www.praha6.cz
email

Přehled článků čísla 4/2011

Praha 6 má rozpočet a začíná šetřit

Praha 6 se bude muset v letošním roce hodně uskromnit. Aspoň podle toho, co ukazuje šetrný rozpočet pro tento rok. Méně peněz je na kulturní akce, úklidy, opravy chodníků i na provoz radnice. Rozpočet, jeden z nejdůležitějších obecních dokumentů, schválili po šestihodinové rozpravě na konci března zastupitelé.

Slovo starostky Marie Kousalíkové pro Šestku

  • Krajské kolo soutěže o nejlepší webové stránky měst a obcí zařadilo elektronickou službu Prahy 6 s názvem „eAukce“ na první místo. V čem vidíte její přínos?
  • Skončila zimní povinnost úklidu chodníků pro město. Jak jste s dalším ročníkem projektu Prahy 6 – „Sněhová pohotovost“ spokojeni“?

Radní si nově rozdělili role

V souvislosti s únorovou volbou nové starostky městské části došlo zároveň k přerozdělení kompetencí jednotlivých radních.

Jednali do noci, schválili vše

Březnové jednání zastupitelů patřilo mezi ty delší. Zastupitelé začali jednat ve dvě hodiny odpoledne a skončili půl hodiny před půlnocí.

Palubovka zmistrovství motivuje basketbalové talenty

Základní škola Petřiny-jih dostala originální dárek, a hned od prezidenta republiky Václava Klause.

Němečtí studenti se seznámili s radnicí i s češtinou

Starostka Marie Kousalíková a další zástupci Prahy 6 přivítali na radnici studenty zněmeckého Bayereuthu, kteří jsou v Praze 6 na dvoutýdenním výměnném studentském pobytu.

Strážníci šlápnou také do pedálů

Přicházející jaro vylákalo Pražany do oblíbených míst vpřírodě. Na zvýšený počet lidí vpřírodních lokalitách a sportovištích se připravila rovněž městská policie. Napilno budou mít především strážníci-okrskáři, kteří mají taková místa ve svých rajónech.

Velikonoce v Písecké bráně

Městská část Praha 6 připravila tradiční oslavy Velikonoc v Písecké bráně
10.–25. dubna 2011

Tonda je pokřtěn a zahájí ražbu

První razící štít, který zVypichu bude razit prodloužené metro A do Dejvic, začne brzy ukusovat první metry horniny. Ještě předtím 900 tunový stroj pokřtili představitelé hlavního města, Prahy 6 i dodavatelských firem stavby. Jmenuje se Tonda a časem se kněmu přidá i Adélka.

Radnice nutní stavbaře klepšímu úklidu

Dodavatelé stavby metra po sobě musejí lépe uklízet. Na špínu ze stavby si stěžují obyvatelé dotčených ulic, při kontrole úklidu nebyl spokojen ani odbor dopravy a životního prostředí Prahy 6. Nařídil řadu opatření.

Jaro je tady, začínají úklidy

S příchodem jarních dnů se naplno rozjíždí i úklid městské části. Kromě komplexního úklidu komunikací začíná pravidelný úklid chodníků a veřejných prostranství, které zajišťuje Praha 6. Obyvatelům městské části jsou kdispozici velkoobjemové kontejnery jak na bioodpad, tak na odpad z domácností.

Sběrný dvůr Radimova končí

Provoz sběrného dvora v Radimově ulici ukončil provoz k poslednímu březnovému dni. Důvodem jsou úsporná opatření Prahy 6, která se dotkla i odpadů. Sběrný dvůr Aritma  se oproti plánu naopak neruší.

Trhy se po roce vrátily

První jarní farmářské trhy přilákaly do Dejvic stovky návštěvníků a opět bylo zčeho vybírat.

Zacvičte si s Prahou 6

Se začátkem května se může veřejnost opět zapojit do oblíbeného cvičení pod širým nebem pod vedením zkušených lektorů.

Předvoj „baby-boomové“ generace dorazil do škol

Počet zářijových prvňáčků, po odečtení těch, kteří si studium o rok odloží, se odhaduje na 1055. Školáci zasednou celkem do 46 tříd.

Knihovnu otevřel spisovatel

Základní škola Bílá otevřela školní knihovnu. Mezi jejími prvními návštěvníky byl slavný spisovatel Ludvík Vaculík, který škole věnoval hned dvě své knihy.

ZŠ Červený vrch ulovila titul nejhezčí školy

Soutěž o nejkrásnější školu Prahy 6 vyhrála Základní škola Červený vrch. V anketním hlasování na internetu získala během půl roku 578 hlasů ztéměř třech tisíc.

Školy z Prahy 6 mají nejlepší angličtinářky

Nadační fond Prague Post vyhlásil pět nejlepších učitelů angličtiny.

V parku Nikoly Tesly nastane „výboj“

Významného elektrotechnika srbského původu Nikolu Teslu ve stejnojmenném parku v Dejvicích bude připomínat stylizovaný „výboj“ autorů Stefana Milkova a Jiřího Trojana. Shodla se na tom odborná porota i radní Prahy 6.

Čarodějnice na Ladronce

30. dubna se na Ladronce již pošesté koná největší a pro mnohé také nejzábavnější oslava konce zimy. Kromě pálení čarodějnic a opékání špekáčků se s jarem spojují sporty, hry, hudba, divadlo a zábava.

Břevnovem prošel 17. masopustní průvod

Strašidelný masopustní průvod vúnoru prošel za všeobecného veselí Bělohorskou ulicí.

Radnice hledá stromy připomínající události

Radnice Prahy 6 aktualizuje databázi pamětních stromů, které připomínají významné události. Ke spolupráci vybízí občany Prahy 6.

Praha 6 a čistota ovzduší

Hlavní příčinou znečištění atmosféry je průmysl a doprava, ale počasí mu v mnohých případech také nahrává.

Na Hanspaulce je na jaře živo

Základní škola Hanspaulka a její Klub rodičů mají napilno. Připravují jarní programy pro děti ve škole i pro veřejnost.

Který zvás je ten Schelinger?, ptá se nová výstava Popmusea

K výročí nedožitých šedesátin zpěváka Jiřího Schelingera, třicet let po jeho tragické smrti, připravilo Popmuseum vKC Kaštan výstavu mapující „život, dílo a dobu“ jednoho z nejvýraznějších hlasů vhistorii české a slovenské pop music.

Aritma vítězem Zimní ligy

Družstvo starší přípravky fotbalového oddílu SK Aritma má na jaře našlápnuto k dobrým výkonům. Stalo se totiž vítězem turnaje Zimní ligy na Hanspaulce. V konkurenci sedmi týmů porazilo soupeře z Čechie Smíchov (2. místo), soupeře z Dukly (3. místo) a další.

Výstava o Masopustovi ukazuje Zlatý míč

Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu Evropy, stříbrný pohár z mistrovství světa konaného v roce 1962 v Chile, unikátní fotografie, dresy a další zajímavé předměty dokumentující velikost fotbalové legendy Josefa Masopusta jsou k vidění na výstavě Fotbal jménem Masopust v nové budově Národního muzea.

Dejvické divadlo je divadlem roku, v březnu představilo premiéru

19. ročník prestižních divadelních cen Alfréda Radoka ovládlo Dejvické divadlo, které proměnilo všechny tři nominace v zásadních kategoriích.

Budiž světlo!

Věž evangelického kostela vpražských Střešovicích se konečně rozsvítila. Kostel je moderní kulturní památkou díky svému autorovi, architektu Bohumíru Kozákovi.

Krátce

co se událo nebo bude konat

 
© NOVINY MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 6
Šestka
oficiální noviny městské části Praha 6
náklad: 56 000 výtisků
vychází 11x ročně
Registrační číslo MK ČR 13180
Od března 2014 vydává:
Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
IČ: 00063703
tel. 220 189 111
www.praha6.cz