www.praha6.cz
email

Přehled článků čísla 7/2004

Unikátní galerie na Hadovce
Galerii pod širým nebem vytvořilo šest soch v parku Hadovka ve Velvarské ulici, které do něj byly instalovány na konci června. Jsou to díla umělecké skupiny Tvrdohlaví a uspěla ve výtvarné soutěži s tématem „sdílení cesty“, kterou vypsala radnice.

Spanilá jízda motorek Harley-Davidson začínala na Džbánu
Burácení motorek bylo slyšet na Evropské více než jindy. Elegantní stroje Harley-Davidson se na sraz 11. národní H–D rallye začaly sjíždět již v pátek 10. června. Malá podvečerní jízda na Okoř dala obyvatelům kolem Džbánu vědět, že už jsou zase tady.

Armáda obsadila Vypich
Nad Vypichem přelétá vojenský vrtulník Mi 17 a z něj vyskakuje pětice parašustistů. Bezchybně doskočí. Z další bojové helikoptéry Mi 24 se po lanech k zemi spouští členové zásahové jednotky, aby zneškodnili zloděje. O chvíli později se na stejném místě pochoduje čestná stáž.

Mistři squashe ze strahovského klubu jsou pyšní na titul
Skvělým a trochu neuvěřitelným úspěchem zakončili squashovou extraligu hráči Squash Clubu ze strahovských kurtů. Po jedenácté v řadě získali titul mistra extraligy družstev, letos poprvé v soutěži play off, kde porazili brněnský SK Tollens.

Gymnázium Nad Alejí slavilo kulatiny
Gymnázium Nad Alejí si oživilo konec letošního školního roku oslavami. K 20. výročí od založení školy vydalo nejen almanach, ale studenti spolu s učiteli připravili program na školní akademii, uspořádali výstavu studentských grafik v Makromolekulárním ústavu ČSAV, a na konci června se škola otevřela pro všechny bývalé učitele a žáky.

Office building - Horoměřická
Na místě bývalého autobusového nádraží na křižovatce třídy Evropské a ulice Horoměřická postaví německá firma Viterra developement komplex kancelářských budov.

Slavnost pro děti ve stopách Keltů
„Sluníčko svítí, voda na koupání je teplá, soutěže fungují, všichni se baví.“ Stručně a výstižně shrnul starosta Tomáš Chalupa průběh Dětského dne Prahy 6, který připravila na konci školního roku radnice na koupališti Petynka.

Srdíčkové hry na Červeném Vrchu zahájila bitva o Olymp
Velkolepé rozloučení se školním rokem si připravili žáci a učitelé základní školy Červený Vrch. Tradiční akce nazvaná „Táborák 2004“ byla letos stylizována jako připomínka nadcházejících olympijských her. Na Červeném Vrchu si udělali vlastní Srdíčkové hry.

Vzpomínka na generála Píku
Vojáci, politici a další hosté si připomněli 21. června před sídlem generálního štábu na Vítězném náměstí výročí smrti vlastence, vojáka a diplomata Heliodora Píky.

Z historie Prahy 6 - Hradčany
V obci je evidováno 47 ulic a 388 adres. Adresy v obci mají PSČ v rozsahu 118 00 až 169 00. V obci je evidováno 2283 obyvatel, z toho 984 mužů nad 15 let, 131 chlapců do 15 let, 1066 žen nad 15 let a 102 děvčat do 15 let.

Děti se připravovaly na nebezpečí
Přípravu na krizové situace a postupy při nenadálém nebezpečí si vyzkoušely děti ze Základní školy Marjánka při červnovém cvičení civilní obrany.

Evropská City na Bořislavce
Rezidenční a administrativně obchodní centrum s názvem Evropská City vyroste v budoucnu na Bořislavce.

Paměť zmizelého času
„Z rozhodnutí Jeho apoštolského veličenstva Františka Josefa I. dostal Bubeneč dne 26. října 1904 městský statut: ctižádostiví radní získali hned příštím rokem vlastní znak, v červeném štítu stříbrná hradební zeď opatřená cimbuřím a zlatou padací mříží. Nad ní v červeném poli, erbově tvarovaném, skáče zleva stříbrný beran.

Slavili jsme a ochutnávali
Školní zahradní jazyková slavnost má Pod Marjánkou tradici. Letos poprvé žáci prezentovali svá vystoupení nejen v angličtině a němčině, ale také v jazyce francouzském a španělském.

Břevnovská koloběžkiáda
Pořádný povyk na břevnovské pláni dokázalo udělat na sto padesát dětí na skládacích koloběžkách, když se navzájem povzbuzovaly při cestě do cíle.

Kdy se vybuduje síť veřejných toalet?
Lékař Lukáš Pollert, člen zastupitelstva, vstupoval do voleb s programem, který vzbuzoval úsměv a zároveň souhlasné pokyvování hlavami. Ano, Praha 6 potřebuje více veřejných záchodků. Jak to s jeho plánem vypadá nyní?

Rozhovor s tiskovým mluvčím Martinem Šalkem

Rada rozdělila ekologické granty
Rada městské části odsouhlasila finanční příspěvky na realizaci projektů v ekologické oblasti v roce 2004.

Největší účast
Volby do Evropského parlamentu, které se staly jednou z hlavních politických událostí začátku června, jsou dávno za námi. Nejen v celé ČR, ale po celé Evropě byly volby provázeny nezájmem a nízkou účastí voličů. Z celkových průměrů se Praha 6 vymyká.

Bezdomovci pomáhají s úklidem
S pravidelným úklidem ulic na šestce začali v červnu kromě zavedených úklidových firem pomáhat i bezdomovci. Po dohodě radnice s Armádou spásy byl pro úklid vyčleněn problematický úsek poblíž drážního tělesa.

Radnice spouští program bezpečných hřišť
Bezpečnost a čistota dětských hřišť – aktuální otázka právě v letních měsících, kdy na nich tráví volný čas nejvíce dětí. Radnice spouští nový program, jehož výsledkem mají být bezpečná hřiště na celém území Prahy 6. Jen letos by jich mělo být padesát.

Nový stacionář v domově
Senioři z Prahy 6 budou mít od října možnost stát se klienty nového stacionáře, který vznikne v rámci Domova důchodců v Šolínově ulici. Městská část poskytla domovu na kvalitní vybavení stacionáře 300 tisíc korun.

ZŠ Bělohorská 174 bourá a staví
Náročná, ale vytoužená rekonstrukce čeká Základní a Mateřskou školu Bělohorská 174 na Bílé Hoře. Poklepem na základní kámen nové přístavby, kterého se zúčastnili zástupci městské části, se začala vytvářet nová budoucnost této školy.

Celá škola na pódiu
V celé Praze jistě existuje mnoho škol. Jedna ze základních uměleckých škol Prahy 6 však o sobě dává příjemně vědět.

Slovo starosty
Otázky pro pana starostu:

  • Jak zpětně hodnotíte průběh a výsledky voleb do Evropského parlamentu?
  • V závěru června proběhlo zastupitelstvo, kam občané přišli ptát na prodeje obecních bytů. Řada dotazů se týkala možnosti prodeje třetím osobám. Jak se k tomu stavíte?
  • Měsíce prázdnin bývají pro novináře trochu „okurkovou sezonou“. Je tomu tak i na radnici?
  • Jak vůbec hodnotíte uplynulé první pololetí?

 
© NOVINY MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 6
Šestka
oficiální noviny městské části Praha 6
náklad: 56 000 výtisků
vychází 11x ročně
Registrační číslo MK ČR 13180
Od března 2014 vydává:
Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
IČ: 00063703
tel. 220 189 111
www.praha6.cz