www.praha6.cz
email

Přehled článků čísla 5/2007

Dejvickou bude znít hudba
Jarní kulturní akce se přesouvají do Dejvic a Bubenče. Ve státní svátek 8. května, k výročí konce 2. světové války, připravila městská část také letos bohatý hudební program a tradiční Slavnosti na Štrozoku se uskuteční v polovině května.

Slovo starosty Tomáše Chalupy pro Šestku

 • Zastupitelstvo rozhodlo, že zruší jesle. Co budou dělat rodiny, které je využívaly?
 • V čele skupinky protestujících proti tomuto rozhodnutí stojí rodič, matka, která nemá bydliště v Praze 6. Jak jim pomůžete?
 • Nedávno byla zahájena distribuce programového prohlášení. Proč to trvalo tak dlouho od voleb?
 • Radní vydali „jízdní řád“ Prahy 6
  Základní dokument o směřování městské části, jakýsi jízdní řád pro následující čtyři roky, je na světě. Programové prohlášení rady městské části pro období 2006–2010 je ve dvou tisících výtisků k dispozici v informačních kancelářích radnice a je i na jejích webových stránkách.

  Krátce

 • Do 9. května musejí obyvatelé Ruzyně, a Bílé hory vydržet hustý letecký provoz nad svými hlavami.
 • Úklidy vozovek a chodníků pokračují v Praze 6 až do 23. 5.
 • V ulicích Prahy 6 druhým rokem uklízejí kromě firem i nezaměstnaní, bezdomovci, vězni a lidé vykonávající alternativní trest.
 • Zastupitelé schválili prodej Delty
  Nákupní centrum Delta na Dědině bude mít soukromého majitele. Prodej celého objektu schválilo v dubnu zastupitelstvo. Do městské kasy přibude 62,5 milionu korun, které za Deltu nabídla společnost Amadeus. Ta zvítězila ve výběrovém řízení. Podmínkou prodeje ze strany městské části bylo zachování stávajících služeb.

  Dům seniorů Na Dračkách roste, připravují se pravidla pro bydlení
  Výstavba bytového domu pro seniory v ulici Na Dračkách ve Střešovicích pokračuje rychlým tempem. První obyvatelé se do něj budou moci stěhovat již na podzim.

  Obyvatele Prahy 6 zaskočilo stěhování ČSSZ
  Na Pražskou správu sociálního zabezpečení v Praze 6 chodili lidé v dubnu zbytečně. Územní pracoviště již nemá sídlo na Kladenské ulici. Záležitosti s důchody, nemocenskou, přehledy příjmů a ostatní požadavky z oblasti sociálního zabezpečení musí lidé z Prahy 6 nyní jezdit řešit na novou adresu, do klientského centra v Sokolovské ulici v Praze 9 poblíž stanice metra Vysočanská.

  Štrozok po staročesku
  Tradicí, která zůstala z oslav výročí povýšení Bubenče na město, je Jarní bubenečský jarmark neboli Slavnosti na Štrozoku, které se letos uskuteční o víkendu 19. a 20. května.

  Sezóna koupání začala
  Díky opravdu teplému počasí přichází zahájení plavecké sezóny na koupalištích v pravý čas.

  V Praze 6 dojde ke zvýšení počtu městských strážníků
  První náměstek pražského primátora Rudolf Blažek navštívil v dubnu spolu se starostou Tomášem Chalupou jednotky záchranného a bezpečnostního systému hlavního města, které sídlí v Praze 6. Nevynechali hasičskou stanici na Petřinách, obvodní ředitelství policie a městské policie.

  Semafor i panely chrání chodce
  Přechod přes Patočkovu ulici u břevnovského již chrání světelný semafor. V místě nedávné tragické nehody u zastávky Říčanova o pár desítek metrů výše již řidiči díky dopravním opatřením jezdí krokem.

  Garáže na Dědině se stavět nebudou
  Na sídlišti Dědina se nebudou stavět hromadné garáže. Místní lidé si jejich výstavbu buď nepřejí nebo je nehodlají využívat za předpokládanou cenu 1200 – 1500 korun měsíčně. Přestože všechna odborná stanoviska i každodenní zkušenosti poukazují na nedostatek parkovacích stání v této lokalitě, radnice plánovaný garážový dům v ulici U Valu stavět nebude. Lidé zřejmě budou dále parkovat všude, kde se dá, bez ohledu na dopravní předpisy.

  Změny v sídlišti nebudou tak velké
  Revitalizace sídliště na Dědině nebude tak rozsáhlá, jak plánovala radnice. Z původního projektu, který měl zásadně změnit a vylepšit tvář celého sídliště, se ustoupilo kvůli požadavkům místních občanů. Ti si tak velké změny nepřáli, sdružení nájemníků SON také požadovalo, aby projekt nebyl tak nákladný.

  Rozhovor s Ingrid Kejkrtovou radní Prahy 6

 • Ve Vaší kompetenci je řízení oblasti kultury. Jak byste charakterizovala kulturní politiku Prahy 6?
 • Máte v kompetenci také grantovou politiku směrem k Evropské unii. Jaká je šance Prahy 6 získat dotaci pro městskou část?
 • Do oblasti kultury spadá i ochrana kulturních památek, kterých v Praze 6 není málo. Jak si poradíte s nimi?
 • Jesle na Petřinách končí, místo nich bude školka
  Jediné zařízení v Praze 6, kam rodiče mohli umístit děti do tří let, končí provoz na konci června. Na místě jeslí v Šantrochově ulici na Petřinách vznikne mateřská škola. O ukončení ztrátového provozu jeslí rozhodli v dubnu zastupitelé.

  Rychlobruslaři na Ladronku podle nového řádu nesmějí
  V nejoblíbenějším bruslařském areálu na Ladronce je zakázána jízda rychlobruslařům i jízda v závěsu na in-line bruslích. Rozhodla o tom radnice, která je vlastníkem areálu. Vedly ji k tomu stížnosti rekreačních bruslařů i obavy o bezpečnost dětí.

  Výlety se Šestkou v květnu a červnu

 • Z Čerčan na Zlenickou hlásku
 • Z Hvězdonic do Čerčan přes Hradiště
 • Vivat, Břevnov, vivat!
  Ohlédnutí za oslavami 100 let Břevnova

  Starší lidé jsou snadná oběť zlodějů
  Vedle dětí a žen patří senioři podle policejních statistik k nejohroženějším skupinám obyvatelstva.

  Atleti běhali v Šárce
  Na stopadesát závodníků se v dubnu zúčastnilo jednoho z nejstarších běžeckých závodů v Praze 6, letos již 21. ročníku Šáreckého běhu.

  Dívky cvičily o poháry
  Rok od roku vyšší úroveň sportovních výkonů předvádějí závodnice ze škol a sportovních oddílů z Prahy 6 v soutěži ve sportovním aerobiku O Petřinský pohár. To potvrdila i hlavní rozhodčí soutěže Radka Hanáková, mistryně světa ve sportovním aerobiku. V letošním třetím ročníku, který se konal v dubnu v hale ZŠ Petřiny – jih, soupeřilo o nejlépe předvedené cviky 240 startujících.

  Tatran Střešovice pojedenácté na florbalovém trůnu
  Florbalisté Tatranu Střešovice dokráčeli opět k metám nejvyšším, když ve finále play-off Fortuna extraligy porazili Torpedo Havířov suverénně 3:0 na zápasy. K zisku poháru letos zvolili nejkratší možnou cestu.

  Zemřel legionář a velký vlastenec
  Ve věku nedožitých 90 let zemřel 3. dubna generálmajor Antonín Špaček, předseda Československé obce legionářské, Čestný občan Prahy 6.

  100 let Břevnova v divadle MŠ Meziškolská
  K oslavám letošního břevnovského výročí přispěly svým dílem i děti z břevnovské školky Meziškolská

   
  © NOVINY MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 6
  Šestka
  oficiální noviny městské části Praha 6
  náklad: 56 000 výtisků
  vychází 11x ročně
  Registrační číslo MK ČR 13180
  Od března 2014 vydává:
  Úřad městské části Praha 6
  Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
  IČ: 00063703
  tel. 220 189 111
  www.praha6.cz