www.praha6.cz
email

Přehled článků čísla 4/2007

Břevnov oslaví stovku
Tak jako si Bubeneč před třemi lety znovu prožila svou chvíli slávy, když vzpomínala na své povýšení na město, letos se dočká "stoletý" Břevnov. Městská část společně se Spolkem břevnovských živnostníků a břevnovským klášterem připravila oslavy, které na chvíli vrátí čtvrti kouzlo doby před sto lety.

Slovo starosty Tomáše Chalupy pro Šestku

 • Poslední dny března rada pilovala své programové prohlášení. Co všechno Prahu 6 čeká?
 • Břevnov se připravuje na oslavy 100 výročí povýšení na město. Proč si je radnice připomíná?
 • Komunikace radnice byla oceněna několika cenami. Jste rád?
 • S jarním úklidem pozor na parkování
  Šedivé a zaprášené ulice prokouknou po jarním úklidu komunikací, který v Praze 6 začal 2. dubna a potrvá do 23. května. K Technické správě komunikací, která zajišťuje úklid vozovek, se připojí městská část s úklidem chodníků, který bude probíhat současně, ve stejný den.

  Poukázky částečně nahradí peněžité dávky
  Radnice zabrání zneužívání sociálních příspěvků k nákupu alkoholu a tabáku

  Velikonoční trhy pro děti
  Hojně navštěvované a oblíbené Velikonoční trhy již tradičně pořádala základní škola nám. Svobody.

  Radnice Prahy 6 sbírá ceny ...
  Právě aktivní internetová komunikace s občany a přístup k získávání informací byl jedním z důvodů, proč byl úřad Prahy 6 v březnu vyhodnocen jako nejlépe komunikující ze sedmapadesáti městských částí Prahy. Cenu převzal starosta Tomáš Chalupa při vyhodnocení výzkumu European Monitor of Government Communications 2007.

  Květiny do oken je možné zaplatit z grantu
  Do zkrášlování městské části chce radnice i letos zapojit obyvatele domů. Přispěje lidem na květinovou výzdobu oken formou grantů, o který lidé mohou požádat, pokud si sami květiny nakoupí a umístí do oken.

  Po street party zůstal nepořádek, radnice proti akci protestuje
  Nejen obyvatelé domů kolem Vítězného náměstí a kolemjdoucí, ale i radnice byla zaskočena a nemile překvapena rušnou street party, kterou v březnu uspořádaly "Iniciativa za sociální fóra" a "Iniciativa Ne základnám". Ohlašovatelem celé akce byl bývalý zastupitel hlavního města Prahy Miroslav Prokeš (KSČM). Starosta Tomáš Chalupa proti jejímu uspořádání dodatečně protestoval.

  Semafor na Patočkově bude stát v dubnu
  Slibovaný semafor na křižovatce Patočkovy a Bělohorské ulice bude stát již začátkem tohoto měsíce. Radnice o něj usilovala co nejdříve od říjnové tragické nehody, přesto jeho zřízení trvalo přes půl roku. Do té doby křižovatce pomohlo svedení dopravy do jednoho jízdního pruhu.

  Rozhovor s Janem Zárubou radním Prahy 6

  • S čím vším se na Vás mohou občané obracet?
  • Jak se hodláte starat o čistotu Prahy 6?
  • Rada Prahy 6 rozhodla na svém zasedání, že garáže na Puškinově náměstí se příštích čtyřech letech stavět nebudou. Jak ale hodláte řešit kritický nedostatek parkovacích míst v Dejvicích a Bubenči?

  Škole a funkcionalistické památce se vrátil lesk
  Celé pololetí se museli učitelé i žáci základní školy Benita Juáreze smiřovat s nepříjemnostmi, protože škola byla na půl staveništěm. Náročné období, po které městská část prováděla generální rekonstrukci celé školy, všichni zvládli a výsledek stojí za to. Funkcionalistické památce, která je výstavním dílem architekta Jana Gillara se vrátil lesk, který si zaslouží.

  Po Evropské a Patočkové bezpečně
  diskuse a názory čtenářů na www.praha 6.cz (ohlasy na plánovaná dopravní opatření z článku Šestky 2/07)

  Po letech konečně zmizí torzo opuštěné prodejny
  Veleslavínský strašák, zchátralá betonová konstrukce s vytlučenými okny a odpornými hadry obalenými kolem plotu, kterou si lidé pamatují jako bývalou výrobnu lahůdek Zeman a Zeman, snad konečně našla majitele, který je schopen objekt zrekonstruovat a využít.

  Kdo se postará o hřiště na Hanspaulce?
  Sportovní areál Hanspaulka hledá nájemce. Vyhlášení výběrového řízení na provozovatele areálu schválili v březnu radní. Areál o sedmi sportovištích, který nechala vybudovat radnice a spolu s dotací magistrátu stál přes 30 milionů korun, dosud spravovala společnost SNEO. Městská část nyní hledá nájemce, který by hřiště provozoval na vlastní náklady.

  Vítání jara na Hanspaulce: dovádění, burza i koncert
  Přestože škola neupadla v uplynulých měsících do zimního spánku ­ deváťáci obhajovali své závěrečné práce, projekt Expedice Tranzit prezentoval veřejnosti výsledky svého půlročního snažení, proběhl týden deskových her a Projektový týden, nyní na jaře se rozbíhá mnoho zajímavých aktivit.

  Nedělní výšlapy s holemi do Divoké Šárky
  S přátelsky naladěnou skupinou si užijete priessnitz walking.

  Fokus pomáhá lidem s duševním onemocněním a jejich blízkým
  Občanské sdružení Fokus Praha vzniklo v roce 1990. Jeho posláním je podpora lidí se zkušeností s duševním onemocněním spokojeně zvládat život a nalézat možnosti osobní realizace ve společnosti.

  Koncert ve škole věnovali seniorům
  Další, již třetí ročník koncertu k poctě Emy Destinnové, který pravidelně organizuje základní škola nesoucí jméno této světoznámé zpěvačky, byl letos věnovaný seniorům z Domova důchodců v Šolínově ulici.

  Dejvické divadlem roku

  Dejvické divadlo získalo potřetí cenu Alfréda Radoka pro divadlo roku "K našemu velkému potěšení ji získalo v roce, kdy slaví 15. let činnosti," řekla ředitelka divadla Eva Měřičková.

  Ten čvtrtek platí
  Jitka Molavcová a principál Semaforu Jiří Suchý si odskočili do Národního divadla a opuštěného jeviště se ujal soubor, který nastudoval hru Jiřího Štědroně Ten čtvrtek platí, neboli hudební komedii o tom, "jak to chodí".

   
  © NOVINY MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 6
  Šestka
  oficiální noviny městské části Praha 6
  náklad: 56 000 výtisků
  vychází 11x ročně
  Registrační číslo MK ČR 13180
  Od března 2014 vydává:
  Úřad městské části Praha 6
  Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
  IČ: 00063703
  tel. 220 189 111
  www.praha6.cz