www.praha6.cz
email

Přehled článků čísla 3/2010

Opravenou radnici pochválil prezident
Zrekonstruovaná radnice Prahy 6 se vúnoru dočkala slavnostního otevření. Opravené prostory si prohlédl i prezident Václav Klaus smanželkou Livií. Vzácnou návštěvu na radnici uvítal starosta Tomáš Chalupa smanželkou Kateřinou, zaměstnanci radnice i řada občanů, kteří využili Dne otevřených dveří a připojili se kprohlídce opravené budovy.

Slovo starosty Tomáše Chalupy pro Šestku

  • Nedávno se Vám podařilo přesvědčit radní hlavního města, aby se zintenzivnila výuka jazyků na všech pražských středních školách. Opravdu si myslíte, že je to potřeba?
  • A pražští studenti jsou na tom s jazyky tzv. „na štíru“?
  • A co žáci a studenti Prahy 6?
  • Zrekonstruovanou radnici slavnostně otevřel prezident Václav Klaus. Jaký pro Vás mělo význam?

Uzavírky komunikací zdůvodu oprav vbřeznu
Do 22. 3. zůstává uzavřena ulice Nad hradním vodojemem. Zde dochází kobnově vodovodního řadu a dostavbě kanalizace.

Zastupitelé volili místostarostu
Jan Záruba, radní pro dopravu a životní prostředí, se stal místostarostou. Do uvolněné funkce po Václavu Širlovi, který v prosinci rezignoval ze zdravotních důvodů, ho vúnoru nominovali zastupitelé.

Úklid chodníků začal dříve
Jarní úklid chodníků a veřejných prostranství, který organizuje a financuje Praha 6, začal o měsíc dříve.

KC Kaštan uvnitř prokoukne
Po více než dvou měsících prací se pomalu blíží ke konci opravy v kulturním centru Kaštan. Za tu dobu se opravil interiér suterénních a přízemních prostor. Kvůli stavebním pracím byl vlednu přerušen i program.

Termín uzavírky se posouvá, Patočkova se zavře až 10. března
Datum uzavření Patočkovy ulice se posouvá na pozdější termín. Vdobě uzávěrky Šestky ještě nebyla jednání o termínu úplně uzavřena, předpokládá se však, že nové datum uzavírky bude 10. březen.

Krátce

  • Vlaky z Kladna do centra Prahy začnou opět jezdit po své trase od poloviny měsíce.
  • Tramvajová smyčka na Červeném Vrchu se prozatím rušit nebude.
  • Zastupitelé schválili finanční příspěvek 550 tisíc korun společnosti Pélleova vila na provoz galerijní činnosti vletošním roce.
  • Válečné hroby jsou ve veřejněpřístupné databázi. Na webové adrese http://www.valecnehroby.army.cz/

Opravený park na Malém Břevnově bude mít hřiště
Zanedbaný park naMalém Břevnově je další zveřejných prostranství, které Praha 6 plánuje opravit a dát mu přívětivější tvář.

Další obecní domy jdou do rekonstrukce, na Hanspaulce vznikne policejní služebna
Praha 6 připravuje v letošním roce další opravy obecních domů.

Tramvaj pojede až do Podbaby
Zatímco západní část Prahy 6 očekává během několika týdnů začátek stavby prodloužení metra, severním směrem chystá pražský dopravní podnik další projekt rozvoje městské hromadné dopravy – prodloužení tramvaje na Podbabu. Stavba, která je připravována podle územního plánu, začíná nabývat reálných obrysů a začít by se mohlo na sklonku roku.

Školáci četli o seniorech v angličtině
V rámci mezinárodního projektu „Vzdělávání dětí o stárnutí“ provedla 7. třída ZŠ Emy Destinnové ve 4. a 5. třídě prezentaci knihy americké spisovatelky Joyce Simard „Kouzelný magnetofon“.

Slangová „američtina“ na Norbertově
Základní škola Norbertov díky spolupráci s americkou školou Hartwick college ze státu New York, kterou navázala vloňském roce, měla již podruhé americkou návštěvu.

Handicapované děti se vydaly do Vídně
Základní školu na Červeném vrchu navštěvuje několik dětí srůzným handicapem, které jsou integrovány do běžných tříd.

Středoškoláci dostanou přidáno: hodinu cizího jazyka
Po žácích základních škol zPrahy 6, kterým radnice vyjednala dotace na jazykové pobyty a kurzy vzahraničí, se dostane lepších podmínek jazykové výuky i středoškolákům.

Zastupitelé rozdělili granty do zdravotnictví, sportu a pro volný čas
Počty žadatelů o granty vjednotlivých oblastech rok co rok narůstají. Přidělení příspěvků na nejrůznější projekty schválili zastupitelé vúnoru.

Velikonoce v Písecké bráně
Městská část Praha 6 tradičně připravila vPísecké bráně oslavy Velikonoc ve dnech 21. března až 5. dubna.

Tradiční masopust netradičně: šel jinudy a vedl ho velbloud
Šestnáctý břevnovský masopustní průvod, kterému letos přálo počasí, měl proti tradici řadu nechtěných změn. Nutno dodat, že klepšímu.

Spejbl se vrací do Dejvic
Pokud se během měsíce neobjeví nepředpokládané překážky, od 1. dubna se divadlo Spejbla a Hurvínka vrátí na svoji adresu Dejvická 38 do divadla, které spolu scelým domem nechala opravit městská část.

Klavíristé hráli Czernyho
V únoru se konal v krásném Tereziánském sále Břevnovského kláštera již 9. ročník přehlídky etud a skladeb Carla Czerneho „Hommage à Carl Czerny“.  Poctou Czernemu tak mladí klavíristé oslavili 219 let, které uplynuly od jeho narození.

SK Aritma ovládla turnaj starších přípravek
Družstvo A fotbalistů SK Aritma Praha se stalo vítězem finálového turnaje, a tím celé zimní fotbalové ligy starších přípravek, takřka na domácí půdě, vPraze 6.

Seidl před šermířským mistrovstvím ve formě
Julianu Seidlovi ze Sokola Dejvice se před blížícím se dubnovým juniorským Mistrovstvím světa v Baku v Azerbajdžánu daří.

ČVUT má staronového rektora a první děkanku
Profesor Ing. Václav Havlíček, CSc., se stal rektorem ČVUT na další čtyři roky. Vysoké učení vede již druhé volební období.

Stará čistírna získala titul Národní památky
Stará čistírna odpadních vod vBubenči se nově zařadila mezi klenoty české historie. Zrozhodnutí vlády se stala Národní kulturní památkou jako jedna z 38 nově vyhlášených.

 
© NOVINY MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 6
Šestka
oficiální noviny městské části Praha 6
náklad: 56 000 výtisků
vychází 11x ročně
Registrační číslo MK ČR 13180
Od března 2014 vydává:
Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
IČ: 00063703
tel. 220 189 111
www.praha6.cz