www.praha6.cz
email

Přehled článků čísla 6/2004

Školky o prázdninách
Rodiče, kteří potřebují o letošních prázdninách využít služeb mateřských škol, mají možnost umístit děti do školek během celého léta.

„100 let města Bubenče“ se slaví již od června
Stoleté výročí města Bubenče oslaví společně městské části Praha 6 a 7. Šest velkých akcí bude probíhat od května do října, kdy oslavy vyvrcholí hlavním programem.

Cesta kolem světa
Už jste někdy cestovali kolem světa? Všichni, kdo přišli 18. května do školy Na Dlouhém lánu, si to vyzkoušeli. V tento den se uskutečnila prezentace projektu Cesta kolem světa, do kterého se zapojily třídy 2. stupně.

Rady škol – terra téměř incognita?
Občané občas žehrají na nedostatek možností vyjádřit se k nějakému konkrétnímu tématu, které pociťují ve svém každodenním životě jako palčivé. Někdy se skutečně stává, že chybí potřebná zákonná norma, aby bylo možné rychle zjednat nápravu.

Renault pomůže Domovu v Liboci
V květnu byl Domovu svaté Rodiny v Libocké ulici v Praze 6, kde pečují o mentálně postižené, slavnostně předán „sociální automobil“ Renault Kangoo.

Taťjana Medvecká: Ještě nemám dost vytancováno
Sledovat na jevišti herečku Taťjanu Medveckou je zážitek. Během jednoho představení dokáže vystřídat několik různých rolí – lehkou holku, obětavou manželku, afektovanou dámičku i ráznou vdovu… Různé ženy, různé povahy. Nevíte, co si vybrat a všechno jí snadno uvěříte. A jaká je doopravdy?

Přední Kopanina
Z historie Prahy 6
V obci je evidováno 10 ulic a 149 adres. Všechny adresy v obci mají PSČ 164 00. V Přední Kopanině je evidováno 383 obyvatel, z toho 161 mužů nad 15 let, 27 chlapců do 15 let, 160 žen nad 15 let a 35 děvčat do 15 let.

Nové žezlo ke 140 letům strojní fakulty
Strojní fakulta ČVUT slaví letos významné výročí – 140 let od zahájení samostatné vysokoškolské výuky strojního inženýrství na pražské technice. U této příležitosti začne používat nové děkanské žezlo, které bude předáno na červnovém zasedání vědecké rady. Děkan Prof. Ing. Petr Zuna, CSc. informoval i o mezinárodní vědecké konferenci k výročí fakulty.

Vzduchem létala kola
Nebezpečné akrobatické dovednosti, při kterých se divákům tajil dech, předváděli na dřevěném skoku amatérští jezdci bmx kol v rámci závodu Bike session o květnovém víkendu. Odvahu zúčastnit se závodu v předpolí Hvězdy našlo celkem 23 chlapců, převážně z Prahy 6.

Basketbalová akademie sbírá ceny
Moderní basketbalová hala, otevřená vloni při základní škole Petřiny-Jih, hostila v předposledním květnovém víkendu první velkou soutěž.

Rozhovor s inspektorkou životního prostředí Alicí Zajícovou

Zvláštní odměny členům volebních komisí
Vzhledem k mimořádné složitosti a obtížnosti zpracování výsledků voleb do Evropského parlamentu, kdy se předpokládá celonoční vytížení členů okrskových komisí ze dne 13. na 14. června, schválili radní Prahy 6 finanční dary pro členy volebních komisí.

Víme teď o Evropské unii možná víc než někteří dospělí
Na nedávný vstup České republiky do Evropské unie reagovaly i některé základní školy. Například na ZŠ Marjánka v Praze 6 probíhal během celého školního roku projekt o EU, do kterého se zapojili žáci prvního i druhého stupně.

Chodníky dostaly vysvědčení
Kvalita chodníků v naší městské části byla oznámkována jako ve škole. Od výborných jedniček po nejhorší pětky. Nyní čekají chodníky a vozovky rekonstrukce.

Klub pro mládež na Břevnově
Je pondělí těsně před čtvrtou odpoledne a v Anastázově ulici poblíž břevnovského kláštera, před branou bývalé mateřské školky, čeká skupinka čtrnáctiletých kluků.

Přestavba Ladronky zachová původní barokní podobu
Rekonstrukce historického objektu usedlosti Ladronka a jeho přeměna na zařízení, které budou využívat návštěvníci parku, si vyžádá devítiměsíční stavební maraton. Vše směřuje k jedinému cíli – maximálně uchovat podobu tohoto barokního stavení.

Florbalisté slavili úspěchy
Florbalisté ze Střešovic se radují z letošních úspěchů. Slovní hříčka na speciálně vyrobených tričkách s nápisem Tatran 4ever (Tatran navždy) oslavuje jejich čtvrtý titul mistrů ČR.

Závodní koloběžky udivily Břevnov
Speciální koloběžky s předním kolem velkým jako od bicyklu se staly terčem zájmu návštěvníků břevnovské pláně, kde se konalo neobvyklé mistrovství republiky. Nedaleko televizní věže se na asfaltovém okruhu sjeli milovníci koloběžkového sportu, aby si ve sprintérském závodě na 700 m vybojovali nominace na světový šampionát, letos poprvé pořádaný v ČR.

Opravy privatizovaných domů
Naše městská část používá veškeré prostředky vybrané na nájemném ze svých bytových domů výhradně na jejich údržbu a opravy. Dosud se tak dělo bez ohledu na to, kolik se vybralo na nájemném z jednotlivých domů.

Městská policie eviduje kola
Cyklistická sezona začala a s ní se bohužel zvýšil i počet krádeží jízdních kol.

Radnice opraví školy kompletně
Opravit základní školy tak, aby v dalších letech bylo třeba dělat jen běžné opravy a údržbu, to je nový přístup radnice k opravám.

Podvečer v galerii potěšil maminky
Koncert „Podvečer pro maminky“, který ve známé Galerii Miro v kostele sv. Rocha připravila Základní škola Marjánka, přilákal přes stovku rodičů. V hodinovém programu se předvedl školní flétnový a pěvecký sbor pod vedením ředitelky školy Anny Niklové a Radomily Krchové. Krátké vystoupení si připravily i děti z mateřských škol Jílkova a Parléřova.

Petynka otevřela brány
Koupaliště Petynka zahájilo letošní sezonu slavnostně. Přestřižení pásky nejmladším návštěvníkem otevřelo milovníkům slunce a vodních sportů cestu k bazénu, ale především do nově postavené budovy šaten. Aquapark Petynka, který je vyhledávanou a oblíbenou letní atrakcí, má po zimě moderní zázemí, jaké si zaslouží.

Slovo starosty
Otázky pro pana starostu:

  • V červnu proběhnou volby do Evropského parlamentu. Radnice zodpovídá za jejich organizaci. Jak probíhají přípravy?
  • Čím se z hlediska organizace tyto volby od těch, které známe liší?
  • Městská část zahajuje velkou rekonstrukci komunikací. Jak velkou část Prahy 6 chcete opravit?
  • Koupaliště Petynka zahájilo sezonu po zimní rekonstrukci areálu. Plánuje se další výstavba. Kdy se dočkáme kompletního aquaparku?

Spalovna kalů na ostrov nepatří
Rady šesté a sedmé městské části nesouhlasí s tím, aby kalové hospodářství bylo nadále na Císařském ostrově jako součást nové čistírny odpadních vod.

Policistu napadl nožem
Stážník městské policie Roman Vyšata se v květnu takříkajíc znovu narodil. Při kontrole dokladů ho bodl do krku upraveným kuchyňským nožem kontrolovaný muž. Jen o milimetry minul tepnu a další důležité orgány. Poraněný policista se z útoku zotavuje a plánuje návrat zpět do služby.

 
© NOVINY MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 6
Šestka
oficiální noviny městské části Praha 6
náklad: 56 000 výtisků
vychází 11x ročně
Registrační číslo MK ČR 13180
Od března 2014 vydává:
Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
IČ: 00063703
tel. 220 189 111
www.praha6.cz