www.praha6.cz
email

Přehled článků čísla 3/2011

Praha 6 má první starostku

Městskou část povede následujícího tři a půl roku starostka Marie Kousalíková (ODS). Do funkce nastoupila poté, co ji na konci února zvolili zastupitelé Prahy 6.

Starostka Kousalíková

Těším se na týmovou práci

Nižší dotace pro šestku znamená šetření

Praha 6 letos dostane méně peněz na dotacích z rozpočtu hlavního města. Musí proto ve vlastním rozpočtu sáhnout k dalším úsporným opatřením.

Testy potvrdily, že šestkové školy mají úroveň

Žáci ze základních škol Prahy 6 svými vědomostmi převyšují celorepublikový průměr. Ukazují to testy SCIO, které absolvovaly děti v šestých a devátých třídách všech základních škol v Praze 6. Absolutním překvapením byly výsledky ZŠ J. A. Komenského z Břevnova.

Praha 6 nesouhlasí se zpožděním Blanky

Představitelé Prahy 6 se důrazně ohradili proti zpoždění výstavby tunelu Blanka, jehož investorem je hlavní město Praha. Místostarostové rozeslali dopisy představitelům města, ve kterých je žádají, aby na dokončení stavby uvolnili více peněz rozpočtu.

Letos bude k dispozici méně velkoobjemových kontejnerů

Velkoobjemových kontejnerů pro odložení objemného odpadu a nepotřebných věcí bude letos méně a budou přistaveny později, než byli lidé zvyklí. Na přistavování kontejnerů, které z rozpočtu hlavního města organizuje odbor ochrany životního prostředí magistrátu, je letos přiděleno méně peněz.

Farmářské trhy se vrací s jarem

Po zimní pauze mají lidé opět možnost nakoupit v Dejvicích na farmářských trzích. Rok od chvíle, kdy se první stánky objevily na Kulaťáku a odstartoval tím boom trhů v Praze, přijedou farmáři znovu do Dejvic, a to 19. března.

Letošní masopust bude strašidelný

Sedmnáctý ročník břevnovského masopustního průvodu se koná 8. března. Vzhůru po Bělohorské ulici se vydá v úterý v 16 hodin odpoledne poté, co dostanou masky masopustní právo k veselení a zábavě.

Změny v očkování proti TBC

Veškerou činnost, která souvisí s očkováním kojenců proti tuberkulóze, převezme od začátku března poliklinika ve Spálené ulici. Pro veřejnost bude činnost kalmetizačního pracoviště na poliklinice Pod Marjánkou ukončena k poslednímu únoru.

Na Vypichu se montuje obr, který vyrazí metro

Části prvního stroje, který bude razit tunely pro prodloužení metra A z Dejvické do Motola, už dorazily do Prahy. Začínají se montovat dohromady na Vypichu, odkud se stroj podzemím vydá do Dejvic.

Sčítání lidu, domů a bytů 2011 již tento měsíc

V březnu proběhne na území České republiky sčítání lidu, domů a bytů. Rozhodným okamžikem bude půlnoc z 25. na 26. března 2011. Sčítacími komisaři budou ve většině případů pracovníci České pošty. Poprvé je možné vyplnit formuláře přes internet. Kdo by se chtěl sčítání vyhnout, hrozí mu pokuta až 10 tisíc korun.

Sčítání lidu krok za krokem

Než sčítací komisaři začnou roznášet sčítací formuláře, najde každá domácnost ve své schránce letáček se základními informacemi o kontaktních osobách a místech, kde bude uvedeno jméno sčítacího komisaře, který formuláře přinese, číslo jeho průkazu a termín, kdy do domácnosti přijde.

Nová budova dejvického kampusu slouží studentům

S nadsázkou lze říci, že to je událost, která se děje jednou za čtyřicet let. ČVUT v únoru slavnostně otevřelo novou budovu. Sloužit bude zejména studentům fakulty architektury a fakulty informačních technologií.

Stavba Blanky vydala archeologické nálezy

Předpokládané zdržení stavby tunelu Blanka kvůli nedostatku financí nahrává archeologům, jejichž výzkum provází stavbu městského okruhu.

Dukla z Julisky zacílila na první ligu

První fotbalovou ligu hrála Dukla Praha naposledy v roce 1994. Po loňském podzimu Dukla vede druholigovou tabulku s nadějným čtyřbodovým náskokem. Jaro na Julisce bude bitvou o postup.

Josef Masopust bude mít sochu na Julisce, jako první český fotbalista

Nejúspěšnější český fotbalista Josef Masopust oslavil začátkem února 80 narozeniny. Čestnému občanu Prahy 6 vše nejlepší a hodně zdraví popřáli v Pélleově vile i zástupci radnice Prahy 6.

Strážníci učí děti, jak se chovat bezpečně

„Kdo z vás, děti, ví, jak udat polohu záchranářům, když voláte sanitku a nikde není název ulice?“ ptá se strážník z útvaru prevence pražské městské policie žáků 1. stupně. Po chvíli jeden z chlapců váhavě odpoví: „Podle čísla na sloupu?“ Dozvídá se, že odpověděl správně a s hrdým výrazem usedá mezi kamarády. Jsme na přednášce pražské městské policie.

Galerie Anderle pořádá výstavu k jubileu

Čestný občan Prahy 6, malíř a grafik Jiří Anderle v letošním roce oslaví 75. narozeniny. K oslavě životního jubilea se váže cyklus výstav s názvem Pět dekád tvorby, který byl zahájen v únoru v Galerii Anderle v Pélleově vile. Návštěvníci jej budou mít možnost sledovat po celý rok.

Čistírnu rozzáří barvy Indie

Indii viděnou očima fotografa Jana Foltána mohou spatřit od března návštěvníci Ekotechnického musea v Bubenči na výstavě s názvem Barvy Indie.

Mladá spisovatelka z Bubenče má Zlatý oříšek

Nejmladší česká spisovatelka Agáta Kestřánková z Bubenče patří mezi deset nejtalentovanějších dětí v České republice. Získala cenu Zlatý oříšek za rok 2010 pro nadané děti.

Ples Prahy 6 vydělal na charitu a připomenul uplynulé ročníky

20. reprezentační ples Prahy 6 se konal v únoru tradičně v hotelu Pyramida. Pořádal jej Nadační fond Vincentinum za podpory Prahy 6 a kromě zábavy podpořil charitu, jak je na plese léta tradicí.

 
© NOVINY MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 6
Šestka
oficiální noviny městské části Praha 6
náklad: 56 000 výtisků
vychází 11x ročně
Registrační číslo MK ČR 13180
Od března 2014 vydává:
Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
IČ: 00063703
tel. 220 189 111
www.praha6.cz