www.praha6.cz
email

Přehled článků čísla 2/2009

Slovo starosty Tomáše Chalupy pro Šestku

  • V Praze 6 poslední dobou neustále praská vodovodní potrubí. Dá se proti tomu vůbec něco dělat?
  • A máte na situaci nějaký vliv?
  • Nepoškozují výkopové práce při opravách rozsáhlý chodníkový program radnice?
  • V blízkosti křižovatky Vypich v poslední době roste pořádný kopec a nikdo neví, odkud se ta hlína bere?

Dopravu usměrní informační tabule
Dobu jízdy po Evropské směrem od Ruzyně na Vítězné náměstí řidičům již v únoru vypočte počítač. Dozví se také, zda je tato cesta díky silnému provozu delší než obvykle a zda není vhodné zvolit objezdovou trasu.

Lidé si mohou vybrat, jakou SMS chtějí
Aktuality z radnice zasílané zdarma formou sms budou rozděleny na témata. Od února si lidé mohou zvolit, zda chtějí dostávat všechny zprávy nebo jen některé. Mohou si vybrat z nabízených okruhů: praktické informace, aktuality nebo plánované akce.

Sůl a popel na chodníky nepatří
Každý rok s příchodem sněhu a mrazu se znovu a znovu v médiích diskutuje povinnost majitelů nemovitostí uklízet přilehlé chodníky.

Evropská bliká oranžově
Poslední dobou je na Evropské ulici často vypínána světelná signalizace. Upozorňují na to chodci i řidiči. Projíždějící pak auta příliš nerespektují přechody pro chodce.

Na šestce praskalo potrubí – voda netekla každou chvíli
Vodovodní kohoutky roztočené naprázdno, neteče voda. Nepříjemnost, kterou tisíce obyvatel z Prahy 6 zažily v lednu hned několikrát. Potrubí praskalo kvůli mrazivému počasí, svoji roli sehrálo stáří sítí. „Od začátku roku do 25. ledna bylo v Praze 6 celkem 55 havárií různého rozsahu, a to na přípojkách, vodovodních řadech a armaturách,“ informovala tisková mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) Marcela Dvořáková.

Podívejte se s námi
Jak se staví Blanka

Petřinský kakadu mrazy nepřežil
Jeden ze dvou papoušků kakadu, kteří se stali během podzimu atrakcí pro návštěvníky obory Hvězda a okolí, nepřežil mrazy z počátku roku. Uhynulého papouška našla v polovině ledna návštěvnice obory, která venčila psa.

Filmová odpoledne v Kaštanu – pro seniory a zdarma
Kulturní centrum Kaštan přichází v rámci jarního programu opět s projekcemi filmů v pravidelných filmových večerech.

V klášteře se ochutnávalo víno, ve velkém
Více než tři sta druhů vín ze stovky vinařství z celého světa měli možnost ochutnat návštěvníci Galadegustace vín v břevnovském kláštěře, která se konala v lednu a byla vyvrcholením týdenního festivalu vína v Praze.

Kopce hlíny z Vypichu by měly do měsíce zmizet
Břevnovská pláň má novou dominantu. Nechtěnou. Je jí hromada zeminy, kterou nákladní auta vrší za ohradou na křižovatce Vypich. Jak dlouho bude nový kopec na Vypichu strašit? Ukázalo se, že už měl být dávno pryč.

Školáci soutěžili, kdo zná lépe Prahu 6
Víte, kdy vznikl a k jaké události se vztahuje název Vítězné náměstí? A víte, zda je Šárecký potok levostranným přítokem Vltavy?  Tyto a další otázky řešili žáci 7. tříd základních škol v 1. ročníku soutěže Poznej Prahu 6, kterou pořádal Dům dětí a mládeže Praha 6 ve spolupráci s městskou částí Praha 6.

Radní se ptali, jak se bydlí v Nové Ořechovce
Dům seniorů na Ořechovce oslavil rok svého fungování. Obyvatele po roce od nastěhování přišli pozdravit představitelé radnice a připravili jim malé pohoštění. Se seniory z Nové Ořechovky pak diskutovali o jejich zkušenostech po roce od nastěhování do domu a o jejich problémech.

Na Ořechovce znovu padala železná opona
Měla být zakázána komunistická strana? Je zkušenost z období komunismu přenositelná na mladou generaci? Chtějí mladí rozumět tomu, co se „tehdy stalo“?

Festivalová Ořechovka pokračuje rumunskou vlnou
Další festival, tentokrát přehlídka rumunských filmů, je v kině Ořechovka připravena na 20. – 24. února.

Umělecká škola z Veleslavína se stěhuje a čeká na novou budovu
Vedení základní umělecké školy Charlotty Masarykové čeká tento půlrok nelehký úkol: najít náhradní studijní prostory pro šest stovek svých žáků. V budově ve Veleslavínské ulici byla škola několik let v nájmu. V srpnu dostane výpověď.

Semafor bilancuje a chystá Kytici
Divadlo Semafor se ohlíží a bilancuje. V letošním roce hraje již padesátou divadelní sezónu. Té je věnováno představení „50 a co dál“, které se na repertoáru objevuje vždy jednou za měsíc.

Obrazy z cest lákají v Galerii Anderle
Na „Obrazy z cest“ očima českých malířů zve do poloviny března návštěvníky Galerie Anderle v Pelléově vile. Jejich prostřednictvím poznáte Andalusii, Brazílii, Francii či Kanadu.

Dejvické divadlo chrlí premiéry
Rodinná hra, ve které se věci vymkly z rukou. Takto stručně uvedlo divadlo Semafor lednovou premiéru hry Debris, ve které se představili pod režijní taktovkou Miroslava Krobota Martha Issová a Václav Neužil.

Bolestné sny Jany Dubové připomínají staré rány
Slzy do očí návštěvníkům vhání velmi emotivní výstava obrázků výtvarnice Jany Dubové, třiaosmdesátileté dámy, která má za sebou drsnou životní zkušenost.

Čestní občané společně posvačili
Společná fotografie Čestných občanů Prahy 6, držitelů Ceny městské části a radních vznikla v lednu v Pelléově vile. Osobnosti, kterým městská část udělila tento titul, se sešli na přátelskou odpolední svačinu.

Stavba Blanky postoupila, Hradčanská je bez tramvají
V lednu naposledy mohli cestující vystoupit z tramvaje na Hradčanské. Znovu budou moci až v polovině příštího roku. Stavba městského okruhu rychle postupuje a pro obyvatele Prahy 6 bude letošní rok zřejmě nejnáročnějším obdobím.

 
© NOVINY MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 6
Šestka
oficiální noviny městské části Praha 6
náklad: 56 000 výtisků
vychází 11x ročně
Registrační číslo MK ČR 13180
Od března 2014 vydává:
Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
IČ: 00063703
tel. 220 189 111
www.praha6.cz