www.praha6.cz
email

Přehled článků čísla 12/2008

Vánoční stromy svítí, nastal čas Adventu
Prahu 6 lemuje vánoční výzdoba, Advent začal. Na Břevnově, u Písecké brány i na Vítězném náměstí v Dejvicích se rozsvítily vánoční stromy. Až do Vánoc připravila Praha 6 bohatý program, poprvé má i své trhy.

Slovo starosty Tomáše Chalupy pro Šestku

  • Zatímco v celé Praze je situace v kultuře napjatá, vy opravujete už třetí divadelní scénu. Tentokrát přišel na řadu Spejbl a Hurvínek. Je to rozumné?
  • Ale každé divadlo má přece jiné dispozice a jiné návštěvníky…

Pražský okruh: další odklad
Nejvyšší správní soud (NSS) zrušil na konci října jednu ze schválených změn územního plánu Prahy. V tisku se následně objevily informace o tom, že je vážně ohrožena stavba Pražského okruhu, který má ve variantě „J“ vést z Ruzyně přes Suchdol do Březiněvsi.

Ohleduplné společnosti dostaly cenu
Letecké společnosti KLM a Australian Airlines jsou nejohleduplnější k životnímu prostředí. Zvítězily ve 2. ročníku soutěže o Nejtiššího dopravce, kterou vyhlašuje Letiště Praha společně s Prahou 6. Ceny zástupcům společností předali ředitel letiště Miroslav Dvořák a starosta Tomáš Chalupa.

Sídliště Dědina hlásí: hotovo!
Na novém náměstíčku na sídlišti Dědina mezi slavnostním osvětlením tikají hodiny. Stejné, jaké si obyvatelé panelových domů kolem Ciolkovského ulice poprvé prohlédli před třemi lety na fotografiích k projektu na revitalizaci Dědiny. Nyní může sídliště hrdě ukazovat nový kabát.

Hřiště pro seniory čeká na první sportovce
Na deseti strojích pod širým nebem si lze protáhnout a posílit záda, paže nebo nohy. A to všechno tak, aby to zvládli i starší lidé. Právě pro ně je určeno zcela nové „hřiště pro seniory – hřiště pro všechny generace“, které radnice nechala umístit na Petřinách do vnitrobloku domů u ulic Na Petřinách, Peštukova a Čílova.

Rekonstrukce školek zvyšují jejich kapacity
Úplně novou třídu získala z původní terasy mateřská školka v Parléřově ulici. Rozšířila se tak její kapacita o 15 míst. To byl také jeden z důvodů generální rekonstrukce, která probíhala od začátku prázdnin.

Hurvínek hraje na Dlabačově, divadlo se opravuje
Příznivci divadla Spejbla a Hurvínka musejí od prosince za svými oblíbenými dřevěnými loutkami do provizorního útočiště do sálu v Orea hotelu Pyramida na Dlabačově. Na začátku roku zahájí městská část rekonstrukci stávajícího divadla, které je v obecním domě na Dejvické ulici.

Radnice opraví další hřiště
Do konce letošního roku, pokud to počasí dovolí, by měla být dokončena rekonstrukce dalšího hřiště a parku, tentokrát ve vnitrobloku domů mezi ulicemi Albánská a Čínská v Bubenči.

Školáci z Petřin tvoří dokument o hrdinovi Roubíkovi
Žáci ZŠ Petřiny-jih se přihlásili do projektu, které vyhlásilo ministerstvo obrany, s názvem Bojovníci proti totalitě očima dětí.

Vánoční trhy na ZŠ Petřiny sever
Petřinští školáci si chtějí vydělat na své adoptivní děti. Již několik let podporují školní docházku dětí z Indie a na charitu si shánějí peníze prodejem svých výrobků.

Devadesátiletý generál Sedláček sepsal paměti
Čestný občan Prahy 6, generálporučík Tomáš Sedláček, sepsal své životní vzpomínky. Knihu „Vydržet!“ slavnostně pokřtil v listopadu v Pelléově vile. Předmluvu ke knize napsal prezident Václav Klaus, který Sedláčka u příležitosti Dne veteránů povýšil do hodnosti armádního generála.

Tajemství keltských mečů v Ruzyni
Nečekaný objev čekal archeology, kteří prováděli v Ruzyni archeologický výzkum na ploše bývalé továrny na baterie mezi ulicemi Karlovarská, Na Jivinách a Pod Karlovarskou silnicí.

Otázky a odpovědi k zavedení placeného parkování a dopravě v Praze 6
diskuze z www.praha6.cz

Běh 17. listopadu: Podzimní hemžení ve Hvězdě
Snad ani nejstarší veteráni nepamatují tak teplé a slunečné počasí při běhu 17. listopadu, který je akademickým mistrovstvím ČR v přespolním běhu a zároveň veřejným závodem pro příchozí.

Malí stepaři z Karamelky jsou vícemistry republiky
Taneční soubor Caramelka z Prahy 6 se z Mistrovství České republiky v country tancích vrátil se stříbrnou medailí.

Vlčími máky uctili památku válečných veteránů
Den veteránů, původně oslava příměří, které ukončilo v roce 1918 první světovou válku, se v novodobé české historii připomínal poprvé v roce 1999. Symbolikou památky padlých jsou vlčí máky.

Letiště připravilo prosincové rozptýlení pro malé i velké milovníky letectví
Vánoční atmosféru na Letišti Praha si užijí účastníci řady řádných i mimořádných exkurzí, které jsou připraveny i na dny vánočních svátků a na konec letošního roku.

 
© NOVINY MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 6
Šestka
oficiální noviny městské části Praha 6
náklad: 56 000 výtisků
vychází 11x ročně
Registrační číslo MK ČR 13180
Od března 2014 vydává:
Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
IČ: 00063703
tel. 220 189 111
www.praha6.cz