www.praha6.cz
email

Přehled článků čísla 4/2009

Začalo jaro, ukliďme ulice, zahrádky i skříně
Jaro ve znamení úklidu vozovek začíná letos 2. dubna a skončí 2. června. Čištění komunikací, které provádí Technická správa komunikací, se v několika případech dotkne i víkendů. (harmonogram)

Slovo starosty Tomáše Chalupy pro Šestku

  • V ulicích Prahy 6 se s násilím lidé nijak často nesetkávají. Nedávno však došlo k brutálnímu útoku na starší ženu, kterou přepadl a zabil zloděj. Jde o výjimečný případ?
  • Myslíte, že zlepšení by přineslo chystané rozšíření počtu služeben strážníků?
  • Jak moc velké komplikace Praze 6 přinese uzavírka železnice z Dejvic do centra Prahy kvůli výstavbě tunelu Blanka?

Pod Stromovkou se znovu začíná razit tunel
V březnu byla obnovena ražba tunelu Blanka v oblasti pod Stromovkou. Práce v tunelu byly zastaveny poté, co se zde v říjnu při ražbě již podruhé propadla půda. Opětovné zahájení oznámil primátor Pavel Bém na tiskové konferenci při návštěvě bývalého starosty Berlína Eberharda Diepgena.

Přidělování bytů v DPS je pružnější
Libocký pečovatelský dům nabízí 31 volných pokojů

Rekonstrukce trati na Bílou Horu přinese řadu pozitiv
Ještě více než měsíc se obyvatelé Malého Břevnova a Bílé Hory nedostanou domů tramvají. Rekonstrukce kilometrového úseku tramvajové trati mezi Vypichem a Bílou Horou, kterou v březnu zahájil pražský dopravní podnik, potrvá do 8. května. Výsledkem bude řada pozitivních změn, kterých se lidé dočkají zejména v úseku z Vypichu po Falckou ulici.

Tramvají na Bílou Horu se jezdí již přes sedmdesát let
Tramvajová trať na Bílou Horu pochází z roku 1937. V novém úseku byly tehdy zřízeny celkem tři nové zastávky U Modré hvězdy, Malý Břevnov a Bílá Hora, kde byla pro obracení postavena jednokolejná smyčka.

Vydávají se voličské průkazy
Občané Prahy 6, kteří se chtějí zúčastnit červnových voleb do Evropského parlamentu (5. a 6. 6.) a nebudou se moci dostavit k volbám v místě svého trvalého bydliště, mohou již nyní žádat o voličské průkazy. Žádosti o voličský průkaz se přijímají do 21. května na pracovištích úřadu Prahy 6.

Krátce z městské policie

  • Rozšířit počet strážnických služeben
  • Městská policie připravila novinku pro řidiče.

Radimova bude neprůjezdná
Z důvodu výstavby vyvýšených bezpečných přechodů s přisvětlením a bezbariérovým vstupem do vozovky bude na více než týden uzavřena Radimova ulice.

Halda hlíny z Vypichu prý začíná pozvolna ubývat
Obrovská hromada hlíny leží několik měsíců na černo na pozemcích hlavního města u Vypichu. Praha 6 dostala již několikátý slib: hlína zmizí do konce dubna.

Z Dejvic nepojedou vlaky 2 měsíce
Od konce dubna do konce června nepojedou vlaky z Kladna přes Dejvice. Končit budou v provizorní zastávce v Gymnazijní ulici poblíž železničního mostu.

Opravy obecních domů spolknou stovky milionů
Rozsáhlé a nákladné rekonstrukce obecních domů naplánovala Praha 6 na letošní rok. Opravy se dotknou celkem pětadvaceti domů a náklady na jejich rekonstrukci dosáhnou obrovské výše 424 milionů korun. „Všechny domy, které zůstávají v majetku obce, již prošly nebo postupně projdou celkovou opravou,“ ujišťuje zástupce starosty Václav Širl, který má na starosti obecní majetek.

Praha 6 chce mít rekordní koště
Již počtvrté se na Ladronce sletí 30. dubna nejvíc čarodějnic a čarodějů v celé Praze.

K pasům se pořizují otisky prstů, staré doklady stále platí
Do cestovních pasů vydaných od 1. dubna přibude nový biometrický údaj – otisky prstů.

Letiště uklízí dráhy létá se přes Bílou horu
Pravidelnou jarní údržbu dráhového systému plánuje Letiště Praha od 14. 4. do 18. 5. a rozdělilo ji do několika etap.

Sběr nebezpečného odpadu
Seznam nebezpečných odpadů, které mohou občané zdarma odložit při mo bil ním sběru NO: rozpouštědla, kyseliny, zásady, fotochemikálie, pesticidy, zá řivky a jiný odpad obsahující rtuť, olej a tuk, barvy, tiskařské barvy, lepidla a prys kyřice obsahující nebezpečné látky, detergenty obsahující nebezpečné lát ky, nepoužitelná cytostatika, jiná nepoužitelná léčiva, baterie a akumulátory.

Kašpar v Šárce
Divadelní spolek Kašpar představí v Divoké Šárce v restauraci Dívčí skok divadelní představení Audience (1. května) a Smíšené dvouhry (2. května). Představení se budou konat vždy ve 20 hodin. V aktovce Václava Havla Audience se představí v režii Jakuba Špalka Tomáš Karger a Jan Potměšil.

Pozvání na Jarní slavnost
22. dubna od 16 do 18.30 hod. se u příležitosti Dne Země koná na ZŠ náměstí Interbrigády zahradní Jarní slavnost.

ZŠ Hanspaulka zve k dovádění
V sobotu 18. dubna se koná od 8.30 do 12.30 již tradiční veselé Hanspaulské dovádění pro rodiče a děti v areálu školy, které je plné zábavných her a soutěží.

Opera z vězení zazní na Ořechovce
Výjimečné představení s výjimečným osudem v podání dětských herců Dismanova rozhlasového dětského souboru bude v dubnu hostit Ořechovka.

Bienále pro Diakonii pomáhá bourat bariéry
Dejvický sbor Českobratrské církve evangelické přichází opět po dvou letech s kulturně charitativní akcí Bienále pro Diakonii.

Filmovou zahradu letos inspirovaly horory
Den otevřených dveří na Stanici techniků DDM hl. m. Prahy přilákal v březnu spoustu zvědavých rodičů s dětmi.

Krajský Zlatý erb 2009: eGranty Prahy 6 jsou stříbrné
V krajské soutěži o nejlepší webové stránky města v letošním roce Praha 6 na vítězství nedosáhla, ale s prázdnou také neodešla.

Hrdina Morávek má nyní pomník v Dejvicích
67 let uplynulo 21. března od hrdinské smrti štábního kapitána a in memoriam brigádního generála Václava Morávka, člena legendární protinacistické odbojové skupiny Tři králové, do níž patřili i plukovník, in memoriam generálmajor Josef Balabán a podplukovník, in memoriam generálmajor Josef Mašín.

 
© NOVINY MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 6
Šestka
oficiální noviny městské části Praha 6
náklad: 56 000 výtisků
vychází 11x ročně
Registrační číslo MK ČR 13180
Od března 2014 vydává:
Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
IČ: 00063703
tel. 220 189 111
www.praha6.cz