www.praha6.cz
email

Přehled článků čísla 10/2011

Ladronkafest oslavil 10 let

Desáté výročí volnočasového festivalu Ladronkafest, který pořádá městská část, přišlo oslavit přes 17 tisíc lidí.

Slovo starostky Marie Kousalíkové pro Šestku

  • Ve svém programu máte mezi prioritami seniorský a sociální program. Proč?
  • A co tedy pro seniory konkrétně plánujete udělat?
  • Vzniknou na Šestce i nová místa pro relaxaci?
  • Plánujete ještě někde koupit pozemky a postavit na nich něco pro lidi?
  • A nebudou lidé stavbu v Šárce kritizovat?
  • Nepřemýšleli jste třeba o nějaké nové atrakci na Ladronce?

Přerušení provozu odřízlo Hradčanskou od Dejvic

Úpravy železniční trati na Hradčanské přerušily na dva měsíce provoz mezi Dejvickým a Masarykovým nádražím. Současně se také uzavřel přechod přes koleje mezi stanicí metra a Bubenečskou ulicí.

Park v Bubenči dostal nové jméno, další parky se opravují

Park, kterému se říkalo Ve Struhách, se od října jmenuje Park Willyho Brandta.

Den otevřených dveří v tunelech Blanky

V září definitivně skončila ražba všech tunelů Městského okruhu, nyní do nich může nahlédnout veřejnost. Den otevřených dveří se koná 15. října od 9 do 15 hodin.

Strážníci hlídají přechody u škol po celý rok

Začátek školního roku probíhal na šestkových ulicích pod dohledem strážníků městské policie. Strážníci obvodního ředitelství Prahy 6 vykonávali dohled na 26 přechodech poblíž základních škol.

Hospodaření v polovině roku skončilo v plusu

Zastupitelé v červnu schválili zprávu o plnění rozpočtu za první polovinu roku. Hospodaření městské části skončilo za 1. pololetí oproti plánovanému schodku přebytkem ve výši 276 milionů korun.

Kolony u Vítězného náměstí musí zmizet

Zúžení ulice Jugoslávských partyzánů na jeden jízdní pruh v místě připojení na kruhový objezd na Vítězném náměstí způsobuje dopravní problémy. Praha 6 i hlavní město hledají řešení.

Nová školka Za Oborou je plná dětí

V září úspěšně proběhla kolaudace novostavby Mateřské školy Za Oborou v Malém Břevnově a hned na to se školka zaplnila dětmi.

Květinovou výzdobu navrhnou studenti

Spolupráce mezi Prahou 6 a Střední odbornou školou stavební a zahradnickou z Prahy 9 přinese zajímavý projekt s názvem „Květiny dětí“.

Na Petřiny dorazila i Adéla

Tři měsíce a jeden den trvala razicímu štítu Adéla cesta podzemím z montážní jámy na Vypichu do budoucí stanice Petřiny na trase V. A pražského metra z Dejvic do Motola. Stroj tak dorazil na Petřiny jen o měsíc později než první štít Tonda.

Cyklisté se prohnali Dejvicemi

Více než šest stovek cyklistů se opřelo do pedálů na startu oblíbeného závodu Pražská padesátka v rámci seriálu Author maraton tour, který výstřelem ze startovní pistole odstartovala třetí zářijovou sobotu starostka Marie Kousalíková.

Jízdní pruhy pro cyklisty hlídá městská policie

Podle statistik stoupá počet lidí, kteří jako svůj dopravní prostředek volí kolo. Městem se pohybují po vyhrazených jízdních pruzích pro cyklisty, které jim poskytují větší bezpečí, než kdyby se pohybovali na pozemní komunikaci bez vyhrazeného jízdního pruhu.

Ze Stromovky do Podbaby po nové cyklostezce

Nový úsek cyklostezky podél Vltavy propojil Stromovku a Podbabu. Cyklisté bezkolizně projedou směrem do Sedlce a nemusejí projíždět průmyslovým areálem ve frekventované Podbabské ulici.

Podzimní hrátky i Fotoobrázky v Písecké bráně

Září bylo plné zajímavých společenských i kulturních akcí. Kromě akcí v Šárce a na Ladronce lidé našli zábavu například v Písecké bráně.

Záhony ozdobí hlavně trvalky

Na místo letní a podzimní výsadby květin bude některé záhony městské části zdobit trvalá výsadba. Takové řešení výsadby je ekonomičtější, protože odpadá výměna květin dvakrát i třikrát do roka. Záleží ovšem na i obyvatelích městské části, jak se záhony rozrostou.

Senioři obdivovali africké umění

Zahrada Pélleovy vily ožila již druhým kulturním odpolednem pro seniory, který uspořádala Praha 6 ve spolupráci s Kontem Bariéry a Domovem pro seniory Elišky Purkyňové.

Pomoc v deregulaci

Městská část již třetím rokem pomáhá lidem, kteří se dostanou vlivem deregulovaných nájmů do složité finanční situace.

Pomoc v deregulaci

Městská část již třetím rokem pomáhá lidem, kteří se dostanou vlivem deregulovaných nájmů do složité finanční situace.

Radnice opět ocenila nejlepší učitele

S počátkem školního roku dostali učitelé motivaci pro svoji práci. Radnice již posedmé ocenila práci nejlepších učitelů na základních školách v Praze 6.

Divokou Šárkou zněl Daliborův zpěv

Více než deset tisíc diváků tleskalo v září v Šárce opeře Dalibor, kterou přichystala městská část v rámci oslav Dne Prahy 6. Osud Dalibora z Kozojed sledovali lidé sedící na zemi mezi stromy.

Čestnými občany se staly Havel a Janžurová

Bývalý prezident Václav Havel a herečka Iva Janžurová se stali čestnými občany Prahy 6. Obě oceněné osobnosti převzaly titul z rukou starostky Prahy 6 Marie Kousalíkové v břevnovském klášteře v rámci slavnostního ceremoniálu při příležitosti Dne Prahy 6.

Kytara napříč žánry začíná v Písecké

Již tradičně přichází s podzimem mezinárodní hudební festival Kytara napříč žánry, který pod záštitou starostky Marie Kousalíkové i letos startuje v Praze 6. Nabídne neotřelé styly nebo tradiční hudbu jiných kultur.

Poznejte dědictví UNESCO

Fotografie nejkrásnějších míst Číny, Tibetu, Nepálu, Indie, Kambodži, Laosu, Vietnamu a dalších vybraných zemí jihovýchodní Asie, která pod svou ochranu vzala světová organizace UNESCO, budou do neděle 16. října vystaveny v Písecké bráně vystaveny.

Hurvínek míří mezi osly, paní Kateřina slaví

V Divadle Spejbla a Hurvínka slavili v září narozeniny. Loutka z rodinky Spejbla a Hurvínka, paní Kateřina Hovorková, oslavila 40 let. V říjnu čeká na malé diváky v Dejvicích premiéra nové hry Hurvínek mezi osly.

Domov svaté Rodiny slaví 20 let

V říjnu uplyne 20 let od okamžiku, kdy byl slavnostně posvěcen objekt Domova svaté Rodiny v Praze 6 na Petřinách.

Jiří Suchý oslavil osmdesátku

Již šest desetiletí oslovuje své početné fanoušky herec, komik, textař, zpěvák, básník, hudebník, režisér, dramatik a výtvarník Jiří Suchý. Všestranný umělec a principál divadla Semafor 1. října oslavil 80. narozeniny. Ani tak nepolevuje v pracovním nasazení a v září představil nový muzikál Hodiny jdou pozpátku.

 
© NOVINY MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 6
Šestka
oficiální noviny městské části Praha 6
náklad: 56 000 výtisků
vychází 11x ročně
Registrační číslo MK ČR 13180
Od března 2014 vydává:
Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
IČ: 00063703
tel. 220 189 111
www.praha6.cz