www.praha6.cz
email

Cirkus v Rooseveltově ulici

„Lidičky, lidičky! Pojďte sem! Cirkus přijel do Rooseveltovy ulice!“ – tak tohle vyvolávání mohl zaslechnout každý, kdo šel 22. 6. okolo zahrady Pomocné školy v uvedené ulici.

To se právě ozýval šašek Pája v roli moderátora. Kolemjdoucí ani moc svolávat nemusel, zahrada již byla plná zvědavých dětí i dospělých. Cirkusové odpoledne zahájila klauniáda pro několik klaunů v podání divadla Přepestro, v němž hrají děti z pomocné školy spolu s dětmi z okolních základních škol.

Poté se celá zahrada proměnila ve velkou manéž bez pověstných pilin, kde vystoupila skupina Hudební kůlna, začínající jako školní kapela, dnes amatérská skupina muzikantů – přátel školy. Odstartováno bylo i dovádění na obrovské nafukovací trampolíně. Malí i velcí měli možnost vyzkoušet kolik mají v sobě doopravdy energie, při všech možných disciplínách: skákání v pytli, hod míče do šaškovy tlamy, stříhání a namotávání bonbónů, srážení plechovek, běh v holínkách, házení kroužků, tvarování balonků a mnoho dalších atrakcí tak zaměstnávalo všechny celé odpoledne.

A že by byl cirkus bez zvířat? To přece nelze. Krotitel Fracollini předvedl, jak si poradí s divokými tygry a co umí učenlivá kobyla Laura.

Nejen děti z Pomocné školy, ale i ze sousední ZŠ, kamarádi, učitelé… ti všichni vynaložili velké úsilí, ale i radost a nadšení k tomu, aby se jeden den proměnil v kouzelný cirkus. Jen počasí nakonec se rozhodlo učinit přítrž tomu řádění: déšť se nedal, a tak „nejdelší had na světě“ se už celou zahradou neproplazil.

I tak ale bylo zábavy i radosti mnoho, k čemuž sponzorsky přispěla i firma Intercatering s. r. o. z Prahy 6 zabezpečující občerstvení. Až přijede cirkus příště, nenechte si ho ujít! 

Pavel Hájek
jednatel Klubu rodičů a přátel dětí pomocné školy

 
© NOVINY MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 6
Šestka
oficiální noviny městské části Praha 6
náklad: 56 000 výtisků
vychází 11x ročně
Registrační číslo MK ČR 13180
Od března 2014 vydává:
Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, 160 52 Praha 6
IČ: 00063703
tel. 220 189 111
www.praha6.cz