www.praha6.cz
email

Přehled článků čísla 6/2008

Starosta Chalupa: Prodloužení metra je naše priorita
Praha 6 se během několika let dočká dvou kolejových propojení. Kromě prodlouženého metra A z Dejvického nádraží to bude také modernizovaná Buštěhradská dráha. Zatímco metro bude sloužit zejména obyvatelům městské části, modernizovanou dráhu by měli využívat zejména Středočeši při cestě do Prahy. Obojí pak výrazně uleví přetíženým silnicím.

Slovo starosty Tomáše Chalupy pro Šestku

  • Tématem posledních týdnů je financování pražských divadel. Jaké Vy vidíte řešení této situace?
  • Jak by pak dopadlo Divadlo Semafor?
  • Zdá se, že v poslední době TSK přestává zvládat svou práci. Je tomu skutečně tak?

Autobusy Dejvice nezahltí, zastávky z Hradčanské se rozmístí různě
Konečné stanice příměstských autobusů se budou stěhovat z Hradčanské. Středočeši, kteří do Prahy denně dojíždějí, budou muset hledat zastávky na více místech. Změny potrvají dva roky.

Výluka tramvají změnila trasy i v Praze 6
Výstavba tunelu Blanka vyhnala z ulice Milady Horákové tramvaje. V první etapě je provoz tramvají přerušen v úseku Strossmayerovo náměstí – Hradčanská do 28. června.

Dětský den ve znamení aut
Letošní Dětský den Prahy 6 na koupališti Petynka se uskuteční 6. června ve znamení kol, koleček, aut i formulí. Hlavním tahákem s výjimkou soutěží bude vystoupení Anety Langerové.

Hřiště v Liboci je opravené
V květnovém vydání časopisu šestka jsme informovali o tom, že městská část nechá opravit hřiště v Kolejní ulici v Liboci.

U metra se zakáže popíjet
Radní Prahy 6 souhlasili s návrhem obecně závazné vyhlášky k ochraně veřejného pořádku, kterou se zakazuje požívání alkoholických nápojů na vybraných veřejných prostranstvích v Praze 6.

Orientovat se na radnici pomůže call centrum
Přestěhovaný úřad Prahy 6 opět funguje v náhradních prostorách budovy polikliniky Pod Marjánkou, na Dědině a dalších. K orientaci mezi jednotlivými pracovišti pomůže lidem nové kontaktní centrum. Poradí jim také, jak řešit některé problémy.

Letadla znovu soutěží
Městská část Praha 6 spolu se Správou Letiště Praha vyhlásila 2. ročník soutěže o Nejtiššího dopravce. Koná od května do října, tedy v období, kdy je letecký provoz na Ruzyni největší. Smyslem akce je pozitivní motivace leteckých společností k vstřícnému přístupu k životnímu prostředí s důrazem na otázku hluku.

K centru na Vypichu přibude zázemí a dráha pro bruslaře
Výstavba komerčního centra na Vypichu začala na sklonku roku a zvolna postupuje. Praha 6 se dohodla s investorem na přínosných změnách. U centra bude další in-line dráha, k dispozici budou i šatny pro bruslaře.

Kotlářka má nové hřiště
Baseballový klub Kotlářka má zcela nové hřiště na Petřinách. Pro soutěžní ligové zápasy a tréninky jej bude využívat hned několik oddílů klubu.

Radnice přivítala narozené děti po vzoru dávných rituálů
Vítání nově narozených dětí už ztratilo punc umělého komunistického svátku. Krátce po listopadu 1989 ho mnohé městské části zrušily jako přežitek minulého režimu. Postupně se ale k němu vrátily. Na základě ankety mezi občany proběhl i v Praze 6 první obřad Vítání dětí po roce 1989.

Místa v mateřských školách v Praze 6 nestačí.
Radnice připravuje další kroky k navýšení kapacity školek

Školáci se učili jak jednat v ohrožení
Školáci z Dědiny a Hanspaulky se učili jak se zachovat při dopravní nehodě, při požáru, jak se chovat k cizím psům i jak správně přecházet silnici nebo proč je dobré nedůvěřovat cizím lidem.

Břevnovské školky mají sportovní soutěž
Mateřské školy z už Petřin mají svou olympiádu, na Břevnově nezůstávají pozadu. MŠ Meziškolská spolu se sousední ZŠ Komenského uspořádala v květnu 1. břevnovské sportovní hry.

Hudební akce lákají – na ulici i v přírodě
Tradičně k výročí konce 2. sv. války se konala v den státního svátku Dejvická slavnost, která nabídla hudební program všech žánrů.

Náročný terén běžce neodradil
V náročném terénu směrem do údolí Podbaby na jedné straně a mezi vilovými domy s výhledem na Hradčany i Vltavu na straně druhé se potýkali s tratí orientační běžci, když hledali podle mapy kontroly při prvním ze závodů seriálu Pražského poháru žactva v orientačním běhu.

Fotbalový turnaj ozdobily soutěže
V květnu se na hřišti SK Střešovice 1911 v Cukrovarnické ulici konal již 8. ročník turnaje v minikopané – Memoriálu Vojtěcha Kahovce. Nad turnajem tradičně převzal záštitu starosta Tomáš Chalupa, o jehož pohár se soutěžilo.

Hanspaulka organizuje volejbal pro všechny
Základní škola Na Hanspaulce se pouští do organizování řady společenských a kulturních akcí. Novým nápadem, který má letos premiéru, je pořádání Hanspaulského volejbalového turnaje pro smíšená družstva.

Amatérské filmy čekají na diváky
Ojedinělou přehlídku amatérských filmů mohou zhlédnout diváci 21. června od 20 hod. v klubu RAF na Hanspaulce. V následné diskuzi je pak mohou okomentovat a diskutovat o nich s jejich autory.

Petřiny sever slavili konec roku na zahradě
Předposlední květnový den patřil na Petřinách-sever Zahradní slavnosti. Velkolepá společenská událost je tradičně vrcholem oslav Dne dětí. Zahrada byla i tentokrát plná výtvarných děl včetně pozoruhodných židlí-skulptur.

Nejmladší atleti závodili na nových drahách
Tři kola sportovního klání atletických přípravek se konaly v květnu na stadionu DDM na Kotlářce.

Školáci točili do soutěže filmy o drogách
Druhý ročník Antifetfestu - amatérské filmové soutěže na téma prevence závislostí a kriminality - ovládly práce dětí ze škol v Praze 6.

Centrum inspirace tvoří již 10 let
Deset let nabízí pestrou paletu svých služeb sdružení Občanská inspirace, které oslavilo v květnu výročí založení. Slavnost se konala v budově mateřské školy Charlese de Gaulla, kde působí Centrum inspirace a tvořivosti zejména pro rodiče s malými dětmi.

 
© NOVINY MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 6
Šestka
oficiální noviny městské části Praha 6
náklad: 56 000 výtisků
vychází 11x ročně
Registrační číslo MK ČR 13180
Od března 2014 vydává:
Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
IČ: 00063703
tel. 220 189 111
www.praha6.cz