www.praha6.cz
email

Přehled článků čísla 9/2001

Cirkus v Rooseveltově ulici
„Lidičky, lidičky! Pojďte sem! Cirkus přijel do Rooseveltovy ulice!“ – tak tohle vyvolávání mohl zaslechnout každý, kdo šel 22. 6. okolo zahrady Pomocné školy v uvedené ulici.

Petra Kocarová – Pět minut od Hradu
Dvaadvacetiletá studentka cestovního ruchu, modelka z Prahy 6 a pravděpodobně nejkrásnější česká rybářka. Před prázdninami odplula až do Karibiku, kde se snažila ulovit titul Nejkrásnější rybářka vesmíru. Rybářský lístek neboli oprávnění k soutěži si vybojovala ve finále Miss ČR 2000.

Z minulých století - Kámen pro Prahu  
Horní partie rozsáhlého hřbetu mezi Petřínem, Strahovem a Bílou Horou tvoří bělavé horniny (tzv. opuky), které vznikaly ukládáním vápnitých bahen v teplém druhohorním moři.

Životní prostředí Prahy 6 ve fotografii  
O Praze 6 se mluví jako o „Diplomatické“, „Rezidenční“, „Studentské“, ale také „Zelené“. Není divu. Nachází se zde nejen řada parků a stromořadí, ale i např. obora Hvězda nebo chráněná přírodní rezervace Divoká Šárka a další.

Vítězství si odnesli Rusové
Hokejový turnaj Czech Hockey Challenge Cup přivítal letos už posedmé mladé hokejisty světových velmocí. Jedna z nich – Rusko – se nyní může pyšnit svým vítězstvím i Pohárem starosty Prahy 6, o který se bojovalo letos poprvé.

Vzkříšení fotbalové Dukly Praha
Zajisté každý příznivec kopacího míče má v paměti slavné tradice Dukly Praha, která v nedávné historii bohužel zmizela z fotbalové mapy.

Do Veleslavína za pozůstatky hradního vodovodu
Málokdo ví, že na území historické obce Veleslavína lze dodnes pozorovat zbytky unikátní technické památky z doby renesance – královského vodovodu, který zásoboval Pražský hrad vodou až do doby mezi oběma světovými válkami.

Budoucí podoba silničního okruhu rozčeřila názory veřejnosti, varianta J má naději
Kolem 3000 podpisů pod peticí iniciovanou městskými částmi Praha 6, 7, 8, 13 za výstavbu silničního okruhu v tzv. „suchdolské“ variantě se sešlo během letních měsíců. Kromě podpory veřejnosti se ovšem tato varianta dočkala souhlasu i všech 29 středočeských obcí.

Za výlety v září
Dávná minulost a jedna podivuhodnost v Kouřimi. Voda ve Střekově. Do Hor Kutných za stříbrem, bývalou slávou a světovým oceněním.

Na Okraji se již bydlí v novém
Kolaudací právě skončila jedna z nejrozsáhlejších akcí na Praze 6, a to oprava a rekonstrukce domu Na Okraji. Za částku kolem šestnácti milionů byl dům „prošpikován“ ocelovými táhly, zpevněn, zateplen, opatřen novými plastovými okny a fasádou a byty byly vylepšeny o zděná jádra, nové kuchyňské linky a podlahové krytiny.

Dar pro policii „přilétl“ od sokolů
Jako dík za obětavou pomoc při zajišťování bezpečnosti XIII. všesokolského sletu, konaného loni na Strahově, věnovala Česká obec sokolská Policii ČR na Praze 6 počítač v hodnotě asi 70 000 korun.

Kamer postupně přibývá
Na území m. č. Praha 6 se bude i nadále pokračovat s rozmisťováním kamer městského kamerového systému. Finanční spoluúčast městské části Praha 6 přitom bude, stejně jako v I. etapě, 3 mil. Kč.

V ulici generála Píky zůstali bez stromů
Ke zděšení radnice padlo v ulici generála Píky za oběť deset stromů jírovce. A to dříve, než se k tomu zmíněný odbor vůbec mohl vyjádřit.

Slovo starosty

Otázky pro pana starostu:

  • S novým školním rokem přichází i jedno nepříjemné téma: drogy ve školách. Co tedy chystáte v rámci protidrogového programu Zdravá šestka-Pro 6?
  • O co přesně jde?
  • Co tedy školy nabízejí?

Konkurzy na ředitele by měly být pravidlem
V souladu se svým programovým prohlášením rada m. č. Praha 6 požádala Odbor školství MHMP již na jaře o uspořádání konkurzů na pět ředitelů základních škol. Konkurzní komise nakonec čtyři potvrdila ve funkcích a na páté místo vybrala novou ředitelku.

Parkovacích míst je více, Black hand hledá zájemce
Celkem 265 nových parkovacích míst přibylo od roku 2000 do současnosti v ulicích Prahy 6.

Na Marjánce budou hrát
Škola Marjánka na Bělohorské prošla za poslední měsíce několika významnými změnami. Započala zde rozsáhlá rekonstrukce a v konkurzu, konaném v jarních měsících byla vybrána také nová ředitelka mgr. Anna Niklová. Zajímalo nás tedy, co čeká školičku v novém školním roce a zda paní ředitelka chystá nějaké novinky.

Obora Hvězda se dočká nového režimu, návštěvního řádu i rybníčku
Především nedostatečná komunikace ze strany magistrátu směrem k občanům vedla k několika bouřlivým protestům proti kácení stromů v oboře Hvězda. Poslední červnová schůzka mezi občany, zástupci magistrátu a úřadu m. č. Praha 6 však snad přinesla jasné řešení.

Budovy škol žily přes prázdniny rekonstrukcemi
O prázdninách probíhaly a stále ještě probíhají rekonstrukce na deseti základních a třinácti mateřských školách, přičemž opravy škol se pohybují ve výši přes 66 mil. Kč a do oprav mateřských škol zainvestuje m. č. Praha 6 okolo 3,2 mil. Kč.

Hotel Praha si zaslouží ekobobříka
I když se hospodaření hotelu po přechodnou dobu v letech 1995–96 dostalo do potíží, nyní je již hotel ziskový. Vedení akciové společnosti Hotel Praha v čele s Ing. Zdeňkou Haškovou se snaží problémy neekonomicky postaveného hotelového komplexu překonat.

 
© NOVINY MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 6
Šestka
oficiální noviny městské části Praha 6
náklad: 56 000 výtisků
vychází 11x ročně
Registrační číslo MK ČR 13180
Od března 2014 vydává:
Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
IČ: 00063703
tel. 220 189 111
www.praha6.cz