www.praha6.cz
email

Přehled článků čísla 10/2004

Území Prahy 6 se rozšiřuje
Městská část Praha 6 změní své hranice. Zastupitelstvo Suchdola se po půlročním vyjednávání a licitacích o trase hranice rozhodlo vyhovět přání oby-vatel dolního Sedlce a „pustit“ je k Praze 6. „Je to po velmi dlouhé době, kdy se k jakékoliv městské části někdo připojuje a nikoliv od ní odtrhuje,“ řekl po schválení dohody o změně starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa.

Pod Vítězné náměstí podchod s obchody
Katastrofální dopravní situace na Vítězném náměstí má šanci na zlepšení. Radnice Prahy 6 spolu s magistrátem připravují výstavbu podzemní obchodní pasáže, která by propojila stávající vestibul metra s Dejvickou ulicí.

Slovo starosty říjen/2004

Otázky pro pana starostu:

  • Zastupitelstva Suchdola a městské části Praha 6 se dohodla na připojení dolního Sedlce k Praze 6. Co to pro naši městskou část znamená?
  • Proč se jednání vedla tak dlouho?
  • Co znamená připojení pro občany dolního Sedlce?

Prvních tisíc bytů jde do prodeje
Upravené ceny dalších bytů v domech určených k prodeji formou privatizace schválilo zastupitelstvo na svém zářijovém zasedání. Nové ceny bytů klesly o necelých 20 %, v součtu jsou ceny v září schválených bytů nižší o 127 milionů korun. Cena za 1 m2 se pohybuje kolem 8 tisíc korun.

Den otevřených dveří na Ladronce
Rozestavěná a rekonstruovaná Ladronka se otevře veřejnosti. Každý zájemce se může 18. října od 14 do 18 hod. přijít podívat, jak se stará barokní usedlost opravuje a mění v zázemí pro areál volného času na břevnovské pláni.

Divadlo Semafor může do rekonstrukce
Divadlo Semafor v bývalé tančírně Globus bude. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže potvrdil správnost postupu radnice Prahy 6 při výběru dodavatele na rekonstrukci nové divadelní scény v Dejvické ulici.

Výstava skončila, dialog ne
Bílý výstavní stan na Vítězném náměstí se stal až do poloviny září dočasným kulturním i společenským centrem. Výstava Praha 6 mění tvář lákala nejen ty, kteří se zajímají o budoucí podobu naší městské části. Upoutala na sebe pozornost množstvím doprovodných akcí a soutěží, které pořadatelé připravili pro dospělé i děti.

Hlavní město vylepšuje oboru Hvězda
Návštěvníky obory Hvězda, oblíbeného a vyhledávaného areálu pro procházky a rekreační sportování, čekalo po příjezdu z prázdnin nepříjemné překvapení. Místo klidné procházky k letohrádku je v této přírodní památce přivítaly bagry a rozkopaná cesta. Co se ve Hvězdě děje? Neinformovaní návštěvníci nechápavě kroutili hlavami.

Ancora piano Quartett uctil Dvořáka
V každém desetiletí, jehož letopočet končí číslem 4, probíhá velká celoroční akce, manifestující sílu a velikost české hudby, která dostala název Rok české hudby. Městská část Praha 6 se připojila k oslavám českých hudebních velikánů koncertem Pocta Antonínu Dvořákovi.

Ze zastupitelských klubů
Zastupitelské dny v měsíci říjnu.

Návštěvníci výstavy napsali do kroniky
Zde Vám nabízíme několik vzkazů z knihy návštěv, umístěné ve výstavním stanu na Vítězném náměstí.

Vypich 2004 aneb Pláň plná zábav
V den magické moci dvou devítek, které vždy předznamenávají splnění všech přání, se 9. 9. na Vypichu pořádala velkolepá akce pro děti i celé rodiny.

Caramella tančí country
Zvláštní důvod se letos naskýtá k představení Caramelly, souboru, jehož  název připomíná sladkou chuť oblíbeného bonbonu. Členové Caramelly se věnují country tancům a sladký pocit zažívají při potlesku na podiu. Letos oslaví Caramella dvacet let své činnosti.

Lvíčata čekají na nové kamarády
V letošním školním roce slaví turistický oddíl Lvíčata 30 let svého úspěšného trvání. Jejich smysl potvrzují i desítky dětí, které nejen oddílem již prošly, ale které sem také stále přicházejí.

Na Džbánu bylo plno…soutěží, sportu i zábavy
Více než tisícovka lidí přijala o prvním říjnovém víkendu pozvání městské části na akci Plný Džbán, která byla vyvrcholením Týdne zdravé šestky. Již 3. setkání na Džbánu, prezentované jako veletrh neziskových organizací a občanských sdružení z Prahy 6, odstartovala v pátek koncertní šňůra studentských kapel Kuřecí nářez, Vokokos, Goro a Voda od párků z Prahy 6.

Václav Havel navštívil zahájení sezony v Kaštanu
Kaštan zahájil podzimní sezonu. Zástupců sdružení Unijazz Zdeňka Krejčího a Jitky Dvořákové jsme se zeptali, co bude nového.

Cyklista Jiří Ježek druhý na paralympiádě
Stříbrnou medaili si ze stíhacího cyklistického závodu z paralympiády v Athénách přivezl dvojnásobný paralympijský vítěz ze Sydney, cyklista Jiří Ježek z Prahy 6.

Roman Šebrle se podepisoval v Dejvicích
Více než tisíc podpisů rozdal, převážně dětem, zlatý olympijský vítěz Roman Šebrle na své první oficiální autogramiádě pod názvem „Na trase Praha 6 – Atény“ před výstavním stanem v Dejvicích.

Výlety v říjnu

  • Podzimní procházka středočeskou krajinou
  • Po stopách historie z Úval na Klepec a do Limuzi

"Kytara napříč žánry"
Pozvánka na VII. ročník festivalu.

Běh na Petřínskou rozhlednu
7. ročník tradičního běhu pořádá ve středu 6. října Athletic Veteran Club Praha a Pražská informační služba, které vyšly běžcům laskavě vstříc a umožnily tento závod opět konat.

Dejvice ožily studenty vysokých škol

Tak jako se před měsícem nahrnuly do škol zástupy žáků, tak se na začátku října otevřely pro studenty vysoké školy. Ulice v centru Dejvic ožily. 

Den stromů a stromy Prahy 6
Den stromů připadá každoročně na 20. říjen. V Praze, a stejně tak i v Praze 6, to nemají stromy lehké. Jsou nadměrně prořezávány, některé stromy nemají vhodná stanoviště a svůj podíl připojují i vandalové. Je těžko pochopitelné jak někdo může zapálit oheň v dutém, leč živém stromě. A to není zdaleka ojedinělé, postihlo to i starou převislou vrbu v Praze 6 Na rozdílu, a urychlilo její zkázu. 

Permoník vydává dětem kameny
Permoník, strážce křišťálového kamene, vydává dětem z Prahy 6 své poklady. II. ročník dobrodružné hry, kterou připravila městská část pro děti ve věku od 9 do 12 let, zahájila v polovině září místostarostka Marie Kousalíková, když předala občanským sdružením z Prahy 6 barevné kameny symbolizující různé vlastnosti. Stejně barevné, ale malé kamínky děti postupně získávají při plnění úkolů zaměřených na odvahu, bystrost, fantazii nebo komunikaci až do 5. listopadu.

Písecká brána celoročně

Písecká brána, historická památka, která stojí již téměř tři sta let a před čtyřmi lety prošla nákladnou rekonstrukcí, má nového nájemce. Po Obci architektů se jím stala Písecká brána, s. r. o. s majitelem Petrem Mändlem. Toho jsme se zeptali,  jaký bude další osud Písecké brány pod jeho vedením.

 

Pražská 50 letos vyprodána
Letošní 6. ročník cyklistického závodu Pražská padesátka byl vyprodán do posledního startovního čísla. Poté, co místostarostka Marie Kousalíková výstřelem z pistole závod odstartovala, šláplo do pedálů 1300 závodníků, od profesionálních jezdců po cykloturisty, kteří si chtěli na trati dokázat, co vydrží.

Studenti gymnázia reprezentovali na olympiádě
Nejen olympionici skvěle reprezentovali Českou republiku na olympij-ských hrách. V rámci projektu Scuolaxenia byla do Athén pozvána Střední odborná škola pedagogická a Gym-ná-zium z Prahy 6, aby společně s dalšími vybranými školami států Evropské unie předvedli, čím dokáží být výjimeční. Čeští studenti sklidili velký úspěch s doudlebskou polkou, tanečním i hudebním vystoupením. Jednu ze skla-deb sami složili.

Bubeneč – odkud kam?
Hranice Bubenče jsou věcí téměř záhadnou. Katastrální meze mění svoji polohu, moderní mapy je pomíjejí většinou docela, někde ještě dokončí dílo zkázy špatně umístěná cedule s názvem čtvrtě.

Oslavy Bubenče vrcholí
Na město byla dnešní Bubeneč povýšena dne 26. 10. 1904, kdy jí byl udělen i městský znak. Letos uběhne 100 let od tohoto významného data v historii Prahy 6. Městská část Praha 6 připravila k letošnímu stému výročí povýšení Bubenče na město bohatý program oslav.

Volby do Senátu Parlamentu ČR 5.– 6.11.2004
ve volebním obvodu č. 25 se sídlem v Praze 6

Rozhovor s Hanou Podubeckou
předsedkyní komise zahraniční spolupráce

 
© NOVINY MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 6
Šestka
oficiální noviny městské části Praha 6
náklad: 56 000 výtisků
vychází 11x ročně
Registrační číslo MK ČR 13180
Od března 2014 vydává:
Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
IČ: 00063703
tel. 220 189 111
www.praha6.cz