www.praha6.cz
email

Přehled článků čísla 11/2004

Slovo starosty listopad/2004
Otázky pro pana starostu:

  • Tři měsíce jste nechal prověřovat úředníky radnice v úrovni jejich komunikace s občany. Proč?
  • Proč jste tento průzkum zadal externí firmě? Nemáte vlastní kontrolní oddělení?
  • Jak jste spokojen s výsledky auditu a co pro vás osobně výsledek znamená?
  • Předložil jste celou řadu opatření, kterými chcete změnit práci úřadu. Co si od nich slibujete?
  • Před sto lety se Bubeneč stala městem. Radnice připravila velké oslavy. Jak jste spokojen s jejich průběhem?

Před zimou zmizí spadané listí

Před začátkem zimy se bude na šestce znovu kompletně uklízet. Městská část zajistí úklid spadaného listí a dalšího odpadu na chodnících všech ulic městské části. Ještě předtím budou na téměř 90 místech rozmístěny velkoobjemové kontejnery pro rostlinný odpad ze zahrádek.

Na Petřinách mají policejní služebnu

Služebna městské policie bude v listopadu otevřena v obchodním středisku na rohu ulic Na Petřinách a Čílova.

Rozhovor s Janem Zárubou

předsedou dopravní komise

O prohlídku Ladronky byl velký zájem

Ladronka se poprvé otevřela budoucím návštěvníkům, i když pouze na jedno odpoledne. Radnice městské části uspořádala v říjnu Den otevřených dveří, a tak se každý mohl přijít podívat, jak pokračují stavební úpravy v bývalé usedlosti.

Ze zastupitelských klubů
Zastupitelské dny v listopadu

Šestka nejen čistší, ale i krásnější
Na území městské části vznikají nové květinové záhony. Již nyní se intenzivně pracuje na téměř dvaceti místech, aby na nich na jaře mohly vykvést barevné tulipány. Radnice tak pokračuje ve svém záměru udělat šestku pro její obyvatele pěknější a barevnější.

Novinky e-mailem
Staronovou službu spustila radnice Prahy 6 na svých webových stránkách. Jedná se o odběr novinek e-mailem přímo do poštovních schránek zájemců.

Ruzyňští slavili novou tělocvičnu
Děti z Ruzyně, Liboce i Bílé Hory dostaly krásný dárek. Zástupci městské části v říjnu slavnostně předali novou tělocvičnu ředitelce Základní školy T. G. Masaryka. Kromě moderní sportovní haly přibylo v areálu školy také venkovní sportoviště a hřiště pro družinu a mateřskou školu. Škola, která získala vlastní tělocvičnu po osmdesáti letech, se tak stala jednou z nejlépe vybavených v Praze 6.

Slunce nad Bubenčí zářilo
Jako slunce zazářily všechny bubenečské základní a mateřské školy při slavnostní akademii, která zakončila oslavy 100 let města Bubenče. Pásmo hudebních a tanečních vystoupení nazvané Slunce nad Bubenčí zorganizovala ve své aule Základní škola E. Destinnové.

Z Červeného Vrchu zvítězili a vydělali pro školu
Účast v mezinárodní soutěži o nejlepší multimediální prezentaci Join Multimedia 2004 skončila pro žáky ZŠ Červený Vrch obrovským úspěchem. Z vyhlášení výsledků v Mnichově si přivezli 1. místo v kategorii krátké prezentace a odměnu 900 euro pro školu. Jejich práce na téma život Václava Havla se prosadila v konkurenci dalších 1400 ze 36 evropských zemí.

Strahov má halu s vyhřívaným pískem
Milovníci plážového volejbalu nemusí na svůj oblíbený sport čekat do léta, až jim slunce ohřeje písek. V říjnu byla na Strahově otevřena Time Out Arena, ve střední Evropě první beachvolejbalová hala s vyhřívaným pískem.

Ruzyňské letiště se rozrůstá
Ruzyňské letiště je s 1660 zaměstnanci jedním z největších podniků v Praze 6. V současné době, kdy zažívá mohutný rozvoj, je zároveň i největším staveništěm. Díky projektu EUropa naroste kapacita letiště na 10 milionů cestujících ročně. Přestože je současná architektonická kapacita 6,5 milionu pasažérů, již v říjnu oznámila Česká správa letišť (ČSL), že letos prošlo ruzyňskou branou do České republiky přes rekordních 8 milionů lidí.

Život v hlukové zóně
Pan Pokorný z Netřebské ulice v Ruzyni bydlí v ochranném hlukovém pásmu. Bojuje proti letišti a odmítá se s hlukem smířit.

Upozornění pro účastníky privatizace
Prodejem bytů a všemi úkony s tím souvisejícími pověřila Městská část Praha 6 akciovou společnost SNEO, a.s., jejímž je stoprocentním vlastníkem.

Granty v oblasti zdravotnictví a sociální péče a služeb pro
Radní Prahy 6 schválili grantová témata v oblasti zdravotnictví a sociální péče a služeb pro r. 2005 a zároveň pravidla pro jejich udělení. „Zabezpečování sociální péče a služeb početně menším skupinám občanů se specifickými potřebami podporuje městská část formou udělování grantů už od roku 1997,“ vysvětlila rozhodnutí rady místostarostka Marie Kousalíková a dodala: „V letošním roce jsme například tímto způsobem podpořili činnost občanských sdružení, církevních a charitativních institucí částkou 1,5 milionu korun.“

O posvícení bylo veselo
Podzimní břevnovské posvícení je událost, kterou si jen tak někdo nenechá ujít. Důkazem toho je více než čtyřicet tisíc lidí, kteří se 8. – 10. října přišli pobavit k břevnovskému klášteru a připomenout si staré české tradice.

Pochod Šáreckým údolím kazilo jen počasí
Správní turisté se nedají počasím odradit. Dokázalo to přes padesát účastníků již  17. ročníku tradičního Pochodu Šáreckým údolím, který uspořádal Klub českých turistů z SK Aritma v polovině října.

Informační den UK v Praze
V sobotu 20. 11. pořádá Univerzita Karlova v Praze již podruhé „Informační den, určený všem zájemcům o studium“.

Výlet do míst, kde pramení Rokytka
Sejdeme se dne 6. 11. v 8 hod. na zastávce tramvaje čís. 26 „Dejvická“, která je na Evropské nedaleko hotelu Diplomat, a odjedeme na Hlavní nádraží.

Radnice dražila „poklad“
Dobročinnou aukci starožitností, mincí a šperků, které byly majetkem úřadu městské části, uspořádala radnice v Galerii Andrle. Výtěžkem z dražby podpoří Domov svaté rodiny v Libocké ulici. Na konto Domova putuje celkem 549 tisíc korun.

Na 1. svatováclavských slavnostech piva se vypilo 72 sudů 
Vytočením a vypitím 72 sudů, konkrétně 7161 piv, skončily první svatováclavské slavnosti piva v Dejvicích. Ty se konaly přímo na Vítězném náměstí od 24. září do 8. října.

Dejvické divadlo má premiéru a nový statut 
Dejvické divadlo má novou premiéru. Ve hře KFT sendviče reality® se na jevišti divákům představí prakticky celý divadelní soubor společně s dalšími hostujícími herci.

Film Po stopách s Hurvínkem Bubenčí vyhrál Techné
Na 3. ročníku mezinárodního festivalu filmů a televizních pořadů o technických a průmyslových památkách TECHNÉ OSTRAVA 2004, který se konal v říjnu v Ostravě-Porubě, získal vítěznou sošku Ostravské Venuše film „Po stopách s Hurvínkem Bubenčí“.

Jsou úředníci slušní?
Radnice připravuje velké změny

Bubeneč oslavila sto let
My František Josef I. ráčili jsme z Naší Nejvyšší císařské a královské moci Našim rozhodnutím ze dne 26. října 1904 naši věrnou osadu Bubeneč v našem království Českém přihlédajíce nejmilostivěji k její spořádané obci a k jejímu znamenitému rozvoji ku prosbě obecného zastupitelstva na město povýšiti…“

Starostové podepsali změnu hranice
Neutrální území rezidence pražského primátora zvolili pro podpis dohody o změně hranic Tomáš Chalupa, starosta m. č. Praha 6 a Václav Čížek, starosta Suchdola. Podpisem stvrdili to, na čem se již v září dohodla jejich zastupitelstva. Území Prahy 6 se rozšíří o dolní Sedlec, který čtrnáct let patřil Suchdolu.

Vánoční umělecká soutěž 2004
Dětské sdružení RTC vyhlašuje pro žáky mateřských a základních škol již 7. ročník Vánoční umělecké soutěže, která probíhá do 25. 11.

 
© NOVINY MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 6
Šestka
oficiální noviny městské části Praha 6
náklad: 56 000 výtisků
vychází 11x ročně
Registrační číslo MK ČR 13180
Od března 2014 vydává:
Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
IČ: 00063703
tel. 220 189 111
www.praha6.cz