www.praha6.cz
email

Přehled článků čísla 11/2008

Praha 6 má jasno, kde budou zóny
Zóny placeného stání v Praze 6. Pro jedny strašák, že už nikdy nezaparkují tam, kde doposud. Pro druhé naděje, že konečně najdou místo třeba i před svým domem. Jak je to doopravdy a pro koho mají být přínosem?

Slovo starosty Tomáše Chalupy pro Šestku

  • Připravili jste model pro parkovací zóny v Praze 6. Domníváte se, že najdete u lidí oporu pro jejich zavedení?
  • Nejvyšší správní soud rozhodl o zrušení některých částí územního plánu hlavního města. V praxi to ale znamená ohrožení některých důležitých staveb v Praze 6, např. modernizace letiště a nebo stavbu silničního okruhu.

Voliči z Prahy 6 vybrali senátora ODS
Senátorem za volební obvod č. 27, jehož součástí je i část Prahy 6, se stal kandidát ODS Zdeněk Schwarz. Své vítězství z prvního kola obhájil i ve druhém kole voleb, když získal 60,21 % hlasů voličů. Porazil tak Blanku Heindlovou z ČSSD, jíž dali voliči 39,78 % hlasů.

Nejdůležitější otázky a odpovědi k zónám placeného stání
Kde jsou v Městské části Praha 6 plánovány zóny rezidenčního parkování?

Praha 6 má nové partnerské město: Bayreuth

Praha 6 získala nového partnera. Je jím bavorské město Bayreuth, které se nachází v německém správním obvodu Oberfranken, několik desítek kilometrů od západní části našich hranic. Dohodu o přátelské spolupráci podepsali v říjnu starosta Bayreuthu Michael Hohl a starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa.

Letiště informuje o dráze

Letiště Praha připravuje na listopad a začátek prosince informační kampaň k projektu stavby paralelní dráhy. V infostanech se lidé mohou ptát přímo zástupců letiště.

Občanské průkazy vydané do roku 2003 je třeba vyměnit

Kolem dvou a půl tisíce občanů Prahy 6 se ještě v letošním roce týká výměna starých občanských průkazů bez strojově čitelných údajů za nové. Staré průkazy vydané do 31. 12. 2003 přestanou platit s posledním dnem roku. Žádost o nové je třeba podat do konce listopadu.

Novinka v přidělování grantů v Praze 6
„Kdo čerpá peníze, měl by pomáhat ostatním“

Nové refýže – dobrá zpráva pro chodce

Dopravní podnik pokračuje v úpravách refýží. V Praze 6 jsou na řadě další dvě, a to na zastávce Bořislavka a Nad Džbánem. Ocení to i motoristé, kteří se nemusejí dále obávat, že by jim ze zastávky bez zábradlí spadli lidé čekající na tramvaj pod kola.

Rozhovor s Petrem Martanem, předsedou dislokační komise

  • Jaký je v současné době stav nebytových prostor na Praze 6?
  • Je o komerční pronájem zájem?
  • Jaký je zájem o pronájem garáží?

Praha 6 hostila oslavy k vzniku ČSR, Evropskou jeli vojáci...

„Je na místě připomenout odhodlání, hrdinství a oběti tisíců československých legionářů, kteří se významně zasloužili o vznik státu Čechů a Slováků. Je na místě připomenout odvahu tisíců našich spoluobčanů, kteří na frontách druhé světové války i v domácím odboji bojovali za znovuobnovení Československa po jeho rozbití,“ řekl prezident Václav Klaus při zahájení vojenské přehlídky k 90. výročí vzniku ČSR. Byla první oficiální vojenskou přehlídku od roku 1985. Pořádala ji Armáda ČR. Na Evropské se předvedlo na dva tisíce příslušníků armády, policie a dalších jednotek záchranného systému. Po silnici projelo 196 kusů techniky.

Nejlepší učitelé dostali ocenění za svou práci
Radnice znovu vyzdvihla práci nejlepších učitelů na základních školách v Praze 6. Letos již počtvrté rozdávala ocenění Vynikající učitel.

Arabská slaví a pořádá koncert absolventů
Známí moderátoři Pavel Zuna a Mirka Čejková se na chvíli vrátili do školy – na Gymnázium Arabská, které oba vychodili. Nebyli to však jen oni, kdo se po letech vrátil na místo činu, ale desítky dalších absolventů. Gymnázium Arabská totiž slavilo 50 let svého založení.

Strážníci kontrolovali hřiště

Dvacet dětských hřišť a jejich okolí v Praze 6 zkontrolovali strážníci. Hledali jehly a injekční stříkačky, všechna místa byla nakonec v pořádku.

Tísňový systém pro seniory zaplatila nadace
Domov pro seniory Elišky Purkyňové na Vítězném náměstí má nové oddělení pro imobilní klienty. Nyní i s elektronickým tísňovým systémem.

Tradice, pouťové atrakce a voňavá jídla, to je posvícení

15. břevnovské posvícení provázelo příjemné teplé podzimní počasí, které vedlo i k rekordní návštěvnosti. Začátkem října se přišlo k břevnovskému klášteru pobavit přes 50 tisíc návštěvníků.

Liboc má opravenou kapličku

Kaplička se sochou sv. Jana Nepomuckého v Liboci dostává po letech důstojnou podobu. V listopadu budou dokončeny práce na její renovaci, které městská část zahájila na jaře.

Dejvické uvede představení pro seniory

Dejvické divadlo zve v sobotu 22. listopadu všechny „dříve narozené“ diváky a příznivce divadla na speciální odpolední představení.

Podzim na Hanspaulce

Základní škola Hanspaulka přichází na podzim opět s mnoha zajímavými akcemi.

„Budu jako Šebrle!“, věřili si mladí závodníci i rodiče

Heslo akce přilákalo malé atlety a jejich rodiče v polovině října na Stadion Mládeže na Kotlářce, kde se uskutečnil atletický pětiboj dětí s rodiči.

Den sportu na Ladronce spojil různé disciplíny

Říjnové slunečné dny byly jako stvořené k poslednímu venkovnímu sportování. Městská část nezaváhala a spolu se společností Mohila připravila již druhý ročník Dne sportu Prahy 6, který se stejně jako vloni odehrál na břevnovské pláni, cyklistický závod pak v okolí plochodrážního stadionu na Markétě.

Ve střešovické ÚVN léčí již sedmdesát let

Do konce letošního roku mají návštěvníci střešovické ÚVN možnost zhlédnout na panelech a ve vitrínách umístěných v atriu nemocnice bohatou historii i současnost jedné z nejprestižnějších nemocnic v České republice. Ta slaví v letošním roce 70 let od svého založení.

Ohlédnutí za výročím ČSR

Do 16. listopadu mohou lidé v Písecké bráně zhlédnout souhrnnou výstavu, která uzavírá cyklus série osmičkových výročí. Výstava představuje významné osobnosti a události, které směřovaly ke vzniku Republiky československé v roce 1918.

 
© NOVINY MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 6
Šestka
oficiální noviny městské části Praha 6
náklad: 56 000 výtisků
vychází 11x ročně
Registrační číslo MK ČR 13180
Od března 2014 vydává:
Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
IČ: 00063703
tel. 220 189 111
www.praha6.cz