www.praha6.cz
email

Přehled článků čísla 1/2004

Kam do přírody
Novou tratí na Barrandov

Advent na Norbertově
Už tradičnímu adventnímu odpoledni patřila na ZŠ Norbertov sobota 6. 12. 2003. Letos to byl už desátý ročník hezkého předvánočního zvyku na této škole. Celá budova, vánočně vyzdobená a provoněná cukrovím a jehličím, otevřela úderem 14. hodiny svou náruč návštěvníkům z řad především dětí, ale také rodičů, prarodičů, bývalých učitelů i absolventů školy. A že bylo co nabídnout!

Takový byl rok 2003 v Praze 6…
Nabízíme Vám ohlédnutí za uplynulým rokem...

Variantní řešení rychlodráhy radní odmítají
Dokumentace nazvaná „Rychlodráha Praha – letiště Praha Ruzyně – Kladno, I. etapa – variantní řešení trasy v úseku km 5,0–8,5“ nenaplňuje požadavek městské části. Ten byl vyjádřený ve stanovisku k dokumentaci E. I. A. Tuto skutečnost konstatovali radní Prahy 6 na jednom z posledních loňských zasedání. Současně potvrdili předešlé stanovisko, které preferuje obsluhu území včetně letiště metrem a jeho prodloužením až na mezinárodní letiště Praha Ruzyně.

Filmové večery na Břevnově
Od ledna 2004 budou v prostorách o. s. Prev-Centrum (Meziškolská 1120/2, Praha 6-Břevnov) v rámci Filmových večerů promítány nezávislé filmy společnosti Hollywood Classic Entertainment.

S předsedkyní komise péče o životní prostředí a místostarostkou Jaroslavou Trnkovou
O připravované koncepci péče o životní prostředí, o grantových tématech chystaných pro letošní rok...

Verdunská už má také nové chodníky
Šedobílá chodníková mozaika a nový asfalt proměnily další část Bubenče. Dokončením rekonstrukce chodníků a silnice v ulici Verdunská byla realizována další část chodníkového programu Prahy 6. Nový, 350 metrů dlouhý úsek ve Verdunské tak přímo navazuje na první část, která se realizovala v loňském roce v ulici Národní obrany. Slavnostní otevření druhé etapy mělo být spojeno s pochodem mažoretek ZŠ Emy Destinnové, to však překazilo mrazivé počasí a první sněhová nadílka.

Rozhovor s předsedou kulturní komise Michalem Trymlem
O problému umístění městské knihovny, dalších možnostech kulturního vyžití...

Vánoce ulétly… jaké vlastně letos byly?
I když s námi zima a hlavně sníh tak trochu laškovaly, vánoční oslavy si stejně většina obyvatel Prahy 6 nenechala ujít. V adventní době, jejíž počátek byl ve znamení rozsvícení stromů v Dejvicích a na Břevnově, se otevřel i tradiční bílý stan na Vítězném náměstí a program, upomínající na přicházející svátky, lákal návštěvníky k zastavení i k úsměvu.

Hudební život Prahy v proměnách staletí
To je téma nového přednáškového cyklu Muzea HMP v rámci Akademie volného času pro všechny, kteří mají zájem a najdou si čas každý třetí čtvrtek v měsíci (v lednu mimořádně čtvrtý čtvrtek v měsíci) v době od 16.30 do18 hod. na přednášku o hudebním životě v Praze v dobách minulých.

Ze zastupitelských klubů
I v tomto měsíci připravují jednotlivé zastupitelské kluby setkání občanů se zastupiteli.

Na Malovance vyroste nutná křižovatka s tunelem, lidé nejsou nadšeni
Tři hodiny trvalo mimořádné a napjaté setkání radních, zástupců magistrátu a dopravních odborníků s občany, kteří se měli dozvědět podrobnosti o chystané výstavbě na Malovance. Zde totiž počátkem roku 2004 začíná tříletá náročná úprava vozovek, zbudování mimoúrovňové křižovatky a hloubení tunelu, který bude navazovat na tunel strahovský a po dokončení se stane součástí městského okruhu. Celkem se během tří let vybuduje 356 m dlouhý úsek.

FTVS slavila 50 let
Fakulta tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze slaví v tomto akademickém roce 50 let od svého založení. Výročí své existence si připomněla v listopadu na slavnostním zasedání v Karolinu. Za přítomnosti rektora UK prof. Ivana Wilhelma a starosty Prahy 6 Tomáše Chalupy zde byli pamětními medailemi oceněni významní čeští a zahraniční pedagogové, kteří se zasloužili o rozvoj fakulty.

Pro osamělé seniory
Domov důchodců na Praze 6 v Šolínově ulici má v úmyslu zřídit ve svých prostorách denní stacionář. Ten by měl být určen pro seniory, kteří pobývají doma sami nebo v rodinách, ale přes den potřebují kontakt s lidmi a částečnou pomoc.

Slovo starosty

Otázky pro pana starostu:

  • Máte za sebou rok ve funkci starosty a další rok se otevírá. Můžete lehce bilancovat, uvést nějaký úspěch?
  • Které „věci“ se naopak nepovedly?
  • Jste v poměrně častém kontaktu s občany. S čím nejčastěji přicházejí?

Řidiči jsou stále neukáznění
Při příležitosti ocenění nejlepšího strážníka za uplynulý rok požádala Šestka o rozhovor ředitele městské policie na Praze 6 Viktora Richtera.

Na ZŠ Červený Vrch opraví jídelnu
Akutní situaci v kuchyni školní jídelny musí řešit v Základní škole Červený Vrch poté, co v listopadu došlo k havárii kotle. V současné době mají žáci k dispozici jedno jídlo místo výběru tří možností a městská část chystá v nejbližší době kompletní rekonstrukci celé školní jídelny.

Aktivity v klubu pro děti
Od února 2003 provozuje Centrum primární prevence, o. s. Prev-Centrum klub pro děti od 10–15 let s výchovnými obtížemi nebo s problematickým postavením ve třídě. Klubová setkání probíhají pravidelně každou středu od 16 do 18 hod. a účastní se jich 12 dětí ze základních škol převážně Prahy 6, nabídka je však určena pro děti z celé Prahy.

Sto padesát dětí na pódiu
Byl to jedinečný zážitek. Do posledního místečka zaplněný velký kongresový sál hotelu Crown Plaza v Podbabě mohl sledovat přesvědčivé výkony žáků Základní umělecké školy Charlotty Masarykové z Veleslavína.

Praha 6 do nového roku opět bez dluhů
Necelou hodinu a půl trvalo, než zastupitelé Prahy 6 schválili rozpočet městské části pro příští rok. Úhrn příjmů je navržen ve výši 674,9 mil. Kč a výdajů ve výši 812,4 mil. Kč.

Praha 6 vrátila Židovské obci nemovitost
Zastupitelé těsně před Vánocemi schválili darování domu v ulici Jugoslávských partyzánů v Dejvicích Židovské obci v Praze, která je svou historií nejstarší nevládní organizací v hlavním městě. Podmínkami daru je předkupní právo pro městskou část a zároveň věcné břemeno, podle něhož musí Židovská obec nadále pronajímat převzaté prostory k provozu zdravotnických zařízení, zejména lékařských ordinací, po dobu dalších 25 let.

Odměny strážníkům a policistům
Radní schválili finanční odměny strážníkům městské policie a policistům Policie ČR. Nejlepšími se stali strážník z Dejvic a inspektor policie z břevnovské služebny.

Na ZŠ J. A. Komenského proběhla Zlatá myš
Ještě vuplynulém roce uspořádala tato břevnovská škola již třetí ročník celopražské redaktorské soutěže Zlatá myš, tentokrát na téma ekologie.

Kaštan čekají postupné změny
Kulturní centrum Kaštan změní od začátku února svého provozovatele. Co můžeme od února očekávat a jakých změn se dočkáme v souvislosti s novým provozovatelem, jsme zjišťovali u předsedy Unijazzu, Č. Huňáta a místopředsedy Z. Krejčího.

 
© NOVINY MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 6
Šestka
oficiální noviny městské části Praha 6
náklad: 56 000 výtisků
vychází 11x ročně
Registrační číslo MK ČR 13180
Od března 2014 vydává:
Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
IČ: 00063703
tel. 220 189 111
www.praha6.cz