www.praha6.cz
email

Delta nám neslouží, jak by měla, tvrdí občané Dědiny 

Další tradiční setkání starosty a představitelů m. č. Praha 6 s občany proběhlo u příležitosti otevření třetí informační kanceláře v objektu Delta na Dědině. Poté se v přilehlém klubu rozpoutala diskuse o problémech sídliště. 

Hned první z dotazů směřoval na tolik diskutovanou privatizaci obecních domů. Starosta Pavel Bém upozornil, že privatizace bude v každém případě pokračovat a z celkového počtu 850 domů jich má být privatizována ještě přibližně polovina.

Jedním z nejžhavějších témat diskuse byl pak samotný objekt Delta a služby na Dědině. „Toto sídliště nemá břicho, jakým byla dříve Delta. Byla tu pekárna, potraviny a další služby. Dnes je ten barák prázdný a nikdo se o to nestará. V 19 hodin se z tohoto místa stává Bronx, policajta tu nikdo nevidí…“ zazněla výtka z pléna zároveň s dotazem, zda se s touto situací hodlá radnice nějak „poprat“. Místostarosta Tomáš Chalupa, který má na starosti i bezpečnost, připustil, že „na dobu, kdy uvidíme svého policajta na každém rohu, si ještě počkáme“. A to proto, že okrskářů je zatím stále málo. Připomněl ovšem připravovaný kamerový systém s tím, že jedna z kamer poputuje právě do těchto míst. 

Starosta Bém se pak vrátil k samotné Deltě, když prohlásil, že tento objekt potřebuje celkovou finanční injekci, aby mohl sloužit veřejnosti. „Městská část ale těch 150 milionů na vybudování luxusního nákupního centra prostě nemá,“ zdůraznil a připomněl, že radnice stále nabízí 1500 m2 v Deltě k pronájmu. „Podnikatelé se sem však nehrnou kvůli celkové zanedbanosti objektu,“ dodal. K tomuto problému se vyjádřil i ředitel správní firmy SNEO Jan Tůma, který uvedl, že do oprav Delty se celkem investovalo již 25 milionů korun.

zpracováno:

 
© NOVINY MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 6
Šestka
oficiální noviny městské části Praha 6
náklad: 56 000 výtisků
vychází 11x ročně
Registrační číslo MK ČR 13180
Od března 2014 vydává:
Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
IČ: 00063703
tel. 220 189 111
www.praha6.cz