www.praha6.cz
email

Přehled článků čísla 4/2008

Radnice jde do rekonstrukce, úřad se musí stěhovat
Již jen měsíc bude fungovat úřad obvyklým způsobem. Poté čeká úředníky jednotlivých odborů, kanceláře radních i starosty náročné stěhování. Budova radnice se na rok a půl promění ve staveniště, aby se mohla uskutečnit její celková rekonstrukce. Úřad se po tuto dobu přesune na detašovaná pracoviště.

Slovo starosty Tomáše Chalupy pro Šestku

  • Blíží se datum stěhování radnice do Břevnova a na Dědinu. Neobáváte se, že se tím ztíží občanům podmínky pro vyřizování jejich záležitostí?
  • Kácení stromů na různých místech Prahy 6 vyvolává vlnu nespokojenosti. Lze to vůbec nějak obhájit?

Díky prodeji pozemků v Břevnově bude opraven park a potok
Na březnovém jednání schválili zastupitelé prodej obecních pozemků při Radimově ulici poblíž parku na Kajetánce v Břevnově. Nový majitel pozemků, který vyšel vítězně z výběrového řízení, hodlá v místě postavit bytové domy. Zároveň se zavázal obnovit okolní park.

Praha 6 pronajímá obecní byty
Městská část nabízí pronájem bytů za nejvyšší nabídku. Výše nájmu je jediným hodnotícím kritériem výběrového řízení.

Prahu 6 čeká velké kácení stromů, nahradí je však výsadba nových
Chystané stavbě městského okruhu v úseku od Myslbekovy ulice po Prašný most budou muset ustoupit stromy a keře podél ulice Milady Horákové. O povolení ke kácení stromů požádal odbor městského investora pražského magistrátu úřad šesté městské části. Odbor dopravy a životního prostředí Prahy 6 po přezkoumání žádosti kácení povolil, nikoliv však v plném rozsahu.

Internetová diskuze nebude anonymní
Volná internetová diskuze na radničních internetových stránkách (www.praha6.cz/forum) bude mít nový režim. Každý návštěvník, který bude chtít vložit svůj příspěvek, se bude muset zaregistrovat. Při registraci bude nutné uvést pravé jméno, adresu a skutečnou emailovou adresu, na kterou zpětně obdrží heslo pro vstup do diskuze.

Nejlepší šachisté hráli o pohár
Na šedesát dětí ze základních škol Prahy 6 se v březnu utkalo v královské hře - šachách při tradičním turnaji, který uspořádala ZŠ nám. Interbrigády.

Kvůli údržbě se bude létat přes Prahu 6, od půlnoci však bude klid, letiště se uzavře
Veškerý letecký provoz se z důvodu pravidelné dráhové údržby na tři týdny opět přesouvá z hlavní dráhy 06/24 na vedlejší runway 13/31, která vede přes Bílou horu, Ruzyň a Dědinu. Přesun provozu začal 2. dubna a potrvá do 21. dubna. V noci však letadla přes tuto dráhu létat tentokrát nebudou.

Projekty žádají o dotaci z EU, na Dědině začaly úpravy v zeleni
Revitalizace sídliště na Dědině by mohla být financována z fondů Evropské unie. Zastupitelé souhlasili s tím, aby byl projekt zařazen mezi žádosti o dotaci z operačního programu Praha  Konkurenceschopnost. Žádost byla podána na konci března. O dotaci bude žádat i další projekt, a to na revitalizaci sportoviště při základní škole na Dlouhém lánu.

Rozhovor s Petrem Hrdinou, předsedou komise pro sportovní aktivity

  • Čím se zabývá komise, které předsedáte, zabývá?
  • Při udělování grantů upřednostňujete spíše masové sporty nebo podporujete i sporty okrajové?
  • Je podle Vás správné, že městská část podporuje granty sportovní kluby a oddíly, i když si řada z nich sama vydělává?

Velikonoční zvyky bavily děti i dospělé
Velkému zájmu dětských i dospělých návštěvníků se těšil velikonoční program v Písecké bráně, který letos poprvé zorganizovala městská část.

Slet čarodějnic na Ladronce se pokusí o rekord
Poslední dubnový den ožije Ladronka již třetím ročníkem Čarodějnic.

TV6 má cenu a rozšiřuje vysílání do mobilů i do kina
Internetová televize TV6, která mapuje dění v šesté městské části, se stala nejlepší elektronickou službou ve finále krajského kola celostátní soutěže Zlatý erb. TV6 zároveň získala zvláštní cenu poroty k měsíci internetu  za verzi s titulky pro neslyšící.

Vytěžená zemina z okruhu pojede vlakem
Stavba městského okruhu zvolna zasahuje Prahu 6, radnice jedná o vhodných trasách odvozu zeminy.

Sokol Dejvice I. slavil 120 let
Velkolepou přehlídkou jednotlivých oddílů oslavil Dejvický Sokol své 120. výročí založení. V sokolovně v Bubenečské ulici předvedli jeho členové při slavnostní akademii to nejlepší ze svého sportovního umění.

Knihovny v Praze 6 zažily iNOC
Desítky lidí přilákal na různá místa Prahy 6 první ročník akce nazvané i-NOC, která se uskutečnila poslední březnový pátek. Ve svém novém projektu připravila městská část návštěvníkům dvanáctihodinový maratón plný literatury a čtení, autogramiád a diskusí o knihách.

Den otevřených dveří a přijímací řízení v novém
Tři měsíce po symbolickém znovuotevření zrekonstruované Základní školy Pod Marjánkou 2 měli rodiče další příležitost navštívit tuto školu.

Popmuseum připomíná čtvrt století "nové vlny se starým obsahem"
Popmuseum v kulturním centru Kaštan představilo svoji první letošní výstavu s názvem "Nová vlna se starým obsahem". Vernisáž výstavy o rockové generaci počátku 80. let odstartoval koncert skupiny Jasná páka s Davidem Kollerem jako hostem.

Osudy našich sousedů ve škole
Výstava Osudy našich sousedů věnovaná místním občanům, jejichž život významně ovlivnila doba 2. světové války nebo doba totality, již opustila prostory Písecké brány. Radnice Prahy 6 ale dál využívá projekt, tedy zvukový, obrazový a textový materiál shromážděný občanským sdružením Post bellum, ve školách.

Pohyb a hudba rozhýbaly Petřiny
Čtvrtý ročník soutěže v amatérském aerobiku se konal poslední březnový víkend v základní škole Petřiny - jih. Soutěž pro děti z Prahy 6, kterou organizuje cvičitelka Katka Černá s podporou městské části, si rok od roku získává větší popularitu.

Zemřel legendární hokejista Stanislav Konopásek, Čestný občan Prahy 6
Po dlouhé nemoci zemřel 6. března světově uznávaný sportovec a Čestný občan Prahy 6 Stanislav Konopásek.

Na škole Destinnové se rozdávaly Zlaté Emy
Celoškolní literární a výtvarnou soutěž Zlatá Ema zorganizovali učitelé na základní škole nesoucí jméno známé pěvkyně. Autoři nejlepších prací byli vyhlášeni na již 4. ročníku koncertu k poctě Emy Destinnové, který se konal v březnu u příležitosti 130. výročí jejího narození.

 
© NOVINY MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 6
Šestka
oficiální noviny městské části Praha 6
náklad: 56 000 výtisků
vychází 11x ročně
Registrační číslo MK ČR 13180
Od března 2014 vydává:
Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
IČ: 00063703
tel. 220 189 111
www.praha6.cz