www.praha6.cz
email

Přehled článků čísla 9/2006

Na operu s dekou a deštníkem

Představení Prodané nevěsty v Divoké Šárce bude mít po velkých ohlasech z loňského roku reprízu. Druhé a zároveň i poslední představení se bude opět konat na místě bývalého, kdysi slavného přírodního divadla, tuto sobotu 3. září ve 14 hodin.

Jaroslav Svěcený zahraje čestným občanům

Galakoncert „Slavné pražské housle čtyř staletí“ pořádaný u příležitosti udílení čestných občanství Prahy 6 se uskuteční 4. září od 19 hod. v bazilice sv. Markéty v břevnovském klášteře.

Automatická půjčovna kol

K metru, na nákup, na hřiště, do restaurace nebo na krátký cyklistický výlet se lidé budou moci vydat na půjčených obecních kolech. Záměr zřídit veřejnou automatickou půjčovnu kol  schválili radní v Praze 6.

Dřevěný domek na Babě si radnice nepřeje

Stálá expozice o funkcionalismu v Praze 6 a o budovách postavených v tomto architektonickém slohu bude ve zrekonstruovaném přízemí Skleňáku.

Nad garážemi budou fontány

Radnice začíná hledat výslednou podobu náměstíčka mezi ulicemi Kafkova a Wuchterlova. Odborníci i veřejnost se mohou zúčastnit výtvarné soutěže na řešení vodních kaskád. Soutěž vypsal odbor územního rozvoje radnice Prahy 6.

Volit zastupitele budeme v říjnu

Komunální volby se do zastupitelstva se budou konat 20. a 21. října. Na území naší městské části budou voliči vybírat zastupitele pro Prahu 6 a současně do kandidáty zastupitelstva hlavního města Prahy. Volby do senátu se v Praze 6 letos nekonají.

Ladronka i sál Globus nominovány na Stavbu roku

Zrekonstruovaná usedlost Ladronka a sál Globus pro divadlo Semafor postoupily do druhého kola soutěže o titul Stavba roku. Dostaly se tak do užší nominace 24 staveb, která vzešla z původních čtyřiačtyřiceti.

Opravované školy zahajují později

Zatímco většina ze sedmi tisíc školáků si musí připravit školní aktovky již 4. září, na Dědině a v ZŠ B. Juareze začínají školní rok až jedenáctého. Důvodem odkladu, který muselo schválit i ministerstvo školství, jsou náročné rekonstrukce obou škol. „Prostory potřebné k zahájení výuky budou o týden později již připravené,“ uvedla místostarostka Trnková, která potvrdila, že práce na obou rekonstrukcích běží podle plánu.

Ze školy rovnou na hřiště

V Praze 6 přibyla během prázdnin další opravená hřiště. „Myslela jsem, že děti dřív vyrostou, než tu bude znovu hřiště. Teď jsem moc ráda a dětem se tu líbí,“ říká paní Hanousková o hřišti v ulici José Martiho.

Chodníkový program pokračuje

Opravy povrchů chodníků a vozovek, ať již v rámci radničního chodníkového programu nebo v důsledku oprav inženýrských sítí, budou intenzivně pokračovat i v podzimních měsících.

Vojska zkříží zbraně na Bílé hoře

Výročí 385 let památné tragické bitvy na Bílé hoře, která se odehrála v roce 1620, se slavilo právě před rokem. Skupina historického šermu Rytíři Koruny České připravila tehdy připomenutí této události evropského formátu. Letos se úspěšnou akci chystá zopakovat.

Domov čtyř světů slaví 10. narozeniny

Domov sv. Karla Boromejského v Řepích, slaví letos 10. výročí znovuobnovení své činnosti. Své brány otevřel poprvé veřejnosti 29. 8. 1996.

Zeleň v létě prošla kontrolou, zalévání stálo více peněz

Červencová horka, kdy se teploty na slunci nezřídka blížily 40 stupňům celsia, se promítla do péče o zeleň.

Motory plochodrážních strojů hřměly Břevnovem

Silné silniční motorky Harley–Davidson, plochodrážní speciály i nejdelší motocykly světa Čechie/Böhmerland obdivovala veřejnost o víkendu před Ladronkou.

Jiří Suchý se znovu oženil

Nebylo to žádné velké divadlo, jak bývá u herce jeho formátu zvykem. Malá, decentní svatba.

Dům dětí slaví padesátku

DDM U Boroviček na Bílé hoře oslaví během září 50 let trvání. V roce 1956 vzniklo v Praze 6 státní zařízení pro volný čas dětí a mládeže, na jehož činnost později navázal tehdejší ODPM, dnešní DDM.

Slovo starosty Tomáše Chalupy pro Šestku

  • Září bývá každoročně měsícem řady aktivit a akcí. Na co všechno se mohou po prázdninách těšit obyvatelé Šestky?
  • Rozpočet na další rok je v těchto dnech předmětem debat nejen naší městské části, ale i hlavního města či státu. Čekají nás nějaká překvapení?

Výstava hledá sedm divů

Po dvou letech na stejném místě, ve stanu na Vítězném náměstí, se lidé budou mít možnost znovu ohlédnout za tím, jak se změnila tvář Prahy 6. A také nahlédnout do budoucnosti.

Provoz na letišti sužuje Prahu 6
Letadla nad Hanspaulkou a Babou, přestože tudy žádný letový koridor nevede? Poslední dobou nic výjimečného. A to nejen přes den, ale třeba ve tři ráno

Permoník počtvrté odkrývá poklady
Velká dobrodružná hra Permoník pro školáky z Prahy 6 opět začíná. V šesti zkouškách budou děti usilovat o barevné kameny, aby získaly závěrečný křišťálový poklad. Budou muset překonat sami sebe, navzájem si pomáhat, být bystří, silní i odvážní.

Řada komunikací na šestce zrychlí

Také v Praze 6 se zintenzivnila diskuse o tom, zda je umístění všech značek omezujících rychlost účelné a opodstatněné. Na internetových stránkách radnice lidé debatují, kde a proč by bylo vhodné zvýšit povolenou rychlost.

 
© NOVINY MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 6
Šestka
oficiální noviny městské části Praha 6
náklad: 56 000 výtisků
vychází 11x ročně
Registrační číslo MK ČR 13180
Od března 2014 vydává:
Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
IČ: 00063703
tel. 220 189 111
www.praha6.cz