www.praha6.cz
email

Přehled článků čísla 2/2010

2010: metro A míří do Motola
Začátek nejočekávanější dopravní stavby v Praze 6 je na dohled. Stavba prodloužení metra A z Dejvic začala zřizováním stavenišť. Prahu 6 navíc letos čeká pokračování stavby tunelu Blanka, které přinese řadu dopravních omezení. Lidé budou muset mít nervy ze železa.

Kde budou v Praze 6 zařízení staveniště
Staveniště se začnou zřizovat během prvního čtvrtletí. Bude je provázet kácení dřevin, které musí stavebník po ukončení výstavby nahradit novými a plochu obnovit.

Slovo starosty Tomáše Chalupy pro Šestku

  • Oddechl jste si? Za pár týdnů začne očekávaná stavba – prodloužení metra z Vítězného náměstí…
  • Opravdu si myslíte, že v období krize je investice do prodloužení „áčka“ tak nezbytná?
  • Prodloužení metro znamená nová staveniště a omezení...
  • Tato zima je bohatá na sníh. Osvědčila se Sněhová pohotovost?

Komunikujte s úřadem SMS
Jako první v republice spustila radnice Prahy 6 tzv. SMS podatelnu. Jedná se o způsob, jak doručit na úřad podání přímo z mobilního telefonu. Jednoduše a rychle. Odpověď, stejně jako v ostatních případech oficiálního podání, přijde do 30 dnů.

Téměř dvoumiliónová pomoc z Prahy 6 pro Haiti
Ničivé zemětřesení v Haiti šokovalo celý svět. Zastupitelé Prahy 6 se shodli na finanční pomoci 1,95 milionu korun pro postiženou oblast. Schválili ji na mimořádném jednání, které svolali narychlo do improvizovaného jednacího sálu na radnici Prahy 6.

PRO 6 nabízí práci lidem bez zaměstnání
Městská část dává dlouhodobě nezaměstnaným občanům z Prahy 6 šanci pracovat, naučit se pracovní morálce, postupně přejít do stabilního zaměstnání a uplatnit se na trhu práce. Pro zajištění prací zřídila organizační složku PRO 6.

Lidé se ptali, zda jim tunel nenaruší domy
Přestože Praha 6 metro ani neprojektuje, ani nestaví, je to právě šestková radnice, na kterou se lidé obracejí s dotazy ohledně stavby.

Chystá se velká výluka na Patočkově ulici, předtím nepojedou tramvaje na Bílou horu
Budování městského okruhu pokračuje stavbou hloubeného tunelu v úseku od Strahovského tunelu po křižovatku Patočkova – Myslbekova, tzv. stavbou 2B Strahovského tunelu.

Praha 6 se poprala se sněhovou nadílkou
Lednový příval sněhu do ulic dal lidem i úřadům pořádně zabrat. Hlavní město Praha si první rok vyzkoušelo, jaké je to starat se o své chodníky, když napadne sníh. Praha 6 i její obyvatelé pomáhali ze všech sil. Řada lidí z toho nedělala vědu a popadla hrablo před svým domem, jiní se domáhali uklizených chodníků.

Odpovědi na nejčastěji kladené dotazy
ohledně úklidu sněhu v Praze 6

Protipovodňová ochrana úspěšně vyzkoušena
V lednu byly úspěšně vyzkoušeny hradící prvky protipovodňové ochrany v oblasti železničního podjezdu Podbabská – Pod Paťankou.

Zima
protivná i romantická

Otázky a odpovědi z www.praha6.cz

  • Zklidnění Dělostřelecké
  • Kdy začnou znovu blikat světla
  • Rozšíří se ostrůvky tramvají?
  • Příspěvky jen pro „šestkové“

Výstavba další části areálu Ladronka začala
Na sklonku loňského roku začala výstavba další etapy bruslařského areálu na Ladronce.

Nové výstavy v Galerii Anderle
Po zajímavých výstavách otce a syna Reynkových – temných grafik Bohuslava Reyneka a něžných fotografiích Daniela Reyneka, přichází Galerie Anderle s novou expozicí. Francouze Jeana Dubuffeta představí Kabinet grafiky a českého malíře a grafika Miloše Ševčíka oddělení In camera.

Lipové stromořadí nahradily okrasné hrušně
Systematická obnova uličních stromořadí, kterou hlavní město zahájilo již před lety v rámci projektu Praha stromům – stromy Praze, se dotkla ulice Střešovická. Nesourodé stromořadí 21 lip různého stáří a tří javorů nahradilo dvaatřicet hrušní.

Muž bez minulosti dokáže bavit
Dejvické divadlo uvedlo v lednu premiéru hry Muž bez minulosti, která je adaptací filmového scénáře finského scenáristy a režiséra Akiho Kaurismäkiho.

Školáci šplhali o závod
Soutěže ve šplhání se v tělocvičně základní škole Dědina zúčastnili školáci ze základních škol z Prahy 6 a 17 v rámci Poháru Prahy 6.

Pozvánka na vyjížďku 6. února v 10 hod.
Letošní ročník 1. zimního pražského MTB maratonu, plánovaného na 6. února, se neuskuteční. Hodně závodníků i „hobbíků“ mělo závod v kalendáři a nyní jim vzniká mezera.

Vlastivědné vycházky

  • Břevnovský klášter
  • Funkcionalismus na Babě a v blízkém okolí

Mezinárodní den průvodců
Členové Asociace průvodců ČR pořádají u příležitosti mezinárodního dne průvodců v sobotu 20. února bezplatné prohlídky Prahy.

Měly skončit na smetišti, teď jsou perlou muzea
Zavzpomínat na staré časy, kdy v obývacích pokojích bývaly magnetofony, gramofony, černobílé televize, telefonovalo se z dřevěných telefonních budek a telefony měly dráty ve zdi, mohou návštěvníci Muzea spotřebičů, které v lednu otevřelo svoji expozici v terminálu 2 ruzyňského letiště.

Ve výborné kondici oslavila 100 let, gratulujeme
Aktivní senioři jsou již téměř synonymem pro Prahu 6. Městská část má také štěstí na ty, kteří se dožívají významných jubileí. 3. ledna oslavila rovných 100 let paní Milada Pastorová z Hanspaulky. A neváhala si připít šampaňským.

Čestní občané společně posvačili
Na příjemnou odpolední svačinu a milé popovídání se krátce po novém roce sešli čestní občané Prahy 6 se zástupci radnice.

Poděkování muži, který zasáhl při požáru
Pohotové jednání a duchapřítomnost pana Remziho Islamaje, obyvatele domova s Pečovatelskou službou v Liboci, zabránily možná horším následkům tragédie při požáru domova. Jeho jednání ocenila i radnice Prahy 6.

 
© NOVINY MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 6
Šestka
oficiální noviny městské části Praha 6
náklad: 56 000 výtisků
vychází 11x ročně
Registrační číslo MK ČR 13180
Od března 2014 vydává:
Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
IČ: 00063703
tel. 220 189 111
www.praha6.cz