www.praha6.cz
email

Tatran Střešovice si získává jméno a vítězí ve florbalu

Jednou z největších tělovýchovných jednot na Praze 6 s dlouholetou tradicí je Tatran Střešovice. Kromě tradičních sportů jako je volejbal či házená, rekreačních sportů, tenisu, aerobiku pro ženy a dalších aktivit se zde v poslední době začíná velmi prosazovat i sport poměrně mladý – florbal.

Právě v Tatranu přibližně před deseti lety s ním začínal současný předseda florbalového oddílu Martin Vaculík. Ten také nejdříve začal trénovat s lidmi kolem sedmnácti let, z nichž jsou mnozí dnes již sami trenéry, a tato hra se postupně rozšířila i mezi malé děti. O tom, že si florbal získává čím dál více zájemců, svědčí především fakt, že za oněch deset let hraje po celé republice už 16 000 registrovaných hráčů. 

Na Praze 6 v současné době existují oddíly nejen v Tatranu, ale i při ZŠ Na Dlouhém lánu a ve spolupráci s DDM hl. m. Prahy i na Kotlářce, kde trénuje ředitel Domu dětí a mládeže Zdeněk Skružný především družstvo A (muži) a zároveň nejmenší děti. Oddíl mužů se již šestkrát stal mistry ČR, při zářijovém Czech Open na stadionu Sparty, kterého se zúčastnilo 150 družstev z celého světa, se umístili na krásném 3. místě a v těchto dnech hájí svou čest ve Švédsku na Poháru mistrů.

Ze Skandinávie také florbal pochází a při Poháru mistrů proběhne zároveň slavnost 20. výročí švédské florbalové federace. V této zemi se dokonce jedná o druhý nejrozšířenější sport hned po fotbalu. 

Ve florbalu ale nejde pouze o vynikající výsledky. Jak řekl sám Vaculík, působení v Tatranu by nemělo být založeno jen na tom, že si sem děti přijdou na hodinku zasportovat a pak zase odejdou domů. „Přáli bychom si, a budeme se o to snažit, abychom zde vytvořili určité centrum, a to nejen pro děti, které jsou zapsány v oddílech, ale také pro ty ostatní. Letos jsme začali s Mikulášskou, na kterou přišli nejen ti naši malí svěřenci, ale i jiné děti, dokonce jsem zahlédl pár dětí, které chodí do sousedního Sokola. Uspořádali jsme i vánoční turnaj jak pro děti, tak dospělé a doufám, že v podobných akcích budeme pokračovat,“ dodal Vaculík.

 
© NOVINY MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 6
Šestka
oficiální noviny městské části Praha 6
náklad: 56 000 výtisků
vychází 11x ročně
Registrační číslo MK ČR 13180
Od března 2014 vydává:
Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
IČ: 00063703
tel. 220 189 111
www.praha6.cz