cyklus Konec starých zlatých časů (2001).

Galerie Gaudia dává prostor nemocným

Galerie pro onkologické pacienty, která byla nedávno otevřena v ulici Na Dionýsce, vystavuje kromě tvorby samotných pacientů také fotografie, které „si zahrály“ v seriálu TV Nova Ulice. Vernisáž zahájila herečka Hana Maciuchová.

Prohlídky perníkových jesliček v kostele sv. Matěje

Expozice unikátního perníkového betlému s více než 30-ti letou tradicí. Jesličky se skládají z více než 300 ručně zdobených čerstvých perníkových figurek.

 
© NOVINY MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 6
Šestka
oficiální noviny městské části Praha 6
náklad: 56 000 výtisků
vychází 11x ročně
Registrační číslo MK ČR 13180
Od března 2014 vydává:
Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
IČ: 00063703
tel. 220 189 111
www.praha6.cz